See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 3.945.164,71 zł dla Gminy Susz
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 3.945.164,71 zł dla Gminy Susz” z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu 3 945 164,71 zł. 2. Uruchamianie transz kredytu przez Bank następować będzie do 30.12.2025 r. na wniosek zamawiającego. Bank postawi kredyt do dyspozycji w ciągu 3 dni od podpisania umowy. 3. Waluta kredytu złoty polski (PLN). 4. Nazwy kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV: 66113000-5 Usługi udzielania kredytu. 5. Okres spłaty kapitału w latach 2026-2035 począwszy od 31.01.2026 r. (ostatnia rata 31.12.2035 r.). 6. Spłata kapitału nastąpi w okresach miesięcznych, na koniec każdego miesiąca. Spłata kredytu w latach i kwotach: - w 2026 roku - 100 000,00 zł (1 rata 8 700,00 zł; 11 rat po 8 300,00 zł), - w 2027 roku - 100 000,00 zł (1 rata 8 700,00 zł; 11 rat po 8 300,00 zł), - w 2028 roku - 100 000,00 zł (1 rata 8 700,00 zł; 11 rat po 8 300,00 zł), - w 2029 roku - 150 000,00 zł ( 12 rat po 12 500,00 zł), - w 2030 roku - 400 000,00 zł (1 rata 37 000,00 zł; 11 rat po 33 000,00 zł), - w 2031 roku - 500 000,00 zł (1 rata 49 000,00 zł; 11 rat po 41 000,00 zł), - w 2032 roku - 500 000,00 zł (1 rata 49 000,00 zł; 11 rat po 41 000,00 zł), - w 2033 roku - 600 000,00 zł ( 12 rat po 50 000,00 zł), - w 2034 roku - 750 000,00 zł ( 12 rat po 62 500,00 zł), - w 2035 roku - 745 164,71 zł (1 rata 63 164,71 zł; 11 rat po 62 000,00 zł). 7. Spłata odsetek od 31 stycznia 2026 r. w okresach miesięcznych. Należne odsetki naliczane będą za każdy dzień od faktycznie wykorzystanych środków kredytu, przyjmując rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych w miesiącu oraz roku. O wysokości odsetek Bank będzie każdorazowo zawiadamiał Kredytobiorcę, w formie pisemnej, podając jednocześnie wysokość obowiązującej w danym miesiącu spłaty kredytu. Ww. zawiadomienie może być przesłane faksem lub na adres e-mail: finanse6@susz.pl najpóźniej na 5 dni przed terminem płatności. 8. Za spłatę odsetek i rat kapitałowych przyjmuje się dzień wpływu należności na rachunek Banku. Jeżeli termin spłaty odsetek lub rat kapitałowych przypadnie na sobotę, niedzielę, święto lub inny dzień ustawowo wolny od pracy, to spłata odsetek lub rat kapitałowych nastąpi w pierwszym dniu roboczym następującym po wyznaczonej dacie spłaty. 9. Oprocentowanie kredytu – obliczane będzie według zmiennej stawki WIBOR 3M wyznaczonej na 2 dni robocze przed końcem kwartału i obowiązująca od 1-go dnia następnego kwartału, powiększona o stałą marżę banku. 10. Od niespłaconego przez Kredytobiorcę kredytu lub jego raty w umownym terminie płatności lub spłacenie ich w niepełnej wysokości spowoduje, że w następnym dniu roboczym niespłacona kwota kredytu stanie się zadłużeniem przeterminowanym oprocentowanym w wysokości aktualnie obowiązujących odsetek za opóźnienie, określonych w ustawie – Kodeks Cywilny i wynoszącej na dzień podpisania umowy ……….w stosunku rocznym. 11. Zabezpieczeniem spłaty udzielonego kredytu będzie wekslem „In blanco” wraz z deklaracją wekslową. 12. Zamawiający będzie miał prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub jego części bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych opłat i bez uprzedniego powiadamiania kredytodawcy. 13. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania w całości kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat. 14. Zamawiający zastrzega sobie prawo otrzymywania wszystkich dokumentów związanych z udzielonym kredytem, w tym między innymi opinie bankowe, aneksy do umowy kredytowej, bez ponoszenia dodatkowych opłat lub prowizji. 15. Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami. 16. Nie dopuszcza się możliwości zastosowania kapitalizacji odsetek. 17. Dla kalkulacji ceny ofertowej należy przyjąć stawkę WIBOR 3M – 5,22% i datę 24.06.2025 r.
Vorherige Bekanntmachung: 524782-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001