726692-2025 - Wettbewerb
Polen – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Budowa dwóch dostrzegalni przeciwpożarowych na terenie Nadleśnictwa Pniewy w systemie zaprojektuj i wybuduj
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa dwóch dostrzegalni przeciwpożarowych na terenie Nadleśnictwa Pniewy w systemie zaprojektuj i wybuduj
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamierzenie projektowego i budowlanego jest wybudowanie dwóch dostrzegalni przeciwpożarowych w leśnictwach Pniewy i Wielonek. Wieże w założeniu mają objąć zasięgiem obserwacji całość terenu Nadleśnictwa Pniewy oraz częściowo zazębić się z zasięgiem z systemem regionalnym ochrony PPOŻ. Zamówienie będzie realizowane w ramach dofinasowania projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczenie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)”. Projekt jak i roboty budowlane będą realizowane na niżej wymienionych lokalizacjach będących w zarządzie Nadleśnictwa Pniewy: a) Lokalizacja 1: Województwo wielkopolskie, powiat szamotulski, gmina Ostroróg, obręb ew. Wielonek, działka ew. 80120/2 b) Lokalizacja 2: Województwo wielkopolskie, powiat szamotulski, gmina Pniewy, obręb ew. Chełmno – Jakubowo, działka ew. 80238/1 Lokalizacja 1: Rozbiórka istniejącej stalowej wieży kratowej, pełniącej funkcję dostrzegalni przeciwpożarowej (wys. 32 m), zaprojektowanie i budowa nowej wieży w technologii betonu sprężonego (strunobeton) o wysokości ok. 48 m. Wieża zostanie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz magazyn energii umożliwiający podtrzymanie pracy urządzeń takich jak: kamera obrotowa ppoż., router, kamery ochrony i elementy systemów bezpieczeństwa. Zasilanie urządzeń przewidziano z instalacji fotowoltaicznej składającej się z paneli PV o mocy dobranej do zapotrzebowania wieży. Panele elastyczne lub równoważne zostaną zamontowane na elewacji dostrzegalni w układzie od wschodu przez południe do zachodu, pod kątem ok. 90° względem poziomu terenu. Energia kierowana będzie do przetwornicy MPPT, a następnie do zestawu akumulatorów, nadzorowanych przez system BMS z możliwością zdalnego monitoringu. Z akumulatorów zasilane będą m.in. przetwornice (48V/230V, 48V/12V, 48V/24V), komputer, switche zarządzalne oraz układy alarmowe. Elementy instalacji zostaną umieszczone w szafie R1 u podstawy wieży (min. 1000x1500x1500 mm), posadowionej na bloczkach betonowych, wyposażonej w wentylację wymuszoną sterowaną kontrolerem LAN, czujniki temperatury oraz zabezpieczenia przepięciowe. W górnej części wieży przewiduje się montaż szafki R2 (ok. 700x500x300 mm), wyposażonej w rozłącznik instalacyjny, gniazda 230V, switch zarządzalny oraz LAN Kontroler. Na szczycie wieży przewiduje się montaż kamery przeciwpożarowej oraz anten radioliniowych 5GHz w paśmie nielicencjonowanym. Urządzenia zostaną połączone kablami FTP ze switchem przemysłowym w szafce R2. Wieża zostanie wyposażona w instalację antywłamaniową obejmującą panel alarmowy GSM z akumulatorem 7Ah, czujki kontaktronowe (R1, R2), dwie kamery alarmowe IPx4 (na wys. 5–7 m) oraz sygnalizator akustyczno-optyczny. Kamery będą posiadać funkcje ochrony perymetrycznej, detekcji ruchu, przechwytywania zdjęć twarzy i zliczania osób. System zintegrowany z panelem alarmowym umożliwi wysyłanie powiadomień SMS/MMS/e-mail. W zakresie ochrony odgromowej i uziemiającej przewiduje się wykonanie dodatkowych uziomów szpilkowych i poziomych (bednarka) oraz zastosowanie zwodu odgromowego, zapewniającego strefę ochronną dla kamery ppoż. Wszystkie urządzenia zostaną połączone z konstrukcją wieży i uziemione (rezystancja uziemienia ≤10 Ω). Wieża i instalacje zostaną zabezpieczone zgodnie z normami PN-HD 60364 i PN-IEC, obejmującymi ochronę przeciwporażeniową (system TNS, izolacja części czynnych, PELV) oraz przeciwprzepięciową (ochronniki I+II TNS 2P, zabezpieczenia kamer i switchy). Przestrzeń wewnątrz ogrodzenia z płotu stalowego z furtką i drutem kolczastym zostanie wyłożona betonową kostką brukową. W skład zadania wchodzi również dostarczenie sprzętu do bezpiecznej konserwacji wieży, w tym systemu uprzęży kompatybilnego z drabiną wewnętrzną. Lokalizacja 2:Zaprojektowanie i wzniesienie nowej wieży w technologii betonu sprężonego (strunobeton) o wysokości ok. 48 m. Częścią zadania jest doprowadzenie zasilania z istniejącej sieci energetycznej oraz wyprowadzenie instalacji telekomunikacyjnej (jak w Lokalizacji 1). Elementy instalacji zostaną umieszczone w szafie R1 u podstawy wieży (min. 1000x1500x1500 mm), posadowionej na bloczkach betonowych, wyposażonej w wentylację wymuszoną sterowaną kontrolerem LAN, czujniki temperatury oraz zabezpieczenia przepięciowe. W górnej części wieży przewiduje się montaż szafki R2 (ok. 700x500x300 mm), wyposażonej w rozłącznik instalacyjny, gniazda 230V, switch zarządzalny oraz LAN Kontroler. Na szczycie wieży przewiduje się montaż kamery przeciwpożarowej oraz anten radioliniowych 5GHz w paśmie nielicencjonowanym. Urządzenia zostaną połączone kablami FTP ze switchem przemysłowym w szafce R2.Wieża zostanie wyposażona w instalację antywłamaniową obejmującą panel alarmowy GSM z akumulatorem 7Ah, czujki kontaktronowe (R1, R2), dwie kamery alarmowe IPx4 (na wys. 5–7 m) oraz sygnalizator akustyczno-optyczny. Kamery będą posiadać funkcje ochrony perymetrycznej, detekcji ruchu, przechwytywania zdjęć twarzy i zliczania osób. System zintegrowany z panelem alarmowym umożliwi wysyłanie powiadomień SMS/MMS/e-mail. W zakresie ochrony odgromowej i uziemiającej przewiduje się wykonanie dodatkowych uziomów szpilkowych i poziomych (bednarka) oraz zastosowanie zwodu odgromowego, zapewniającego strefę ochronną dla kamery ppoż. Wszystkie urządzenia zostaną połączone z konstrukcją wieży i uziemione (j.w). Wieża i instalacje zostaną zabezpieczone zgodnie z normami PN-HD 60364 i PN-IEC, obejmującymi ochronę przeciwporażeniową (jak w Lokalizacji 1) oraz przeciwprzepięciową (jak w Lokalizacji 1). Przestrzeń wewnątrz ogrodzenia z płotu stalowego z furtką i drutem kolczastym zostanie wyłożona betonową kostką brukową. W skład zadania wchodzi również dostarczenie sprzętu do bezpiecznej konserwacji wieży, w tym systemu uprzęży kompatybilnego z drabiną wewnętrzną.
Interne Kennung09-17/R/01/UE/a/1-1
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71510000 Standortbegehung, 71520000 Bauaufsicht, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45312311 Installation von Blitzableitern, 51000000 Installation (außer Software), 51314000 Installation von Videogeräten
5. Los
LosLOT-0001