2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hurtowy zakup wraz z dostawą paliw płynnych i LPG do zbiorników stacji paliw Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Sp. z o.o. w Ostródzie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest hurtowy zakup wraz z dostawą (w rozumieniu przepisów PZP) paliw płynnych i LPG do zbiorników stacji paliw Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Sp. z o.o. w Ostródzie. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień: 09134100-8: olej napędowy, 09132100-4: benzyna bezołowiowa; 09133000-0: Skroplony gaz ropopochodny (LPG); Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 następujące części: CZĘŚĆ NR.1 Hurtowy zakup wraz z dostawą (w rozumieniu przepisów PZP) paliw płynnych w ilości: a) Olej napędowy: 12 000 m³ b) Benzyna bezołowiowa 95: 1200 m³ c) Benzyna bezołowiowa 98: 160,8 m³ CZĘŚĆ NR. 2 Hurtowy zakup wraz z dostawą (w rozumieniu przepisów PZP) skroplonego gazu LPG w ilości: 600 000 litrów. Szczegółowy opis zamówienia w SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin, 09133000 Verflüssigtes Petroleumgas (LPG)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Hurtowy zakup wraz z dostawą (w rozumieniu przepisów PZP) paliw płynnych
Beschreibung: CZĘŚĆ NR.1 Hurtowy zakup wraz z dostawą (w rozumieniu przepisów PZP) paliw płynnych w ilości: a) Olej napędowy: 12 000 m³ b) Benzyna bezołowiowa Pb 95: 1200 m³ c) Benzyna bezołowiowa Pb 98: 160,8 m³ 1) Dostawy jednorazowe w ilościach: a) olej napędowy nie mniej niż 22 000 litrów, b) benzyna bezołowiowa Pb 95 nie mniej niż 3000 litrów, c) benzyna bezołowiowa Pb 98 nie mniej niż 3 000 litrów Zamawiający oświadcza, że dostawy, o których mowa w pkt. 1 b i c będą zawsze łączone w takich sposób, aby minimalna wielkość dostawy jednorazowej była nie mniejsza niż 10 m3, przy założeniu, że dostawa będzie spełniała wszystkie wymagania w tym techniczne dot. przewozu różnych rodzajów paliw 1. Zamawiający informuje, że zamawiany olej napędowy to zgodny z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024 poz.1080.) olej napędowy standardowy. 2. Wykonawca zobowiązany jest do zakładania plomb numerycznych do zabezpieczenia towaru po załadunku w miejscu zalania cysterny. Paliwa mają posiadać właściwości fizyko-chemiczne zgodne z wymaganiami jakościowymi określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024 poz.1080.) 3. Zamawiający informuje, że: a) Zakupione paliwo będzie wykorzystywane przez Zamawiającego do celów własnych oraz będzie przeznaczone do dalszej odsprzedaży zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego koncesją, b) Nie prowadzi obrotu paliwami ciekłymi z zagranicą, c) Zbiorniki i urządzenia pomiarowe Zamawiającego posiadają i będą posiadały w trakcie trwania realizacji zamówienia ważne legalizacje. 4. Zamawiający informuje, że ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, przy czym zmiany te nie spowodują przekroczenia łącznej wartości umowy. Zamawiający zapewnia, że minimalny zakres zamówienia wyniesie nie mniej niż 55% szacowanego zapotrzebowania ilościowego. 5. Przedmiot zamówienia będzie odbierany przez Zamawiającego sukcesywnie, stosownie do jego potrzeb, polegający na dostawie hurtowej do zbiorników stacji paliw Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej w Ostródzie, ul. Grunwaldzka 49. 6. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie realizowana autocysterną z licznikiem na koszt i ryzyko Wykonawcy. 7. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać następujące wymagania: 1) Paliwo musi posiadać aktualny atest/ świadectwo jakości przy każdej dostawie. 2) Paliwa muszą spełniać wymagania jakościowe według Polskiej Normy: a) a) PN-EN 590:2022-0 dla oleju napędowego, b) PN-EN 228+A1:2017-06 dla benzyny bezołowiowej PB 95 , PB 98, oraz pozostałe parametry określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia dla 9 października 2015 r. sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych ( Dz.U.2015, poz. 1680). 8. Wymagania dodatkowe: Odbiór dostaw wyłącznie w dni robocze i dzień wolny od pracy, tj. w sobotę, w godzinach pracy stacji paliw tj 6:00-21:00.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
Menge: 13 360,8 Liter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W trakcie obowiązywania umowy Zamawiający może skorzystać z prawa opcji obejmującego prawo do zwiększenia ilości zakupywanego paliwa do 50% wartości zamówienia po cenie jednostkowej określonej w ofercie. 2. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, albo w przypadku skorzystania w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku wyczerpania zakresu podstawowego dostawy określonego w §1 ust. 2 umowy, jeśli pojawi się potrzeba zwiększenia zakresu tej dostawy. W takiej sytuacji Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Do dostaw w ramach prawa opcji stosuje się wszystkie postanowienia przedmiotowej umowy, w tym w szczególności postanowienia dotyczące obowiązujących opustów, terminu dostawy i warunków płatności.
Los: LOT-0002
Titel: Hurtowy zakup wraz z dostawą (w rozumieniu przepisów PZP) skroplonego gazu LPG
Beschreibung: CZĘŚĆ NR. 2 Hurtowy zakup wraz z dostawą (w rozumieniu przepisów PZP) skroplonego gazu LPG w ilości: 600 000 litrów Dostawy jednorazowe w ilościach nie mniej niż 3000 litrów 1. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie realizowana autocysterną z licznikiem na koszt i ryzyko Wykonawcy. 2. Autocysterny winny spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t.j. Dz. U. 2024, poz. 643). 3. Dostarczany gaz musi spełniać wszystkie wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 maja 2021 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz.U.2021 poz. 1293) oraz normie PN-EN 589+A1:2022-07. 4. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego, iż jakość dostarczonego gazu LPG jest niezgodna z przedstawionym świadectwem, jakości, Wykonawca dokona niezwłocznie, na własny koszt jego wymiany oraz pokryje wszystkie koszty naprawy szkód powstałych z tego tytułu. 5. Zamawiający informuje, że: Zakupione paliwo będzie wykorzystywane przez Zamawiającego do celów własnych oraz będzie przeznaczone do dalszej odsprzedaży zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego koncesją, b) Nie prowadzi obrotu paliwami ciekłymi z zagranicą, c) Zbiorniki i urządzenia pomiarowe Zamawiającego posiadają i będą posiadały w trakcie trwania realizacji zamówienia ważne legalizacje. 6. Zamawiający informuje, że podane ilości są szacunkowe i mogą ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, przy czym zmiany te nie spowodują przekroczenia łącznej wartości umowy. Zamawiający zapewnia, że minimalny zakres zamówienia wyniesie nie mniej niż 55% szacowanego zapotrzebowania ilościowego. 7. Przedmiot zamówienia będzie odbierany przez Zamawiającego sukcesywnie, stosownie do jego potrzeb, polegający na dostawie hurtowej do zbiorników stacji paliw Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej w Ostródzie, ul. Grunwaldzka 49. 8. Wymagania dodatkowe: Odbiór dostaw wyłącznie w dni robocze i dzień wolny od pracy, tj. w sobotę, w godzinach pracy stacji paliw tj. 6:00-21:00.
Haupteinstufung (cpv): 09133000 Verflüssigtes Petroleumgas (LPG)
Menge: 600 000 Liter