2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Raciechowice w 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy oraz na których znajdują się domki letniskowe i nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjnowypoczynkowe, wykorzystywane jedynie przez część roku, położonych w granicach administracyjnych Gminy Raciechowice. Prowadzenie punktu PSZOK dla potrzeb mieszkańców gminy którego organizację i prowadzenie powierza się Wykonawcy. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje załącznik nr 8 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy oraz na których znajdują się domki letniskowe i nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjnowypoczynkowe, wykorzystywane jedynie przez część roku, położonych w granicach administracyjnych Gminy Raciechowice. Prowadzenie punktu PSZOK dla potrzeb mieszkańców gminy którego organizację i prowadzenie powierza się Wykonawcy. 2. Wykonawca jest zobowiązany do osiągniecia poziomów odzysku odpadów komunalnych, z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 733) ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1587) oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 grudnia 2016 roku w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2016, poz. 2167) i Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie rocznych poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych w poszczególnych latach do 2030 r. z dnia 19 grudnia 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 2375)Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych musi być zgodne z hierarchią postępowania z odpadami określoną w art. 4 ust. 1 Dyrektywy Ramowej UE w sprawie odpadów 2008/98/WE. 3. Odbiór odpadów komunalnych, zmieszanych i selektywnie zebranych obejmuje odbiór odpadów w pojemnikach 120 litrów lub workach 120 litrowych. Odbiór ma być wykonywany w dni robocze od poniedziałku do piątku Wykonawca zobowiązany jest wykonać harmonogram realizacji zamówienia w uzgodnieniu z Zamawiającym w terminie 7 dni od podpisania umowy z Zamawiającym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Zamawiający ma prawo do poprawy harmonogramu. Wykonawca dostarczy uzgodniony harmonogram właścicielom wszystkich nieruchomości przed terminem pierwszej zbiórki odpadów lub terminem pierwszego otwarcia PSZOK, lecz nie później niż 5 stycznia 2026 roku. 4. Punkt PSZOK będzie czynny dwa razy w miesiącu w soboty od godziny 8:00 do 13:00 w okresie od kwietnia do września i jeden raz w miesiącu w sobotę w godzinach od 8:00 do 13:00 w okresie od października do marca