2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt om levering af Autosprøjter og Tankvogne - del 2
Beschreibung: Udbuddet omfatter opbygning af levering af fabriksnye Autosprøjter og Tankvogne af forskellig størrelse og med forskellig bestykning med en forventet levetid på 20 år. Type, størrelse og ønsket bestykning af Køretøjerne er nærmere beskrevet i udbudsmaterialets kravspecifikation og tilbudsliste. Udbuddet omfatter levering af reservedele. Det bemærkes at Beredskab Øst på nærværende udbud alene er tovholder på indkøbet på vegne af alle beredskaberne, men ikke selv er ordregiver på denne del.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke, 34114100 Notfallwagen, 34144212 Tanklöschfahrzeuge, 34144213 Feuerlöschfahrzeuge, 34320000 Mechanische Ersatzteile außer Motoren und deren Ersatzteilen, 34330000 Ersatzteile für Lastkraftwagen, Lieferwagen und Personenkraftwagen, 35000000 Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 35111000 Brandbekämpfungsausrüstung, 35111200 Brandbekämpfungsgeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 38 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen omfatter følgende optioner: Option Instruktion Option Yderligere Køretøjer Option Serviceeftersyn Vilkår for beredskabernes udnyttelse af optioner fremgår af udbudsmaterialets kontraktudkast