2. Verfahren
Verfahren
Titel: Návrh monitorování, vyhodnocování a zhodnocení dopadů dotačních programů v oblasti lidských práv Úřadu vlády České republiky
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky ve výzkumu, vývoji a inovacích je získání nejvhodnějšího návrhu řešení projektu v aplikovaném výzkumu a inovacích. Projektový rámec směřuje k předběžné definici projektu, který byl připraven ve smyslu ustanovení § 2 odst. 2 písm. h) ZPVV, a který bude v rámci soutěžního dialogu upraven s ohledem na potřeby Zadavatele. (Předmět projektu je uveden v Příloze č. 1 – Projektový rámec Zadávací dokumentace). Zadávací řízení bude vedeno tak, aby vybrané řešení naplňovalo cíle a realizovalo výsledky určené v Příloze č. 1 - Projektový rámec Zadávací dokumentace, která bude pro jednání hlavním věcným podkladem. Z jednotlivých jednání mají vyplynout závěry, podmínky a nové skutečnosti tak, aby mohlo být zadání pro účely finální nabídky upřesněno pro Zadavatele nejvíce vyhovujícím způsobem. Hlavním cílem projektu je návrh inovativního a systémového řešení zefektivnění dotační politiky v oblasti lidských práv, a to jak s ohledem na dopad předmětných dotačních programů, tak i procesní zjednodušení stávajícího dotačního řízení. Hlavní cíl je možno rozdělit do tří dílčích cílů a to: I) Metodické nastavení hodnocení dotačních programů obsahující způsob monitorování programů participativním způsobem. II) Ověření vznikající metodiky hodnocení dotačních programů na příkladu dotačních programů v oblasti lidských práv Úřadu vlády ČR. III) Procesní analýza průběhu dotačního řízení, a to včetně návrhů na procesní zefektivnění. Úřad vlády ČR je poskytovatelem dotací v oblasti podpory národnostních menšin, romské menšiny, občanské společnosti a osob se zdravotním postižením. I přesto, že dochází k drobným věcným i procesním změnám v dotačních výzvách, je hlavní směřování dotačních programů již několik let obdobné. Vzhledem k požadavku na poskytování dotací efektivně, účelně a hospodárně, je nutné reflektovat nejen společenské změny, ale také požadavky na straně cílových skupin, a to tak, aby byl dopad poskytovaných finančních prostředků co nejvyšší. Zároveň je třeba v souladu se zásadami procesní ekonomie identifikovat procesy, které je možné realizovat hospodárněji a zároveň navrhnout možná opatření k realizaci. Z výše uvedených důvodů je nutné vytvořit dopadovou studii dotačních programů v oblasti lidských práv poskytovaných Úřadem vlády ČR a na jejím základě vytvořit komplexní metodický nástroj, který by byl významným přínosem pro dobrou praxi ve vyhodnocování stávajících dotačních programů Úřadu vlády ČR. Dále je třeba připravit analýzu procesu dotačního řízení a navrhnout konkrétní opatření k zajištění vyšší hospodárnosti řízení.
Interne Kennung: TTSUVCR508
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zentrale Elemente des Verfahrens: Podrobný postup je stanoven v zadávací dokumentaci a její příloze, která je nedílnou součástí.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73100000 Dienstleistungen im Bereich Forschung und experimentelle Entwicklung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72310000 Datenverarbeitung
5. Los
Los: LOT-0001