729403-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Utrzymanie czystości i porządku na terenie parków i zieleńców w Oleśnicy w 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie czystości i porządku na terenie parków i zieleńców w Oleśnicy w 2026 r.
Beschreibung1. Bieżące sprzątanie terenów realizowane poprzez: 1) ręczne usuwanie w szczególności opakowań, papierów, worków i reklamówek oraz innych odpadów niż wymienione. W ramach bieżącego sprzątania należy usuwać plakaty, ulotki i ogłoszenia umieszczone nielegalnie m.in. na drzewach, koszy na odpady, ławkach, a drobne zanieczyszczenia np. niedopałki papierosów, kapsle, z miejsc szczególnie narażonych na zaśmiecenie tj. okolice ławek należy oczyścić (min. raz dziennie); 2) utrzymanie w czystości ciągów pieszych, przez co rozumie się zamiatanie powierzchni wyznaczonych do utrzymania w czystości, w celu usunięcia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (m.in. piasku, błota, papierów, liści itp.), zasypywanie dołów wykopywanych przez psy na alejkach, usuwanie z nich chwastów i wrastającej trawy, 3) uzupełnianie worków foliowych w koszach na odpady (dotyczy koszy, w których brakuje wkładów metalowych - 15 szt.), 4) ustawienie kosza na śmieci w prawidłowej pozycji w sytuacji gdy zostanie on przekrzywiony lub będzie przewrócony. 2. Opróżnianie i utrzymanie czystości wokół koszy na śmieci: 1) 91 koszy na terenie starego miasta oraz 84 koszy na terenie Parku nad Stawami: ­ w okresie od 1 stycznia do 14 kwietnia w poniedziałki, środy, piątki i soboty, ­ w okresie od 15 kwietnia do 15 października w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele, ­ w okresie od 16 października do 31 grudnia w poniedziałki, środy, piątki i soboty. 2) 238 koszy w pozostałych lokalizacjach w poniedziałek i piątek. 3. Ustawienie pojemnika na śmieci o pojemności co najmniej 1 100 l na terenie Targowiska w Oleśnicy przy ul. Wrocławskiej i zapewnić wywóz nieczystości stałych niemniej niż 2 razy w tygodniu. 4. Utrzymanie w czystości urządzeń komunalnych poprzez mycie wodą z detergentem z wszelkich nieczystości, w tym z ptasich odchodów: 1) ławek - 100 szt. 2) koszy na śmieci - 100 szt.. 5. Likwidację "dzikich" wysypisk na zlecenie Zamawiającego oraz uczestniczenie w akcji „Sprzątanie Świata”. Wykonawca będzie musiał usunąć do 150 mp nieczystości 6. Sprzątanie niezwłocznie po wystąpieniu zjawisk atmosferycznych powodujących zniszczenia lub uszkodzenia na terenach zielonych, poprzez usuwanie wiatrołomów i wywrotów, złomów, konarów, gałęzi niezwłocznie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia oraz zbieranie gałęzi i innych nieczystości łącznie z zamiataniem ciągów pieszych. Zamawiający przewiduje, że Wykonawca będzie musiał usunąć do 15 szt. wywrotów lub złomów drzew w rozumieniu art. 5 pkt 26c i pkt 26d ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 7. Usuwanie padłych zwierząt, przez co rozumie się zbieranie, transport i unieszkodliwianie zwłok zwierząt lub ich części zgodnie z wymogami określanymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1069/2009 z dnia 21 października 2009 r. określające przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, i uchylające rozporządzenie (WE) nr 1774/2002 (rozporządzenie o produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego) (Dz.U. L 300 z 14.11.2009, s. 1). 8. Przygotowanie: 1) ronda Żołnierzy Wyklętych przed dniem 1 marca, 2) tablicy upamiętniającej prof. Antoniego Cieszyńskiego przed obchodami rocznicy jego urodzin tj. 31 maja, 3) pomnika Fryderyka Chopina przed dniem 27 maja, 4) Skweru Kombatantów Rzeczypospolitej przed uroczystościami: Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 września, 11 listopada, 5) obelisku ku czci Bohaterskim Powstańcom Warszawy przed dniem 1 sierpnia. 9. Utrzymanie porządku w czasie akcji zimowej, poprzez: 1) podjęcia nieprzerwanych, kompleksowych i systematycznych działań mających na celu odgarnięcie śniegu i likwidację śliskości na ciągach pieszych, 2) likwidacja skutków zimy powinna być wykonywana z częstotliwością pozwalającą na bezpieczne poruszanie się oraz w sposób niepowodujący utrudnień w ruchu pieszym, 3) ciągi piesze muszą być odśnieżane i posypywane na całej powierzchni, 4) oczyszczanie nawierzchni ciągów pieszych z błota pośniegowego w czasie odwilży, 5) oczyszczanie ciągów pieszych z piasku, błota i innych zanieczyszczeń w czasie, gdy nie występują zimowe zjawiska pogodowe tj. gołoledź, śnieg, 6) usuwanie śliskości z ciągów pieszych również w niedzielę i święta w obszarze Parku nad Stawami oraz starego miasta Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” – zał. nr 1 oraz pozostałe załączniki do wzoru umowy, który stanowi załącznik do SWZ Kody opisujące przedmiot zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): przedmiot główny: 9060000-3, przedmiot dodatkowy: 90513200-8, 90620000-9, 90630000-2 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przyczyny niedokonania podziału zamówienia: przedmiotowe zamówienie jest częścią większego zamówienia podzielonego na części. