See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Józefów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki szkółkarskiej na szkółce leśnej Rebizanty, nasiennictwa i selekcji, gospodarki łąkowo-rolnej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Józefów w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung: 622444-2025
Interne Kennung: SA.270.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 23.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Leśnictwo Króle
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przeciwpożarowej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Króle w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”) danego pakietu. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z wzorem umowy stanowiącym załącznik do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Leśnictwa: Tarnowola, Dębowce
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przeciwpożarowej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Tarnowola i Dębowce w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Leśnictwa: Fryszarka, Zagóra
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przeciwpożarowej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Fryszarka i Zagóra w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Leśnictwa: Karczmisko, Kalina
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przeciwpożarowej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Karczmisko i Kalina w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Leśnictwa: Malce, Borowiec
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przeciwpożarowej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Malce i Borowiec w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Leśnictwa: Oseredek, Głuchy
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Oseredek i Głuchy w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Leśnictwa: Borowe Młyny, Rybnica, Szkółka Rebizanty
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łąkowo-rolnej, ochrony przeciwpożarowej oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Borowe Młyny, Rybnica i Szkółka Rebizanty w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet VII
Los: LOT-0008
Titel: Wyprzedzające przygotowanie gleby
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące w szczególności wyprzedzające przygotowanie gleby, mineralizację pasów przeciwpożarowych oraz mechaniczne i ręczne rozdrabnianie zbędnej roślinności na plantacji nasiennej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Józefów w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet VIII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0009
Titel: Szkółka leśna Rebizanty
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej do wykonania na szkółce leśnej Rebizanty w roku 2026 opisane szczegółowo w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet IX