See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na 2026 rok
Beschreibung: 6.1 Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowy zakup energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucyjnej energii elektrycznej do budynków i urządzeń będących własnością Spółki Stare Miasto-Park sp. z o.o. lub będących w jej zarządzaniu. 6.2 W okresie obowiązywania umowy Zamawiający prognozuje zużycie energii elektrycznej na poziomie 1.662 MWh z tym, że: 6.1.1 dla części nr 1 o łącznym przewidywanym zużyciem na 2026 rok w wysokości 870 MWh - całodobowa w grupie taryfowej B11 – 165,0 MWh, - całodobowa w grupie taryfowej B21 – 102,5 MWh, - całodobowa w grupie taryfowej C11 – 547,5 MWh, - całodobowa w grupie taryfowej C12a – 55,0 MWh, 6.1.2 dla części nr 2 o łącznym przewidywanym zużyciem na 2026 rok w wysokości 792 MWh - całodobowa w grupie taryfowej B21 – 345 MWh, zainstalowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 49,2 kW - całodobowa w grupie taryfowej C11 – 32 MWh zainstalowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 13,9 kW - całodobowa w grupie taryfowej C21 – 415 MWh, zainstalowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 42,9 kW Uwaga! Określone przez Zamawiającego prognozowane zużycie energii elektrycznej ma charakter orientacyjny. Wskazane ilości są ilościami szacunkowymi, wyznaczonymi w celu określenia wartości zamówienia, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Nie mogą być one podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający zastrzega, że może kupić większą lub mniejszą ilość energii od ilości prognozowanej. Wielkości planowanego zużycia są wielkościami szacunkowymi, odchylenia ilościowe sprzedaży energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego będą rozliczenia wg identycznych cen jak wielkości planowane. W przypadku pobrania większej ilości energii, niż ilość szacowana, Zamawiający zobowiązany jest do uregulowania wszelkich należności za dostarczoną energię. 6.2 Moc umowna dla wszystkich punktów odbioru wynosi łącznie 1930/1915* kW z tym, że: 6.2.1 dla części nr 1 wynosi 1628 kW 6.2.2 dla części nr 2 wynosi 302/287kW* * moc umowna dzieli się na dwa okresy: pierwszy o mocy 80kW obejmuje miesiące X-IV oraz drugi o mocy 65 kW na pozostałe miesiące. 6.3 Charakterystykę punktów poboru przedstawia załącznik nr 5 i 6 „Wykaz PPE”. 6.4 Zakup energii elektrycznej oraz świadczenie usług dystrybucyjnych odbywać się ma na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10.04.1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. 2024 poz. 266 z późn. zm.), zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do ww. ustawy oraz przepisami ustawy z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 z późn. zm.). 6.5 Zamawiający przewiduje zwiększenia liczby punktów poborów energii elektrycznej w ilości około 5 w taryfie C11, niemniej jednak w przypadku pojawienia się nowych punktów poboru energii elektrycznej w tej czy innych taryfach, ceny zawarte w ofercie będą miały zastosowanie do nowych punktów poboru. 6.6 Zamawiający zastrzega sobie możliwość wyłączenia z umowy punktu oznaczonego lp 1, o nazwie „Biura SMP” posiadający kod PP 590543550700738735 w części nr 2 Prosument, po I półroczu 2026 roku. 6.7 Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ oraz wycenione w Formularzu Obliczenia Ceny. 6.8 Dostawa energii elektrycznej do poszczególnych punktów odbioru odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucji należącej do przedsiębiorstwa energetycznego prowadzącego działalność w zakresie dystrybucji energii elektrycznej na terenie, którym znajdują się punkty odbioru energii elektrycznej. Zamawiający informuje, iż punkty odbioru znajdują się na terenie operatora PGE Dystrybucja S.A. 6.9 Zamawiający oświadcza, że dysponuje tytułem prawnym do korzystania z obiektów, do których na podstawie umowy ma być dostarczana energia elektryczna. 6.10 W celu uniknięcia nieporozumień przy opracowaniu oferty i realizacji przedmiotu zamówienia wskazane jest zapoznanie się z podmiotem zamówienia (przetargu) – lokalizacją miejsca dostawy energii elektrycznej – przed składaniem ofert. Zamawiający zaleca Wykonawcom dokonanie wizji lokalnej w terenie; w celu przygotowania oferty – zapis taki oznacza, że wizja nie jest bezwzględnie wymagana i jeżeli Wykonawca uważa, że zdobył wszelkie informacje, które mogą być potrzebne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy to może na własną odpowiedzialność z wizji zrezygnować. 6.11 Podane przez Zamawiającego parametry dystrybucyjne (załączniki: Wykaz punktów poboru energii) w szczególności moc umowna i grupa taryfowa są zgodne z aktualnymi umowami dystrybucyjnymi oraz dokumentami potwierdzającymi możliwość świadczenia usług dystrybucji wydanymi przez właściwego OSD. W przypadku gdy zmiana parametrów dystrybucyjnych wiązać się będzie z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat zgodnie z taryfą OSD Zamawiający zobowiązany będzie do ich uiszczenia. 6.12 Zamawiający żąda, aby Wykonawca wskazał w ofercie część zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy. 6.13 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca nie naliczał opłaty handlowej dla żadnego z punktów poboru dla wszystkich części.
Interne Kennung: SMP/UZO/DR/2025/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opis dla części nr 1 i części nr 2
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 1 i część nr 2