See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Miastko w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Miastko w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 619372-2025
Interne Kennung: ZG.270.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 r. opublikował w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 619372-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej ba co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy. w związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Leśnictwo Kaliska, Grabowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw Kaliska i Grabowo w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet I - Leśnictwo Kaliska, Grabowo
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Leśnictwo Sępólno, Bobęcino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw Sępólno i Bobęcino w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet II - Leśnictwo Sępólno, Bobęcino
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Leśnictwo Biały Dwór, Kamienna, Biały Bór
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw Biały Dwór, Kamienna, Biały Bór w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet III - Leśnictwo Biały Dwór, Kamienna, Biały Bór
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Leśnictwo Miastko, Niesiłowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw Miastko i Niesiłowo w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet IV - Leśnictwo Miastko, Niesiłowo
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Leśnictwo Łodzierz, Wołcza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw Łodzierz i Wołcza o w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet V - Leśnictwo Łodzierz, Wołcza
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - Leśnictwo Kawcze, Świerzno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw Kawcze i Świerzno w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet VI - Leśnictwo Kawcze, Świerzno
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Leśnictwo Słosinko, Koczała
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz utrzymania obiektów leśnych do wykonania na terenie leśnictw Słosinko i Koczała w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet VII - Leśnictwo Słosinko, Koczała
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII - Leśnictwo: Gospodarstwo Szkółkarskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmującej prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa do wykonania na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet VIII - Leśnictwo: Gospodarstwo Szkółkarskie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12.1. do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).