729885-2025 - Wettbewerb
Polen – Büroautomatisierungssoftwarepaket – Dostawa 12 miesięcznej subskrypcji na oprogramowanie UiPath
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 12 miesięcznej subskrypcji na oprogramowanie UiPath
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa licencji czasowych UiPath lub równoważnych ważnych przez okres 12 miesięcy od 1 stycznia 2026 r.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensKancelaria Prezesa Rady Ministrów, zwana dalej Zamawiającym, przygotowuje do wszczęcia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania pn.: „12 miesięczna subskrypcja na oprogramowanie UiPath”. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie w/w zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Przy zachowaniu terminu ustawowego przewidzianego na składanie ofert, ich otwarcie przypadało by na drugi tydzień grudnia 2025 r. Jak stanowi przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający, po przeanalizowaniu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postepowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. W pierwszej kolejności należy wskazać, że przedmiot zamówienia obejmuje dostawę licencji UiPath czyli przedmiot zamówienia, który jest ogólnie dostępny na rynku, a przyśpieszenie dostawy nie będzie wiązać się z obciążeniem Wykonawców zamówienia i nie nastręczy im problemów natury logistycznej oraz nie zablokuje ich środków finansowych po stronie pasywów. Następnie należy zwrócić uwagę na fakt, iż dnia 31 grudnia 2025 r. dobiega koniec obowiązywania licencji będących w posiadaniu Zamawiającego. Po upływie tej daty, w przypadku braku wdrożonych nowych licencji przestaną działać roboty automatyzujące procesy, tj. obsługa procesu interpelacji i zapytań poselskich przez DSP (Departament Spraw Parlamentarnych), obsługa skrzynki kontakt@kprm.gov.pl (służy do obsługi poczty mail obywateli RP), tworzenie paczek migracyjnych w EZD (przyśpiesza obsługę obsługi administracyjnej wewnątrz jednostki wewnętrznej Zamawiającego i odciąża pracowników BI). Tak więc brak ciągłości posiadanych licencji wiąże się z tym, że migracje EZD, obsługa zapytań, interpelacji poselskich oraz korespondencji obywateli będzie prowadzona ręcznie, a to w znaczący sposób wydłuży czas trwania obsługi sprawy i będzie wiązało się z koniecznością zaabsorbowania przez proces większej ilości zasobu osobowego Zamawiającego (upośledzenie innych procesów wewnątrz struktur Zamawiającego). W związku z tym wymaganym jest pozyskanie nowych licencji i zawarcie umowy z Wykonawcą najdalej do połowy grudnia 2025, gdyż czas potrzebny na dostawę i wdrożenie licencji to ok. 14 dni. Przygotowanie dokumentacji przetargowej tj. opisu przedmiotu zamówienia i projektowanych postanowień umowy uległo przedłużeniu z powodów proceduralnych związanych z procesami wewnętrznymi Zamawiającego. Opisany wyżej stan faktyczny, jak też uwarunkowania związane czasem, jaki był niezbędny do przygotowania zamówienia do realizacji (w szczególności przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia), a także uwarunkowania związane z koniecznością zapewnienia ciągłości pracy instytucji Zamawiającego, głownie w związku z płynną i niezakłóconą obsługą petentów kontaktujących się z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, dają zadość skróceniu terminu składania ofert do 15 dni. Mając powyższe na względzie, wskazane powyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia”.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48920000 Büroautomatisierungssoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungPN-43/25