2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie e-usług w SPZZOZ w Gryficach „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Wdrożenie e-usług w SPZZOZ w Gryficach. 2. Celem przedsięwzięcia realizowanego przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach – podmiot zakwalifikowany do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej – jest znaczące usprawnienie funkcjonowania placówki oraz poprawa jakości, dostępności i bezpieczeństwa świadczeń medycznych poprzez kompleksową transformację cyfrową. 3. Zakres projektu obejmuje cztery główne komponenty: 1.1 Integracja i rozbudowa systemów informatycznych szpitala – w tym rozwój systemu HIS o nowe moduły wspierające proces leczenia i diagnostyki i umożliwiającym pracę na urządzeniach mobilnych (moduły systemu przystosowane do obsługi na tabletach, m.in. żywienie dojelitowe i pozajelitowe, rehabilitacja, zlecenia leków i wyrobów medycznych), integracja z systemami zewnętrznymi (P1, KRN+, GUS, PUE ZUS), a także rozbudowa hurtowni danych NDLS i infrastruktury technicznej (przełączniki sieciowe, stacje robocze). Dzięki temu zostanie zapewniona pełna interoperacyjność systemów oraz zwiększy się efektywność pracy personelu medycznego. 1.2 Digitalizacja dokumentacji medycznej – obejmująca w szczególności wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), repozytoriów EDM dla laboratoriów, elektronicznych kart obserwacji (np. karta wkłucia), a także narzędzi do digitalizacji podpisu odręcznego. Celem działań jest wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentacji oraz zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa danych medycznych. 1.3 Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa szpitala – poprzez wdrożenie kompleksowych rozwiązań w zakresie ochrony zasobów cyfrowych, obejmujących m.in. rozbudowę systemu backupu i awaryjnego odtwarzania, rozbudowę systemu backupu o dodatkowe zabezpieczenia przeciw ransomware i kompleksowym atakom poprzez zastosowanie kopii niezmiennych oraz środowiska awaryjnego odtwarzania krytycznych zasobów serwerowych, segmentację sieci, zabezpieczenie stacji roboczych i serwerów (EDR), usługę SIEM, system zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS), a także szkolenia pracowników (wszyscy pracownicy z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz użytkownicy i administratorzy wdrażanych systemów). Zostaną również przedłużone lub zakupione niezbędne licencje i wsparcie do utrzymania krytycznego środowiska IT. 1.4 Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych (PUI) – obejmujące m.in. wdrożenie głosowego asystenta dokumentacji medycznej, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do wspierania personelu medycznego w procesie dokumentowania danych klinicznych. Dodatkowo projekt przewiduje integrację z PUI, co umożliwi przekazywanie danych do centralnego repozytorium zgodnie z wymaganiami KPO. 4. Projekt będzie realizowany w sposób kompleksowy, z uwzględnieniem interoperacyjności, zgodności z obowiązującymi standardami, zasadą dostępności cyfrowej i bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Działania zaplanowane w ramach przedsięwzięcia przyczynią się bezpośrednio do podniesienia jakości świadczonych usług zdrowotnych, skrócenia czasu obsługi pacjenta, poprawy dostępności do danych medycznych, a także wzmocnienia odporności systemu ochrony zdrowia na zagrożenia cyfrowe. 5. Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie usługi niezbędne do umożliwienia Zamawiającemu eksploatacji dostarczanego Przedmiotu Zamówienia w specyfikacji funkcjonalnej przewidzianej w niniejszym OPZ. Wymaga się także żeby personel Zamawiającego uzyskał komplet kompetencji niezbędnych do zarządzania i realizacji czynności eksploatacyjnych w zakresie dostarczanego rozwiązania. Usługi konieczne do wykonania w ramach działań przewidzianych powyżej określa niniejsza specyfikacja w poszczególnych rozdziałach.
Interne Kennung: 67/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający nie przewiduje zastosowania tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 30230000 Computerbezogene Geräte, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Wdrożenie e-usług w SPZZOZ w Gryficach. 1. Integracja i rozbudowa / wymiana systemów informatycznych świadczeniodawcy 2. Digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki 3. Rozwiązania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa 4. Integracja z PUI: 5. Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Wdrożenie e-usług w SPZZOZ w Gryficach. 1. Wymiana UTM 2. Modernizacja przełączników rdzeniowych 3. Modernizacja sieci 4. Rozbudowa WIFI 5. Rozbudowa systemu kopii bezpieczeństwa 6. Sprzęt komputerowy Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.2 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Wdrożenie e-usług w SPZZOZ w Gryficach. 1. Platforma bezpieczeństwa - analiza logów i zabezpieczenia sieci 2. LOGOWANIE 2FA – system autoryzacji użytkowników Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.3 do SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 3