2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konserwacja zieleni na terenie parków i zieleńców w Oleśnicy w 2026 r.
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: 1) Pielęgnacja trawników o łącznej powierzchni 405 078 m2; 2) Pielęgnacja rabatek liściasto-iglastych i krzewów o łącznej powierzchni 4 510 m2; 3) Pielęgnacja rabat różanych o łącznej powierzchni 2 077 m2; 4) Pielęgnacja rabat bylinowych i trawiastych o łącznej powierzchni 3 230 m2; 5) Podlewanie 450 szt. drzew; 6) Formowanie i cięcia pielęgnacyjne koron drzew: a) obwodzie do 80 cm – 500 szt., b) obwodzie powyżej 80 cm – 100 szt.; 7) Usuwanie drzew w ilości 100 szt.; W sytuacji, gdy nie będzie przeprowadzone wycięcie drzew w ilości wskazanej w pkt 7, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości drzew do wycięcia i zwiększenia tym samym ilości drzew do formowania i cięcia pielęgnacyjnego. Zmiany dotyczyć mogą drzew o obwodzie powyżej 80 cm. 8) Usuwanie krzewów o powierzchni 30 m2; 9) Frezowanie pni w ilości 20 szt. pni; 10) Zakup i nasadzenia roślin na rabatkach, kwietnikach, w donicach, konstrukcjach kwietnikowych i ich pielęgnacja: a) 5 250 szt. sadzonek bratków wielkokwiatowych, b) 1 880 szt. sadzonek pelargonii bluszczolistnej, c) 600 szt. sadzonek surfinii purpurowej, d) 600 szt. sadzonek surfinii białej, e) 600 szt. sadzonek ipomea limonkowej, f) 200 szt. sadzonek wrzosu zwyczajnego, g) 4 500 szt. sadzonek begonia, h) 200 szt. sadzonek kanny, i) 500 szt. sadzonek paproci zwyczajnej, j) 5 000 szt. krokusów wielkokwiatowych, k) 108 szt. sadzonek traw i roślin ozdobnych, l) 200 szt. roślin, w tym co najmniej 10 różnych gatunków bylin i 4 gatunków traw ozdobnych, m) 200 szt. bylin miododajnych co najmniej 10 różnych gatunków; n) Wykonanie rabatek: rabata 1 - łączna powierzchnia 20 m2 z użyciem roślin: • hortensja pnąca - 1-4 szt./m2 • wiciokrzewy - 4-5 szt./m2 • nawłoć ogrodowa - odmiany średnio wysokie – 8-10 szt./m2, odmiany wysokie – 4-5 szt./m2 • maciejka - 44 szt./m2 • liliowce - dla odmian standardowych – 4-5 szt./m2, dla odmian karłowatych – 8-10 szt./m2, dla odmian silnie rosnących – 1-4 szt./m2 rabata 2 - łączna powierzchnia 20 m2 z użyciem roślin: • mięty - 6-7 szt./m2 • melisa lekarska - 6-7 szt./m2 • brukiew - 8-10 szt./m2 • lawenda - 6-7 szt./m2 • funkie - małe odmiany sadzić – 9-10 szt./m2, średnie odmiany – 5-7 szt./m2, a duże – 1-3 szt./m2 rabata 3 - łączna powierzchnia 20 m2 z użyciem roślin: • konwalie - 15-20 szt./m2 • zawilce japońskie - 6-7 szt./m2 • zawciąg nadmorski - 10-12 szt./m2 • kopytnik pospolity - 15-20 szt./m2 rabata 4 - łączna powierzchnia 20 m2 z użyciem roślin: • bluszcz pospolity - 3-5 szt./m2 • krzewuszka cudowna - 1-2 szt./m2 • dziurawiec - 8-10 szt./m2 11) Zakup i nasadzenie 80 szt. drzew; 12) Zakup i nasadzenie krzewów: a) 200 szt. krzewów z rodziny wrzosowatych, b) 750 szt. krzewów róż; 13) Przeprowadzenie odkomarzania i odkleszczania na powierzchni około 20 ha na przełomie czerwca i lipca; 14) Wykonawca w terminie określonym w ofercie rozpocznie działania mające na celu usunięcie gałęzi zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia. 15) Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na wykonaną usługę określoną w pkt 11, w tym zachowanie żywotności nasadzonych drzew na okres 1 roku Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy oraz załączniki do niego.
Interne Kennung: ZP/PN/24/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ, ESPD), w zakresie niepodlegania wykluczeniu z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu; zgodnie z SWZ. Uwaga: Część III: Podstawy wykluczenia, sekcji D: Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym dotyczy także: art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Oświadczenie JEDZ (ESPD) można wypełnić korzystając ze strony: https://espd.uzp.gov.pl/filter?lang=pl , instrukcję wypełniania JEDZ można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia Oprócz JEDZ, wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest załączyć wypełnione oświadczenie – wg załącznika nr 9 do SWZ. 1. Oświadczenie JEDZ, o którym mowa wyżej, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe i winno być złożone zgodnie ze wzorem wg załącznika nr 3 do SWZ. 2. Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu: a) Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – według załącznika nr 7 do SWZ; b) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; c) oświadczenia Wykonawcy, o aktualności dokumentu JEDZ którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w ustawie oraz w rodz. XI ust. 1 pkt. 9 SWZ – wg załącznika nr 3a do SWZ d) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem 2) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określonych w rozdz. XII SWZ i ogłoszeniu - dokumenty wskazane w dalszej części ogłoszenia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen
5. Los
Los: LOT-0001