See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af arbejdstøj til indsatte og ansatte
Beschreibung: Formålet med rammeaftalen er, at anskaffe arbejdstøj til ansatte og indsatte. Arbejdstøjet muliggør beskæftigelse på matriklerne, herunder, f. eks. land- og skovdrift, produktion af møbler mv.
Interne Kennung: 24-15-0226
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud i henhold til udbudslovens §§ 56-57.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18110000 Berufskleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 18130000 Spezial-Arbeitskleidung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kunden har option på at forlænge rammeaftalen med 2 x 12 måneder på uændrede vilkår.