730454-2025 - Vorankündigung
Niederlande – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Europese aanbesteding Managed Private Cloud
Bekanntmachung über vorherige Marktkonsultation
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Europese aanbesteding Managed Private Cloud
Beschreibung: Gemeentelijke ICT-systemen zijn uitgebreid en complex door legacy-toepassingen. Bij RID staan veel legacy-applicaties lokaal die beheerd worden door RID, gecombineerd met cloud SaaS-applicaties. De aanbesteding van de cloudmigratie omvat de volgende onderwerpen: • Afbouw van de eigen primaire serverruimten; • Outsourcing van de onderste technische lagen tot en met de hypervisorlaag in de vorm van een private cloud • Situationeel (afhankelijk van eisen dienstverlening of kwetsbare situaties) o Outsourcing van het Oracle en/of SQL database beheer om een situatie te bereiken waarbij de dienstverlening zicht ontwikkeld van een inspanningsverplichting (zelf doen) naar een resultaatverplichting (middels inhuur of managed service). o Mogelijk outsourcing van het netwerkbeheer. Zowel binnen de cloud omgeving als de locaties van de deelnemers In het verlengde hiervan wil de RID in de toekomst uitbreiden naar: • Outsourcing van het technisch applicatiebeheer en werkzaamheden rond application packaging. De Overeenkomst wordt naar verwachting voor acht (8) jaar afgesloten. De opdrachtwaarde -gedurende een looptijd van acht (8) jaar- wordt geschat op een bedrag van € 12.800.000 exclusief btw bestaande uit: • Eenmalige kosten van circa € 800.000,00; • Structurele kosten van circa € 12.000.000,00.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Gemeentelijke ICT-systemen zijn uitgebreid en complex door legacy-toepassingen. Bij RID staan veel legacy-applicaties lokaal die beheerd worden door RID, gecombineerd met cloud SaaS-applicaties. De aanbesteding van de cloudmigratie omvat de volgende onderwerpen: • Afbouw van de eigen primaire serverruimten; • Outsourcing van de onderste technische lagen tot en met de hypervisorlaag in de vorm van een private cloud • Situationeel (afhankelijk van eisen dienstverlening of kwetsbare situaties) o Outsourcing van het Oracle en/of SQL database beheer om een situatie te bereiken waarbij de dienstverlening zicht ontwikkeld van een inspanningsverplichting (zelf doen) naar een resultaatverplichting (middels inhuur of managed service). o Mogelijk outsourcing van het netwerkbeheer. Zowel binnen de cloud omgeving als de locaties van de deelnemers In het verlengde hiervan wil de RID in de toekomst uitbreiden naar: • Outsourcing van het technisch applicatiebeheer en werkzaamheden rond application packaging.
Interne Kennung: 1