See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Płock w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego selekcji i nasiennictwa drzew leśnych oraz prowadzenia zadrzewień, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Płock w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentacji zamówienia SWZ i jej załącznikach.
Vorherige Bekanntmachung: 619100-2025
Interne Kennung: ZG.270.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, że opublikował Wstępne ogłoszenie informacyjne o którym mowa w art. 89 ustawy z dnia 11 września 2019r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.). Procedura przyspieszona - Zgodnie z postanowieniami art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w art.138 ust.1 Pzp. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wywołana jest koniecznością realizacji zadań gospodarczych i planu sprzedaży drewna. Zamawiający wszczynając postępowanie nie może zastosować terminów składania ofert przewidzianych w art.138ust.1 i art.138 ust. 4PZP, gdyż nie zdąży wybrać wykonawcy i udzielić zamówienia w pożądanym terminie (do 31.12.2025r.) Skrócenie terminu pozwoli Zamawiającemu na zakontraktowanie usług leśnych w terminie pozwalającym na realizację dostaw surowca drzewnego do odbiorców. Nawiązując do w/w Zamawiający zgodnie z art. 138 ust.2 PZP wyznaczył termin składania ofert na 15 dni.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 Leśnictwo Sikórz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa leśnego selekcji i nasiennictwa drzew leśnych oraz prowadzenia zadrzewień, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Płock w roku 2026. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości określonej poniżej dla Pakietów zgodnej z SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 Leśnictwo Brwilno
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 Leśnictwo Słupca
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 Leśnictwo Miszewo
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 Leśnictwo Brody
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 Leśnictwo Podgórze
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 Leśnictwo Drobin
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 Leśnictwo Sierpc
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 Leśnictwo Szczutowo
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 Leśnictwo Mościska
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11 Leśnictwo Gozdowo
Interne Kennung: Pakiet nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 12 Leśnictwo Zglenice
Interne Kennung: Pakiet nr 12
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr 13 Gospodarstwo Szkółkarskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, szkółkarstwa leśnego selekcji i nasiennictwa drzew leśnych oraz prowadzenia zadrzewień, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Płock w roku 2026. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości określonej poniżej dla Pakietów zgodnej z SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 13