See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ubocznego użytkowania lasu, , gospodarki szkółkarskiej i łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. - 31.12.2026 r. Identyfikator wewnętrzny SA.270.1.6.2025 Rodzaj procedury: otwarta. Tryb postępowania: przetarg nieograniczony. Art 129. ust 1 pkt (1 w zw. z art 129. ust. 2 oraz art. 132 -139 ustawy z 11 września 2019r., Prawo zamówień publicznych (t. jedn.: Dz. U. z 2024r. poz 1320 z późn. zm.). Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert, krótszy niż termin określony w ust. 1 art. 138, nie krótszy jednak niż 15 dni od daty przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu w zakresie w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, przekazanego do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji finansowej oraz zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia, osób skierowanych do realizacji zamówienia oraz potencjału technicznego Wykonawcy oraz podmiotowe środki dowodowe, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP.
Interne Kennung: SA.270.1.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zamieścił wstępnie ogłoszenie informacyjne 04.09.2025r celem skrócenia terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211100 Holzfällung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 – leśnictwo Ispina
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach” z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w roku 2026.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach realizacji Przedmiotu Umowy Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe ilości prac w stosunku do ilości wskazanych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). 2. Wykonawca nie może odmówić zrealizowania prac objętych przedmiotem Opcji, co nie uchybia jego uprawnieniom, o których mowa w § 3 ust. 13. 3. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 4. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji Przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 4 ust. 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). 5. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. 6. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. 7. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty („Ceny Jednostkowe”). 8. Zlecanie prac będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych prac, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do Odwołania Zlecenia z winy Wykonawcy i prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku prac będących Przedmiotem Umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 – leśnictwo Dziewin
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 – leśnictwo Gawłówek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach” z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w roku 2025.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 – leśnictwo Baczków
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 – leśnictwo Kłaj
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 – leśnictwo Przyborów
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 – leśnictwo Hysne
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 – leśnictwo Sitowiec
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 – Mechaniczne przygotowanie gleby
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach” z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w roku 2025.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 – Gospodarka łowiecka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach” z późn. zm.) obejmujące prace między innymi na preparacji trofeów łowieckich, grodzeniu pól pastuchem elektrycznym, likwidacji grodzeń, pracach z zakresu orki, talerzowaniu i bronowaniu, zabezpieczeniu drzewek siatką, koszeniu trawy z wywozem, wysiewie nasion, sadzeniu bulw topinamburu do wykonania na terenie OHZ zarządzanego przez Nadleśnictwo Niepołomice w roku 2025.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 03300000 Landwirtschafts-, Jagd- und Fischereierzeugnisse, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11 – Szkółkarstwo i nasiennictwo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach” z późn. zm.) obejmujące prace zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwo Niepołomice w roku 2025.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 12 – Gospodarka łąkowo rolna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach” z późn. zm.) obejmujące prace zakresu gospodarki łąkowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwo Niepołomice w roku 2025.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft