727864-2025 - Wettbewerb
Polen – Lademaschinen auf Reifen – Dostawa samobieżnej wielofunkcyjnej maszyny inżynieryjnej z osprzętem oraz naczepą transportową dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa samobieżnej wielofunkcyjnej maszyny inżynieryjnej z osprzętem oraz naczepą transportową dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa samobieżnej wielofunkcyjnej maszyny inżynieryjnej z osprzętem oraz naczepą transportową dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Pojazd fabrycznie nowy, rok produkcji min. 2025. Pojazd musi posiadać niezbędną dokumentację dopuszczającą do użytkowania. Pojazd musi być oznakowany zgodnie z zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP z 2025 r. poz. 9, ze zm.). Dane dotyczące oznaczenia zostaną przekazane w trakcie realizacji zamówienia. Zmiany adaptacyjne pojazdu, dotyczące montażu wyposażenia, nie mogą powodować utraty ani ograniczać uprawnień wynikających z fabrycznej gwarancji. Oświetlenie pojazdu spełniające przepisy dotyczące pojazdów które są dopuszczone do poruszania się po drogach publicznych po których może poruszać się przedmiot zamówienia. Pojazd dodatkowo wyposażony w oświetlenie pola pracy przed pojazdem na jego bokach oraz z tyłu pojazdu. Oświetlenie wykonane w technologii LED w postać „listew oświetleniowych” zamontowane tak aby nie oślepiało operatora i zapewniało widoczność w promieniu min. 15 m od siedziska operatora. Lampy zabezpieczone przed uszkodzeniami (uderzenia gałęzi drzew). Rama naczepy: wykonana z wysokogatunkowej stali w technologii spawanej – centralny tunel. Układ jezdny: 3 osie 17,5’’ o minimalnej nośności technicznej 8 000 kg każda. Naczepa ma posiadać oś/osie podnoszoną(ne) - min. przednią. Min. ostania oś nadążna (samoskrętna). Długość platformy załadunkowej min.: 9400 mm. Szerokość zewnętrzna 2550 mm. Szerokość zewnętrzna z możliwością poszerzenia szerokości zewnętrznej do max. 3000 mm. Pojazd ma mieć możliwość rozszerzenia bocznego platformy załadunkowej do 3000 mm. Wysokość platformy ładunkowej od podłoża max. 800 mm Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w SWZ; b) być fabrycznie nowy (nie używany, nie powystawowy) i zgodny z obowiązującymi normami. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składnia ofert częściowych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej przez Wykonawcę. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji niniejszego zamówienia (zgodnie z art. 60 ustawy PZP). Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do SWZ – projekt umowy. Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy PZP Zamawiający informuje o niedokonaniu podziału zamówienia na części. Podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi lub nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Wskazane jest, aby zamówienie realizował jeden Wykonawca, który będzie odpowiadał z tytułu gwarancji i rękojmi za cały przedmiot zamówienia, a nie kilku Wykonawców odpowiedzialnych za poszczególne elementy zamówienia, które są ściśle ze sobą związane. Ponadto w przypadku udzielenia zamówienia wyłącznie na część przedmiotu postępowania nie zapewniłaby gotowości operacyjnej wymaganej dla przedmiotowego sprzętu.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144710 Lademaschinen auf Reifen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34223100 Sattelanhänger
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa samobieżnej wielofunkcyjnej maszyny inżynieryjnej z osprzętem oraz naczepą transportową dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Pojazd musi posiadać niezbędną dokumentację dopuszczającą do użytkowania. Pojazd musi być oznakowany zgodnie z zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP z 2025 r. poz. 9, ze zm.). Dane dotyczące oznaczenia zostaną przekazane w trakcie realizacji zamówienia. Zmiany adaptacyjne pojazdu, dotyczące montażu wyposażenia, nie mogą powodować utraty ani ograniczać uprawnień wynikających z fabrycznej gwarancji. Oświetlenie pojazdu spełniające przepisy dotyczące pojazdów które są dopuszczone do poruszania się po drogach publicznych po których może poruszać się przedmiot zamówienia. Pojazd dodatkowo wyposażony w oświetlenie pola pracy przed pojazdem na jego bokach oraz z tyłu pojazdu. Oświetlenie wykonane w technologii LED w postać „listew oświetleniowych” zamontowane tak aby nie oślepiało operatora i zapewniało widoczność w promieniu min. 15 m od siedziska operatora. Lampy zabezpieczone przed uszkodzeniami (uderzenia gałęzi drzew). Rama naczepy: wykonana z wysokogatunkowej stali w technologii spawanej – centralny tunel. Układ jezdny: 3 osie 17,5’’ o minimalnej nośności technicznej 8 000 kg każda. Naczepa ma posiadać oś/osie podnoszoną(ne) - min. przednią. Min. ostania oś nadążna (samoskrętna). Długość platformy załadunkowej min.: 9400 mm. Szerokość zewnętrzna 2550 mm. Szerokość zewnętrzna z możliwością poszerzenia szerokości zewnętrznej do max. 3000 mm. Pojazd ma mieć możliwość rozszerzenia bocznego platformy załadunkowej do 3000 mm. Wysokość platformy ładunkowej od podłoża max. 800 mm Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne KennungMT.2370.8.2025.BT