727703-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Strzyżów w roku 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Strzyżów w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania szlaków zrywkowych, utrzymania obiektów turystycznych i prac pomocniczych związanych z realizacją wyżej wymienionych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzyżów w roku 2026. Dopuszcza się maszynowe pozyskanie drewna. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania szlaków zrywkowych, utrzymania obiektów turystycznych i prac pomocniczych związanych z realizacją wyżej wymienionych, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. INFORMACJE INNE: Zamawiający wymaga, aby czynności z zakresu zagospodarowania lasu, realizowane przy użyciu pilarki spalinowej, wykonywane były przez osoby, które ukończyły z wynikiem pozytywnym szkolenie dopuszczające do pracy z pilarką, o którym mowa w § 21 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 161, poz. 1141) lub posiadające odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów albo odpowiadające im uprawnienia wydane w innych Państwach Członkowskich Unii Europejskiej. 3.5. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz.277 z późn. zm.). - Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. - Zamawiający nie zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ust. 1 PZP. - Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W zakresie pakietów od P01 do P12 Wykonawca może złożyć ofertę maksymalnie na 3 pakiety. W zakresie pakietów od Z01 do Z12 Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferty na pakiety z zakresu od P01 do P12 oraz od Z01 do Z12 mogą się sumować. Oferta złożona na dany Pakiet, musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Na podstawie art. 5k ust. 1 w/w rozporządzenia Rady (UE) zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych. SZCZEGÓŁY W DOKUMENCIE SWZ.
Vorherige Bekanntmachung612795-2025
Vorherige Bekanntmachung694694-2025
Interne KennungS.270.1.6.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, iż w dniu 18.09.2025 r., przekazała do publikacji a w dniu 19.09.2025 r., opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet P01 – leśnictwo Babica - pozyskanie drewna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania szlaków zrywkowych, utrzymania obiektów turystycznych i prac pomocniczych związanych z realizacją wyżej wymienionych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzyżów w roku 2025. Dopuszcza się maszynowe pozyskanie drewna.
Interne KennungPakiet P01 – leśnictwo Babica - pozyskanie drewna
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelPakiet P02 – leśnictwo Cieszyna - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P02 – leśnictwo Cieszyna - pozyskanie drewna
LosLOT-0003
TitelPakiet P03 – leśnictwo Godowa - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P03 – leśnictwo Godowa - pozyskanie drewna
LosLOT-0004
TitelPakiet P04 – leśnictwo Hermanowa - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P04 – leśnictwo Hermanowa - pozyskanie drewna
LosLOT-0005
TitelPakiet P05 – leśnictwo Hyżne - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P05 – leśnictwo Hyżne - pozyskanie drewna
LosLOT-0006
TitelPakiet P06 – leśnictwo Kąkolówka - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P06 – leśnictwo Kąkolówka - pozyskanie drewna
LosLOT-0007
TitelPakiet P07 – leśnictwo Kozłówek - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P07 – leśnictwo Kozłówek - pozyskanie drewna
LosLOT-0008
TitelPakiet P08 – leśnictwo Łączki - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P08 – leśnictwo Łączki - pozyskanie drewna
LosLOT-0009
TitelPakiet P09 – leśnictwo Łętownia - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P09 – leśnictwo Łętownia - pozyskanie drewna
LosLOT-0010
TitelPakiet P10 – leśnictwo Niebylec - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P10 – leśnictwo Niebylec - pozyskanie drewna
LosLOT-0011
TitelPakiet P11 – leśnictwo Sołonka - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P11 – leśnictwo Sołonka - pozyskanie drewna
LosLOT-0012
TitelPakiet P12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - pozyskanie drewna
Interne KennungPakiet P12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - pozyskanie drewna
LosLOT-0013
TitelPakiet Z01 – leśnictwo Babica - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z01 – leśnictwo Babica - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0014
TitelPakiet Z02 – leśnictwo Cieszyna - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z02 – leśnictwo Cieszyna - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0015
TitelPakiet Z03 – leśnictwo Godowa - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z03 – leśnictwo Godowa - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0016
TitelPakiet Z04 – leśnictwo Hermanowa - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z04 – leśnictwo Hermanowa - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0017
TitelPakiet Z05 – leśnictwo Hyżne - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z05 – leśnictwo Hyżne - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0018
TitelPakiet Z06 – leśnictwo Kąkolówka - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z06 – leśnictwo Kąkolówka - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0019
TitelPakiet Z07 – leśnictwo Kozłówek - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z07 – leśnictwo Kozłówek - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0020
TitelPakiet Z08 – leśnictwo Łączki - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z08 – leśnictwo Łączki - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0021
TitelPakiet Z09 – leśnictwo Łętownia - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z09 – leśnictwo Łętownia - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0022
TitelPakiet Z10 – leśnictwo Niebylec - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z10 – leśnictwo Niebylec - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0023
TitelPakiet Z11 – leśnictwo Sołonka - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z11 – leśnictwo Sołonka - zagospodarowanie lasu
LosLOT-0024
TitelPakiet Z12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet Z12 – leśnictwo Wola Zgłobieńska - zagospodarowanie lasu