728920-2025 - Wettbewerb
Polen – Gebäudereinigung – ZP/69/2025 Usługa sprzątania i utrzymania w czystości powierzchni wewnętrznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZP/69/2025 Usługa sprzątania i utrzymania w czystości powierzchni wewnętrznych
BeschreibungI. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na sprzątaniu i utrzymaniu czystości powierzchni wewnętrznych budynków zlokalizowanych na terenie odpowiedzialności 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, tj. w garnizonie Świdwin, Mrzeżyno, Trzebiatów oraz Mirosławiec. Sprzątanie powierzchni wewnętrznych stanowi usługę kompleksową i obejmuje, w szczególności: a) czyszczenie i konserwacje podłóg, b) czyszczenie i konserwacje mebli oraz innych urządzeń stanowiących wyposażenia pomieszczeń, c) odkurzanie mebli tapicerowanych, d) mycie powierzchni zmywalnych oraz usuwanie pajęczyn, e) mycie okien i ram okiennych, parapetów oraz stolarki drzwiowej, f) pranie firan i zasłon, czyszczenie rolet, żaluzji i verticali, g) utrzymanie czystości toalet, h) opróżnianie koszy, i) utrzymanie w czystości wejść do budynków. Szczegółowy opis realizacji usług, standardy i wymagania jakościowe oraz zakres przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty: a) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ, b) Projekt umowy – załącznik nr 8 do SWZ, c) Zestawienie powierzchni – załącznik nr 4 do SWZ, d) Formularze cenowe – załącznik nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia podzielono na 4 zadania: a) Zadanie nr 1 – Garnizon Świdwin, b) Zadanie nr 2 – Garnizon Mrzeżyno, c) Zadanie nr 3 – Garnizon Trzebiatów, d) Zadanie nr 4 – Garnizon Mirosławiec. II. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na mocy art. 257 ustawy Pzp. III. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ). IV. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami określonymi w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. procedura odwrócona). V. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej. Kontakt pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym odbywać się będzie za pośrednictwem dedykowanej Platformy Zakupowej pod adresem: www.platformazakupowa.pl/pn/21blot. - szczegółowo określono w Rozdziale 10 SWZ. VI. OFERTY SKŁADANE WSPÓLNIE: 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnikiem konsorcjum jest Wykonawca, który zaloguje się na swoim profilu Wykonawcy i składając ofertę w zakładce „Wykonawcy” doda pozostałych Wykonawców wpisując ich dane. Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania i do niego Zamawiający kieruje informacje, korespondencję itp. Wszelkie oświadczenia pełnomocnika Zamawiający uzna za wiążące dla wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną. 3. Do oferty wspólnej Wykonawcy dołączają pełnomocnictwo. 4. Nie dopuszcza się uczestniczenia któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia w więcej niż jednej grupie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Niedopuszczalnym jest również złożenie przez któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, równocześnie oferty indywidualnej oraz w ramach grupy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5. Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców, powinna spełniać następujące wymagania: a) oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SWZ; b) sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej: - dokumenty składane przez członków konsorcjum czy wspólników spółki cywilnej, w tym oświadczenia muszą być podpisane przez wyznaczonego pełnomocnika lub osobę upoważnioną do reprezentowania danego podmiotu. 6. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 3 niniejszego rozdziału. 7.Przed podpisaniem umowy Wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić Zamawiającemu kopię umowy regulującej współpracę tych wykonawców, zawierającą, co najmniej: a) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia, b) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy, c) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi. VII. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w przypadkach i na warunkach określonych w § 6 projektu umowy. Wszystkie postanowienia wymienione w § 6 projektu umowy stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 - Garnizon Świdwin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usług polegających na sprzątaniu i utrzymaniu czystości powierzchni wewnętrznych budynków zlokalizowanych na terenie odpowiedzialności 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, tj. w garnizonie Świdwin, Mrzeżyno, Trzebiatów oraz Mirosławiec. Sprzątanie powierzchni wewnętrznych stanowi usługę kompleksową i obejmuje, w szczególności: a) czyszczenie i konserwacje podłóg, b) czyszczenie i konserwacje mebli oraz innych urządzeń stanowiących wyposażenia pomieszczeń, c) odkurzanie mebli tapicerowanych, d) mycie powierzchni zmywalnych oraz usuwanie pajęczyn, e) mycie okien i ram okiennych, parapetów oraz stolarki drzwiowej, f) pranie firan i zasłon, czyszczenie rolet, żaluzji i verticali, g) utrzymanie czystości toalet, h) opróżnianie koszy, i) utrzymanie w czystości wejść do budynków. Szczegółowy opis realizacji usług, standardy i wymagania jakościowe oraz zakres przedmiotu