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu nie dopuszcza się składania ofert wariantowych oraz: 1) nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, 2) nie zastrzega osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań, 3) nie przewiduje: a) udzielania zamówień, o którym mowa w art. art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 b) zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311–315 ustawy Pzp. c) rozliczenia w walutach obcych, d) aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. e) zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, f) określenia w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, g) zastrzeżenia możliwości ubiegania się i udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Interne KennungZP/PN/21/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensWykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ, ESPD), w zakresie niepodlegania wykluczeniu z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu; zgodnie z SWZ. Uwaga: Część III: Podstawy wykluczenia, sekcji D: Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym dotyczy także: art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Oświadczenie JEDZ (ESPD) można wypełnić korzystając ze strony: https://espd.uzp.gov.pl/filter?lang=pl , instrukcję wypełniania JEDZ można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia Oprócz JEDZ, wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest załączyć wypełnione oświadczenie – wg załącznika nr 9 do SWZ. 1. Oświadczenie JEDZ, o którym mowa wyżej, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe i winno być złożone zgodnie ze wzorem wg załącznika nr 3 do SWZ. 2. Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu: a) Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – według załącznika nr 7 do SWZ; b) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; c) oświadczenia Wykonawcy, o aktualności dokumentu JEDZ którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w ustawie oraz w rodz. XI ust. 1 pkt. 9 SWZ – wg załącznika nr 3a do SWZ d) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem 2) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określonych w rozdz. XII SWZ: a) kopię dokumentu potwierdzającego nadanie weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego nadanego przez właściwego powiatowego lekarza weterynarii jako zakład prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie transportu ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego – zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (tekst jedn. Dz.U. z 2023 r. poz. 1075). b) dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej deliktowej w zakresie prowadzonej działalności ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia (np. polisa ubezpieczeniowa) c) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – według załącznika nr 4 do SWZ; d) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – wg załącznika nr 5 do SWZ
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Bieżące sprzątanie terenów realizowane poprzez: 1) ręczne usuwanie w szczególności opakowań, papierów, worków i reklamówek oraz innych odpadów niż wymienione. W ramach bieżącego sprzątania należy usuwać plakaty, ulotki i ogłoszenia umieszczone nielegalnie m.in. na drzewach, koszy na odpady, ławkach, a drobne zanieczyszczenia np. niedopałki papierosów, kapsle, z miejsc szczególnie narażonych na zaśmiecenie tj. okolice ławek należy oczyścić (min. raz dziennie); 2) utrzymanie w czystości ciągów pieszych, przez co rozumie się zamiatanie powierzchni wyznaczonych do utrzymania w czystości, w celu usunięcia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (m.in. piasku, błota, papierów, liści itp.), zasypywanie dołów wykopywanych przez psy na alejkach, usuwanie z nich chwastów i wrastającej trawy, 3) uzupełnianie worków foliowych w koszach na odpady (dotyczy koszy, w których brakuje wkładów metalowych - 15 szt.), 4) ustawienie kosza na śmieci w prawidłowej pozycji w sytuacji gdy zostanie on przekrzywiony lub będzie przewrócony. 