2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025r. poz. 567 - Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli lasu i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, gospodarki łowieckiej w OHZ, gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 616141-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 roku opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Pozyskanie w leśnictwach 01/05 (Jelenin, Stara Kopernia)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz elementów zagospodarowania lasu (wycinanie podszytów i podrostów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Jelenin i Stara Kopernia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Pozyskanie w leśnictwach 02/06/08 (Nowe Miasteczko, Zagóra i Szprotawka)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz elementów zagospodarowania lasu (wycinanie podszytów i podrostów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Nowe Miasteczko, Zagóra i Szprotawka.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Pozyskanie w leśnictwach 03/09/11 (Długie, Krzywczyce i Leszno Górne)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz elementów zagospodarowania lasu (wycinanie podszytów i podrostów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Długie, Krzywczyce i Leszno Górne.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Pozyskanie w leśnictwach 04/07/10 (Witków, Małomice i Śliwnik)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz elementów zagospodarowania lasu (wycinanie podszytów i podrostów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Witków, Małomice i Śliwnik.
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Zagospodarowanie wraz z pozyskaniem w leśnictwach 01/05 (Jelenin, Stara Kopernia)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Jelenin i Stara Kopernia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - Zagospodarowanie wraz z pozyskaniem w leśnictwach 02/09 (Nowe Miasteczko i Krzywczyce)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Nowe Miasteczko i Krzywczyce.
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Zagospodarowanie wraz z pozyskaniem w leśnictwach 03/11 (Długie i Leszno Górne)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, nasiennictwa, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Długie i Leszno Górne.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77210000 Holzgewinnung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII - Zagospodarowanie wraz z pozyskaniem w leśnictwach 04/07/10 (Witków, Małomice i Śliwnik)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, nasiennictwa, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Witków, Małomice i Śliwnik.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX - Zagospodarowanie wraz z pozyskaniem w leśnictwach 06/08 (Zagóra i Szprotawka)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, nasiennictwa, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w leśnictwach Zagóra i Szprotawka.
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet X - Pozostałe usługi leśne - ochrona przeciwpożarowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w roku 2026. Zakres zamówienia obejmować będzie obserwacje terenów leśnych z czterech dostrzegalni przeciwpożarowych, gotowość do wykonania prac dogaszania i dozorowania pożarzysk w okresie prowadzenia akcji bezpośredniej w ochronie przeciwpożarowej lasu oraz wykonanie pozostałych prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej objętych niniejszym pakietem.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet XI - Pozostałe usługi leśne - usługi z zakresu gospodarki łowieckiej w OHZ i łąkowo-rolnej na terenie Nadleśnictwa Szprotawa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu gospodarki łowieckiej w OHZ i łąkowo-rolnej na terenie Nadleśnictwa Szprotawa w roku 2026.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd