727770-2025 - Wettbewerb
Polen – Bau von Abwasserbehandlungsanlagen – Zmiana technologii oczyszczania ścieków
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZmiana technologii oczyszczania ścieków
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w celu zmiany obiegu ścieków w komorach biologicznych o numerach 9 – 12 z równoległego na szeregowy przy jednoczesnej modyfikacji obiegu cyrkulacji wewnętrznej. Przedmiotem zadania jest wykonanie niezbędnych prac projektowych i prac na istniejącym obiekcie (komorach biologicznych 9 - 12), przy maksymalnym wykorzystaniu istniejącego układu krążenia ścieków i cyrkulacji wewnętrznej, dla zapewnienia szeregowego obiegu ścieków. Dokonana zmiana obiegu ścieków i cyrkulacji wewnętrznej (ścieku z zawartością osadu czynnego) powinna umożliwiać w przypadku niezadowalających wyników zmiany technologii, stosunkowo łatwy powrót do obecnie istniejącego układu obiegu ścieków i cyrkulacji wewnątrz komór. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w postaci Programu Funkcjonalno Użytkowego( zwany dalej OPZ) został określony w załączniku do SWZ. 2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace fizyczne związane z wykonywaniem wszystkich robót objętych zamówieniem, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy(Dz.U. z 2014r. poz.1502 z późn.zm.), szczegółowe uregulowania w SWZ. 3. Zamawiający będzie stosował zasady i czynności określone odpowiednio w art. 187, 188, ustawy pzp, o ile nastąpi taka okoliczność/ potrzeba. 3. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 6. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie zamierza zwołać zebrania Wykonawców. 10. Zamawiający na etapie składania ofert nie wymaga odbycia wizji lokalnej przez wykonawcę. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 ustawy pzp.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensProcedura jest przyspieszona. Na podstawie umowy Nr FENX.01.03-IW.01-0011/24 o finansowanie w formie dotacji - przedsięwzięcie pn. „Zmiana technologii oczyszczalni” zostało przeprowadzone postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego, które nie wyłoniło wykonawcy dla w/w zadania. W związku z koniecznością realizacji projektu zgodnie z harmonogramem, stanowiącym załącznik nr 3 do umowy Nr FENX.01.03-IW.01-0011/24, należy niezwłocznie przystąpić do kolejnego postępowania w celu wyłonienia wykonawcy i zrealizowania przedmiotowego zadania w możliwie najszybszym terminie. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia jest uzasadniona następującymi okolicznościami: a) Istnieje konieczność niezwłocznego podjęcia działań w związku z zapisanymi terminami zarówno w harmonogramie, stanowiącym załącznik nr 3 do umowy Nr FENX.01.03-IW.01-0011/24, jak również harmonogramie wynikającym z decyzji WIOŚ Delegatury w Tarnowie o odroczeniu opłaty podwyższonej (decyzja Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska znak: TI.7061.1.1.2020.MS1 z dnia 15.03.2021 r., decyzja Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska znak: TI.7061.1.1.2021.MS1 z dnia 27.05.2021 r. i decyzja Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska znak: TI.7061.1.8.2021.MS1 z dnia 24.02.2023 r.). b) Istnieje konieczność niezwłocznego podjęcia działań technologicznych zapewniających zintensyfikowanie prowadzonych procesów biologicznych w komorach biologicznych nr 9 – 12 oczyszczalni ścieków, dla poprawy efektywności prowadzonych procesów biologicznego oczyszczania ścieków. c) Zaniechanie lub opóźnienie realizacji zadania mogłoby skutkować, ryzykiem przekroczenia parametrów ścieków odprowadzanych do odbiornika oraz możliwością nałożenia sankcji administracyjnych. d) Wystąpiła zatem pilna, czasowa potrzeba udzielenia zamówienia, której Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252127 Bau von Abwasserbehandlungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w celu zmiany obiegu ścieków w komorach biologicznych o numerach 9 – 12 z równoległego na szeregowy przy jednoczesnej modyfikacji obiegu cyrkulacji wewnętrznej. Przedmiotem zadania jest wykonanie niezbędnych prac projektowych i prac na istniejącym obiekcie (komorach biologicznych 9 - 12), przy maksymalnym wykorzystaniu istniejącego układu krążenia ścieków i cyrkulacji wewnętrznej, dla zapewnienia szeregowego obiegu ścieków. Dokonana zmiana obiegu ścieków i cyrkulacji wewnętrznej (ścieku z zawartością osadu czynnego) powinna umożliwiać w przypadku niezadowalających wyników zmiany technologii, stosunkowo łatwy powrót do obecnie istniejącego układu obiegu ścieków i cyrkulacji wewnątrz komór. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w postaci Programu Funkcjonalno Użytkowego( zwany dalej OPZ) został określony w załączniku do SWZ. 2. wskazany w ogłoszeniu początkowy termin obowiązywania umowy jest wskazany z uwagi na obligatoryjne pole w niniejszym ogłoszeniu. Rzeczywistą datą początkową obowiązywania umowy będzie data zawarcia umowy. Termin zakończenia do dnia 31.05.2026 r.