2. Opróżnianie i utrzymanie czystości wokół koszy na śmieci: 1) 91 koszy na terenie starego miasta oraz 84 koszy na terenie Parku nad Stawami: ­ w okresie od 1 stycznia do 14 kwietnia w poniedziałki, środy, piątki i soboty, ­ w okresie od 15 kwietnia do 15 października w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele, ­ w okresie od 16 października do 31 grudnia w poniedziałki, środy, piątki i soboty. 2) 238 koszy w pozostałych lokalizacjach w poniedziałek i piątek. 3. Ustawienie pojemnika na śmieci o pojemności co najmniej 1 100 l na terenie Targowiska w Oleśnicy przy ul. Wrocławskiej i zapewnić wywóz nieczystości stałych niemniej niż 2 razy w tygodniu. 4. Utrzymanie w czystości urządzeń komunalnych poprzez mycie wodą z detergentem z wszelkich nieczystości, w tym z ptasich odchodów: 1) ławek - 100 szt. 2) koszy na śmieci - 100 szt.. 5. Likwidację "dzikich" wysypisk na zlecenie Zamawiającego oraz uczestniczenie w akcji „Sprzątanie Świata”. Wykonawca będzie musiał usunąć do 150 mp nieczystości 6. Sprzątanie niezwłocznie po wystąpieniu zjawisk atmosferycznych powodujących zniszczenia lub uszkodzenia na terenach zielonych, poprzez usuwanie wiatrołomów i wywrotów, złomów, konarów, gałęzi niezwłocznie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia oraz zbieranie gałęzi i innych nieczystości łącznie z zamiataniem ciągów pieszych. Zamawiający przewiduje, że Wykonawca będzie musiał usunąć do 15 szt. wywrotów lub złomów drzew w rozumieniu art. 5 pkt 26c i pkt 26d ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 7. Usuwanie padłych zwierząt, przez co rozumie się zbieranie, transport i unieszkodliwianie zwłok zwierząt lub ich części zgodnie z wymogami określanymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1069/2009 z dnia 21 października 2009 r. określające przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, i uchylające rozporządzenie (WE) nr 1774/2002 (rozporządzenie o produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego) (Dz.U. L 300 z 14.11.2009, s. 1). 8. Przygotowanie: 1) ronda Żołnierzy Wyklętych przed dniem 1 marca, 2) tablicy upamiętniającej prof. Antoniego Cieszyńskiego przed obchodami rocznicy jego urodzin tj. 31 maja, 3) pomnika Fryderyka Chopina przed dniem 27 maja, 4) Skweru Kombatantów Rzeczypospolitej przed uroczystościami: Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 września, 11 listopada, 5) obelisku ku czci Bohaterskim Powstańcom Warszawy przed dniem 1 sierpnia. 9. Utrzymanie porządku w czasie akcji zimowej, poprzez: 1) podjęcia nieprzerwanych, kompleksowych i systematycznych działań mających na celu odgarnięcie śniegu i likwidację śliskości na ciągach pieszych, 2) likwidacja skutków zimy powinna być wykonywana z częstotliwością pozwalającą na bezpieczne poruszanie się oraz w sposób niepowodujący utrudnień w ruchu pieszym, 3) ciągi piesze muszą być odśnieżane i posypywane na całej powierzchni, 4) oczyszczanie nawierzchni ciągów pieszych z błota pośniegowego w czasie odwilży, 5) oczyszczanie ciągów pieszych z piasku, błota i innych zanieczyszczeń w czasie, gdy nie występują zimowe zjawiska pogodowe tj. gołoledź, śnieg, 6) usuwanie śliskości z ciągów pieszych również w niedzielę i święta w obszarze Parku nad Stawami oraz starego miasta Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia umowy – opis wznowień zawiera wzór umowy stanowiący załącznik do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” – zał. nr 1 oraz pozostałe załączniki do wzoru umowy, który stanowi załącznik do SWZ Kody opisujące przedmiot zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): przedmiot główny: 9060000-3, przedmiot dodatkowy: 90513200-8, 90620000-9, 90630000-2 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przyczyny niedokonania podziału zamówienia: przedmiotowe zamówienie jest częścią większego zamówienia podzielonego na części. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu nie dopuszcza się składania ofert wariantowych oraz: 1) nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, 2) nie zastrzega osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań, 3) nie przewiduje: a) udzielania zamówień, o którym mowa w art. art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 b) zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311–315 ustawy Pzp. c) rozliczenia w walutach obcych, d) aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. e) zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, f) określenia w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, g) zastrzeżenia możliwości ubiegania się i udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, h) udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.