See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Złoczew w roku 2026
Beschreibung: Szczegółowy opis znajduje się w SWZ. Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach”) obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego nasiennictwa, zagospodarowania turystycznego, utrzymania urządzeń wodno-melioracyjnych ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 634518-2025
Interne Kennung: ZG.270.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 29/09/2025 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 34 PZP. postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 16 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 15 i 710 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi w dokumentach zamówienia (SWZ) warunki udziału w postępowaniu, wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77231600 Aufforstung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: leśnictwo: Brąszewice ; Pakiet: 02
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Brąszewice
Interne Kennung: Pakiet 02
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.6. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0025
Titel: leśnictwo: Orły ; Pakiet: 03
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Orły
Interne Kennung: Pakiet 03
Los: LOT-0026
Titel: leśnictwo :Błota; Pakiet: 04
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Błota
Interne Kennung: Pakiet 04
Los: LOT-0027
Titel: leśnictwo: Klonowa ; Pakiet: 05
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Klonowa
Interne Kennung: Pakiet 05
Los: LOT-0028
Titel: leśnictwo: Grzyb ; Pakiet: 06
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Grzyb
Interne Kennung: Pakiet 06
Los: LOT-0029
Titel: leśnictwo: Oraczew ; Pakiet: 07
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Oraczew
Interne Kennung: Pakiet 07
Los: LOT-0030
Titel: leśnictwo: leśnictwo: Leśnictwo Dąbrowa, leśnictwo Korzeń oraz leśnictwo Szkółkarsko-Selekcyjne Dąbrowa Pakiet: 08
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów, nasiennictwa, szkółkarstwa leśnego oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwo Dąbrowa, leśnictwo Korzeń oraz leśnictwo Szkółkarsko-Selekcyjne Dąbrowa oraz teren nadleśnictwa
Interne Kennung: Pakiet 08
Los: LOT-0032
Titel: leśnictwo: Pyszków razem z mechanicznym przygotowaniem gleby na terenie Nadleśnictwa Złoczew ; Pakiet: 09
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów, mechaniczne przygotowanie gleby oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Pyszków razem z mechanicznym przygotowaniem gleby na terenie Nadleśnictwa Złoczew
Interne Kennung: Pakiet 09
Los: LOT-0033
Titel: leśnictwo: Potok pakiet 10P
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu - melioracje agrotechniczne, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew leśnictwo: Potok
Interne Kennung: Pakiet 10P
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0035
Titel: leśnictwo: Potok ; Pakiet: 10Z
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew leśnictwo: Potok
Interne Kennung: Pakiet 10Z
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211300 Rodung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0036
Titel: leśnictwo:Sokołów ; Pakiet: 12
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Sokołów
Interne Kennung: Pakiet 12
Los: LOT-0037
Titel: leśnictwo: Rychłocice ; Pakiet: 14
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew Leśnictwa: Rychłocice
Interne Kennung: Pakiet 14
Los: LOT-0038
Titel: leśnictwo: Stolec Pakiet: 15
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli lasu i pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz inne prace dotyczące zagospodarowania, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew leśnictwo Stolec
Interne Kennung: Pakiet 15
Los: LOT-0039
Titel: Nadleśnictwo Złoczew; grodzenie upraw na terenie Nadleśnictwa Złoczew Pakiet: 16
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2024 r. poz. 530 t.j.) – „Ustawa o lasach” obejmujące w szczególności prace z zakresu ochrony lasu oraz inne prace dotyczące zagospodarowania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Złoczew, w roku 2026. Teren administracyjny Nadleśnictwa Złoczew
Interne Kennung: Pakiet 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft