2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup respiratorów na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup respiratorów oraz kompatybilnych urządzeń peryferyjnych wraz z usługą konserwacji na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Dostarczony przedmiot zamówienia winien być nowy, tj. nie powystawowy i nieregenerowany. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać oznaczenie CE, być zgodny z wymaganiami Zamawiającego opisanymi w specyfikacji warunków zamówienia oraz z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, posiadać wymagane deklaracje zgodności, atesty, certyfikaty, świadectwa rejestracji, świadectwa dopuszczenia do obrotu i użytku w polskich placówkach opieki zdrowotnej w oparciu o obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z podaniem ilości i parametrów zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający nie dokonał podziału na części z uwagi na fakt, iż przedmiot zamówienia stanowi jedną niepodzielną całość. Specyfika przedmiotu zamówienia i jego aspekt techniczny, w tym w zakresie serwisu i napraw oraz realizacji gwarancji w bardzo krótkim czasie, uzasadniają brak podziału zamówienia i realnie ograniczają koszty i ryzyko związane z brakiem prawidłowej realizacji umowy, co z uwagi na szczególny rodzaj działalności Zamawiającego, jest kluczowe.
Interne Kennung: DOZ.240.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2019 poz. 2019 z późn. zm.). Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/wspr.bydgoszcz
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke, 33157800 Sauerstoffzufuhranlage
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Respirator transportowy - 18 szt. Transportowy zestaw medyczny do wentylacji pacjenta. Respirator przeznaczony do wentylacji dorosłych, dzieci i niemowląt. Urządzenie w zwartej i wytrzymałej obudowie, z możliwością zawieszenia na ramie łóżka, noszy lub na wózku medycznym, z uchwytem do przenoszenia w ręku i paskiem umożliwiającym zawieszenie na ramieniu. Urządzenie wyposażone w torbę ochronną zapobiegającą dostaniu się zanieczyszczeń lub wody do przestrzeni urządzenia, umożliwiającą swobodny dostęp do wszystkich funkcji. Przednia część torby ochronnej wykonana z przeźroczystego materiału, umożliwiającego swobodne odczytanie wszystkich parametrów wyświetlanych na monitorze, bez potrzeby jej otwierania. Zestaw składa się z respiratora transportowego, przewodu ciśnieniowego umożliwiającego podłączenie respiratora do zewnętrznego źródła tlenu ze złączem AGA min 2 m, maski dla dorosłego, przewodu pacjenta, płuca testowego. Akumulator bez efektu pamięci. Ładowanie baterii do 95% w czasie do 3,5 h. Czas pracy baterii min. 5 h. Respirator wyposażony w zasilacz 230V. Możliwość wymiany baterii, przez użytkownika, bez użycia narzędzi. System kontrolny akumulatora umożliwiający sprawdzenie poziomu naładowania i poprawność działania baterii bez potrzeby włączania urządzenia. Waga respiratora z akumulatorem max 2,5 kg. Zasilanie w tlen o ciśnieniu min od 2,7 do 6,0 bar. Wentylacja 100% tlenem i Air Mix. Możliwość pracy w temperaturze od - 20 do + 50˚C. Zabezpieczenie przed przypadkową zmianą ustawień parametrów oddechowych w postaci potwierdzenia wyboru parametru po jego ustawieniu. Rozpoczęcie natychmiastowej wentylacji w trybach ratunkowych za pomocą przycisków umieszczonych na panelu głównym. Możliwość ustawienia parametrów oddechowych na podstawie wzrostu i płci pacjenta. Autotest, pozwalający na sprawdzenie działania respiratora każdorazowo po włączeniu urządzenia. System testowy, pozwalający na sprawdzenie działania respiratora przez użytkownika obejmujący kontrolę funkcji oraz elementów wykonawczych i obsługowych. Możliwość aktywacji i deaktywacji trybów wentylacji. Możliwość ustawienia własnych startowych parametrów wentylacji. Możliwość ustawienia własnych limitów alarmów. Tryby wentylacji: IPPV, SIMV, RSI, CPR, CPAP + ASB (lub tryby równoważne). Parametry regulowane: Częstotliwość oddechowa regulowana w zakresie min. 5-50 oddechów/min; Objętość oddechowa regulowana w zakresie min 50 – 2000 ml; Ciśnienie PEEP regulowane w zakresie min od 0 do 30 cm H2O; Ciśnienie maksymalne w drogach oddechowych regulowane w zakresie min od 10-65 mbar. Obrazowanie parametrów: ciśnienie PEEP, maksymalne ciśnienie wdechowe, objętość oddechowa, objętość minutowa, częstość oddechowa. Zintegrowany kolorowy wyświetlacz LCD lub TFT o przekątnej min 4 cali do prezentacji parametrów nastawnych oraz manometru. Alarmy: bezdechu, nieszczelności układu, wysokiego/niskiego poziomu ciśnienia w drogach oddechowych, rozładowanego akumulatora/braku zasilania. Alarmy dźwiękowe, wizualne oraz komunikaty informujące o rodzaju alarmu wyświetlane na ekranie w języku polskim. Wymienne filtry do respiratora szt. 5. Gwarancja 24 miesiące. 2. Płyta ścienna - 22 szt. Płyta ścienna ze zintegrowanym zasilaniem 12V umożliwiająca ładowanie respiratora zaraz po wpięciu, spełniająca normę PN EN 1789 lub równoważną. 3. Przewód pacjenta - 220 szt. Jednorazowy przewód pacjenta do respiratora długości minimalnej 2 m. 4. Maska CPAP - 80szt. Maska jednorazowa CPAP rozmiar L i M w równej liczbie (40+40) z uchwytem do głowy, do wykorzystania z respiratorem. 5. Konserwacja - 18 szt. Konserwacja po 2 i po 4 latach.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.