zamówienia zawierają następujące dokumenty: a) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ, b) Projekt umowy – załącznik nr 8 do SWZ, c) Zestawienie powierzchni – załącznik nr 4 do SWZ, d) Formularze cenowe – załącznik nr 3 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (opcja zmniejszająca), o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający gwarantuje wykonanie realizacji umowy na poziomie 50% ogólnej powierzchni objętej zamówieniem (w ramach danego zadania), określonej w załączniku nr 3 do umowy. Pozostała część zostanie zrealizowana w ramach prawa opcji w zależności od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający określa maksymalną wartość opcji jako 50% powierzchni dla poszczególnych zadań, tj. odpowiednio: Zadanie nr 1 – Świdwin – 12 986,13 m2, Zamawiający zastrzega sobie, że zamówienie określane jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji uzależnione jest od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Brak wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. Prawo opcji zostanie uruchomione poprzez przesłanie z 3-dniowym wyprzedzeniem, ze wskazaniem rodzaju i ilości powierzchni objętej zmianą do Wykonawcy zawiadomienia o jego uruchomieniu za pośrednictwem poczty e-mail na adres wskazany przez Wykonawcę: jest poprzez złożenie Wykonawcy stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykorzystania zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 - Garnizon Mrzeżyno
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (opcja zmniejszająca), o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający gwarantuje wykonanie realizacji umowy na poziomie 50% ogólnej powierzchni objętej zamówieniem (w ramach danego zadania), określonej w załączniku nr 3 do umowy. Pozostała część zostanie zrealizowana w ramach prawa opcji w zależności od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający określa maksymalną wartość opcji jako 50% powierzchni dla poszczególnych zadań, tj. odpowiednio: Zadanie nr 2 – Mrzeżyno – 7 896,41 m2, Zamawiający zastrzega sobie, że zamówienie określane jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji uzależnione jest od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Brak wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. Prawo opcji zostanie uruchomione poprzez przesłanie z 3-dniowym wyprzedzeniem, ze wskazaniem rodzaju i ilości powierzchni objętej zmianą do Wykonawcy zawiadomienia o jego uruchomieniu za pośrednictwem poczty e-mail na adres wskazany przez Wykonawcę: jest poprzez złożenie Wykonawcy stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykorzystania zamówienia podstawowego.
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 - Garnizon Trzebiatów
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (opcja zmniejszająca), o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający gwarantuje wykonanie realizacji umowy na poziomie 50% ogólnej powierzchni objętej zamówieniem (w ramach danego zadania), określonej w załączniku nr 3 do umowy. Pozostała część zostanie zrealizowana w ramach prawa opcji w zależności od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający określa maksymalną wartość opcji jako 50% powierzchni dla poszczególnych zadań, tj. odpowiednio: Zadanie nr 3 – Trzebiatów – 7 288,55 m2, Zamawiający zastrzega sobie, że zamówienie określane jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji uzależnione jest od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Brak wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. Prawo opcji zostanie uruchomione poprzez przesłanie z 3-dniowym wyprzedzeniem, ze wskazaniem rodzaju i ilości powierzchni objętej zmianą do Wykonawcy zawiadomienia o jego uruchomieniu za pośrednictwem poczty e-mail na adres wskazany przez Wykonawcę: jest poprzez złożenie Wykonawcy stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykorzystania zamówienia podstawowego.
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 - Garnizon Mirosławiec
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (opcja zmniejszająca), o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający gwarantuje wykonanie realizacji umowy na poziomie 50% ogólnej powierzchni objętej zamówieniem (w ramach danego zadania), określonej w załączniku nr 3 do umowy. Pozostała część zostanie zrealizowana w ramach prawa opcji w zależności od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający określa maksymalną wartość opcji jako 50% powierzchni dla poszczególnych zadań, tj. odpowiednio: Zadanie nr 4 – Mirosławiec – 6 681,29 m². Zamawiający zastrzega sobie, że zamówienie określane jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji uzależnione jest od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Brak wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie prawa opcji nie rodzi żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. Prawo opcji zostanie uruchomione poprzez przesłanie z 3-dniowym wyprzedzeniem, ze wskazaniem rodzaju i ilości powierzchni objętej zmianą do Wykonawcy zawiadomienia o jego uruchomieniu za pośrednictwem poczty e-mail na adres wskazany przez Wykonawcę: jest poprzez złożenie Wykonawcy stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykorzystania zamówienia podstawowego.