2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi kompleksowego utrzymania czystości w budynkach Urzędu Miasta Łodzi i na terenach zewnętrznych w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania są usługi kompleksowego utrzymania czystości w 24 budynkach Urzędu Miasta Łodzi i na terenach zewnętrznych przyległych do 13 nieruchomości w 2026 r. z podziałem na 2 części. Część 1 zamówienia: Usługi kompleksowego utrzymania czystości w budynkach Urzędu Miasta Łodzi w 2026 r. Część 2 zamówienia: Usługi kompleksowego utrzymania czystości w 2026 r. terenów zewnętrznych przyległych do nieruchomości Urzędu Miasta Łodzi Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załącznikach nr 1a, 1b do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia odpowiednio dla danej części zamówienia) oraz we wzorach umowy Załącznik nr 7a, 7b do SWZ (Wzór umowy – odpowiednio dla danej części zamówienia). Zamówienie zostało podzielone na dwie ww. części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia.
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.126.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia
Beschreibung: Część 1 zamówienia: Usługi kompleksowego utrzymania czystości w budynkach Urzędu Miasta Łodzi w 2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1a do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) oraz we wzorze umowy Załącznik nr 7a do SWZ
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.126.2025 - I część
Optionen:
Beschreibung der Optionen: dla 1 części zamówienia: Zamawiający, w okresie obowiązywania umowy, może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług, jednak nie więcej niż o 50% wartości brutto umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości usług będących przedmiotem umowy, w wyniku zwiększonego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, rozliczenie tej części usług nastąpi przy zastosowaniu cen jednostkowych brutto, podanych w załączniku do umowy. Do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego, a także zasad rozliczania usług wynikających z prawa opcji, zastosowanie mają w całości postanowienia umowy. Sposób realizacji usług wynikających z prawa opcji nastąpi na warunkach określonych w ofercie Wykonawcy dotyczącej zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z tego uprawnienia, skorzystać z niego w mniejszym zakresie, aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone w formie pisemnej lub dokumentowej w terminie do 31.12.2026 r.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia
Beschreibung: Część 2 zamówienia: Usługi kompleksowego utrzymania czystości w 2026 r. terenów zewnętrznych przyległych do nieruchomości Urzędu Miasta Łodzi Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1b do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) oraz we wzorze umowy Załącznik nr 7b do SWZ
Interne Kennung: DOM-WZP-III.271.126.2025 - II część
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90914000 Parkplatzreinigung
Beschreibung der Optionen: dla 2 części zamówienia: Zamawiający, w okresie obowiązywania umowy, może skorzystać z prawa opcji i powiększyć ilość realizowanych usług, jednak nie więcej niż o 50% wartości brutto umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości usług będących przedmiotem umowy, w wyniku zwiększonego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, rozliczenie tej części usług nastąpi przy zastosowaniu cen jednostkowych brutto, podanych w załączniku do umowy. Do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego, a także zasad rozliczania usług wynikających z prawa opcji, zastosowanie mają w całości postanowienia umowy. Sposób realizacji usług wynikających z prawa opcji nastąpi na warunkach określonych w ofercie Wykonawcy dotyczącej zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z tego uprawnienia, skorzystać z niego w mniejszym zakresie, aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone w formie pisemnej lub dokumentowej w terminie do 31.12.2026 r.