727235-2023 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Elektromobilność w Gminie Miasto Lębork – zakup autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elektromobilność w Gminie Miasto Lębork – zakup autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 4 autobusów elektrycznych wraz z dostawą dwóch dwustanowiskowych ładowarek elektrycznych o niżej wymienionych wymaganiach. 1.1. Autobusy muszą spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 ze zm.) oraz z ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz. U. z 2023 r., poz. 919), w tym posiadać aktualne dokumenty homologacyjne. 1.2. Autobusy muszą być zgodne z ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 875 ze zm.). 1.3. Autobusy muszą posiadać aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z wymienionymi już wyżej ustawami z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz z ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 1.4. Zamawiający wymaga, aby autobusy zostały wykonane przy max. udziale materiałów niepalnych, dlatego wymaga przedłożenia przez Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą w celu dopełnienia formalności niezbędnych do zawarcia umowy certyfikatów potwierdzających, że wszystkie elementy nadwozia stanowiące wyposażenie przedziału pasażerskiego oraz kabiny kierowcy oferowanych autobusów spełniają warunek niepalności – homologacja EWG pojazdu odnośnie palności, uzyskana zgodnie z warunkami określonymi w Dyrektywie 95/28/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. 1.5. Autobus ma być fabrycznie nowy (wg definicji z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym) oraz posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu WE wydane zgodnie z ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 1.6. Konstrukcja pojazdu i zastosowane rozwiązania mają gwarantować, co najmniej 15 lat eksploatacji przy założeniu średnio 55 000 km rocznego przebiegu. Zastosowane rozwiązania techniczne powinny być produkowane seryjnie i niezawodne w temperaturach otaczającego powietrza od – 30°C do +40°C. 1.7. Autobus nie może być prototypem i musi znajdować się w bieżącej ofercie sprzedaży. Wszystkie dostarczane autobusy muszą być w takiej samej kompletacji. 1.8. Dostarczane pojazdy mają odpowiadać parametrom techniczno-eksploatacyjnym i przepisom określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia – obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu. 1.9. Autobus ma być wykonany z wykorzystaniem elementów dostępnych na rynku UE oraz dostępnych w sieci serwisowej Wykonawcy. 1.10. Konstrukcja nośna autobusu ma być wykonana z materiałów nieulegających korozji, lub zabezpieczonych antykorozyjnie metodą kataforezy w cyklu zamkniętym. W przypadku zastosowania materiałów trudnordzewiejących, autobus musi posiadać pełne zabezpieczenie antykorozyjne wykonane w zamkniętym cyklu technologicznym. 1.11. Jeżeli w trakcie realizacji kontraktu, po podpisaniu umowy, zostaną ogłoszone przepisy prawne wprowadzające nowe wymagania techniczne i obowiązkowe standardy, Wykonawca wprowadzi je w pojazdach przed przekazaniem autobusów Zamawiającemu. 1.12. W ramach zamówienia Wykonawca dostarczy, zamontuje i uruchomi dwie dwustanowiskowe stacje wolnego ładowania o mocy wyjściowej 80 kW (2x40 kW) każda wraz z systemem monitorowania procesu ładowania. 1.13. Stacja ładowania musi być kompatybilna z autobusami dostarczonymi w niniejszym projekcie w ramach zamówienia. 1.14. Wykonawca zapewni wszystkie wymagane zgody i pozwolenia na użytkowanie stacji ładowania włącznie z badaniem UDT.
Interne Kennung: RI.271.37.2023.I
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse, 34121400 Niederflurbusse, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 31158100 Batterieladegeräte, 32441100 Fernmessüberwachungssystem
5. Los
Los: LOT-0001