730695-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – Udbud af separatkloakering Lumby
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af separatkloakering Lumby
Beschreibung: Projektet omfatter separatkloakering af ca. 220 ejendomme i Lumby samt udvalgte ejendomme på Grønnegyden, både private – og erhvervsejendomme, ved udførelse af et nyt to-strengs afløbssystem og nye stikledninger til berørte ejendomme. Der skal endvidere anvendes styrede boringer samt sætte ny pumpestation med tilhørende trykledning.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kun ansøgere der bliver prækalificeret/udvalgt til at afgive tilbud vil kunne afgive tilbud
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Separatkloakering Lumby
Interne Kennung: 1