727956-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Sportgeräte und -ausrüstungen – Udbud af Idræts- og Genoptræningsudstyr
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Idræts- og Genoptræningsudstyr
BeschreibungHøje-Taastrup Kommune udbyder Rammeaftale om anskaffelse af Idræts- og Genoptræningsudstyr, herunder bolde til diverse idrætsgrene, skadeforbyggende remedier m.fl. Rammeaftalen omfatter anskaffelse af varer indenfor følgende 20 kategorier: Aktivitetsspil Airhockey Atletik Badminton Basketball Bordtennis Dart Fitness & Genoptræning Floorball Fodbold Gymnastik Håndbold Idrætshallen Idrætstilbehør Motorik & Læring Måtter & Madrasser Padel & Pickleball Pool & Billiard Vollyball Øvrige bolde Rammeaftalen gælder for kommunens indkøb af Idræts- og Genoptræningsudstyr. Leverandøren, der tildeles Rammeaftalen, vil således skulle kunne håndtere og levere til et stort antal enheder, som er beliggende på mange forskellige adresser primært inden for kommunens grænser. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter, herunder de mindstekrav der skal opfylde, henvises til Rammeaftalebilag 1 – Teknisk specifikation, Bilag B - Tilbudsliste samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål. Ordregivers krav til Rammeaftalevilkår fremgår af Bilag A - udkast til Rammeaftale.
Interne Kennung594348
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37400000 Sportgeräte und -ausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37440000 Fitnessgeräte
5. Los
LosLOT-0000