730871-2023 - Wettbewerb
Polen – Rettungsdienste – Zapewnienie obsługi ratowniczej na plażach strzeżonych w Gminie Dziwnów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zapewnienie obsługi ratowniczej na plażach strzeżonych w Gminie Dziwnów
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zorganizowaniu kąpielisk strzeżonych, zapewnieniu we wskazanych terminach obsługi ratowniczej wyznaczonych strzeżonych kąpielisk morskich poprzez zorganizowanie, usytuowanie oraz wyposażenie stanowisk ratowniczych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zapewnienie wykwalifikowanej kadry ratowniczej oraz nadzoru nad jej pracą, zapewnienie właściwych warunków socjalnych dla kadry ratowniczej, zapewnienie oznakowania i wyposażenia wyznaczonych obszarów wodnych w sprzęt techniczny, ratunkowy, pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne, ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz współpracę z Zamawiającym w ramach realizacji programu pn.” Błękitna flaga”. Na podstawie umowy o udzielenie zamówienia publicznego, zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania, Zamawiający zleci Wykonawcy zorganizowanie, kierowanie i koordynowanie działań ratowniczych na wyznaczonych obszarach wodnych na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 714. ze zm.).
Interne Kennung: WZP.271.12.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U z 2023 r., poz. 1605 ze zm.). 2. Zamawiający nie przewiduje: zawarcia umowy ramowej, rozliczania w walutach obcych, aukcji elektronicznej, zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 139 ust. 1 Pzp Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej. 5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/dziwnow.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75252000 Rettungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ I. Zapewnienie obsługi ratowniczej plaży strzeżonej w miejscowości Dziwnów.
Beschreibung: Do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczono następujące odcinki plaż: − kąpielisko morskie Dziwnów: od zejścia na plażę przy ul. Żeromskiego w stronę wschodnią do zejścia na plażę przy ul. Parkowej – 500 mb plaży; − kąpielisko morskie Dziwnów „Przymorze”: na wschód od ujścia rzeki Dziwnej przy zejściu na plażę od ul. Przymorze, długość linii brzegowej kąpieliska – 100 mb plaży od ujścia; − kąpielisko morskie Dziwnów „Spadochroniarzy Polskich”: przy zejściu na plażę od ulicy Spadochroniarzy Polskich po zachodniej stronie ujścia cieśniny Dziwnej, długość linii brzegowej kąpieliska – 100 mb plaży; − kąpielisko morskie Dziwnów „Słoneczne”: na zachód od wejścia na plażę od ul. Słonecznej – 100 mb. Ilość stanowisk ratowniczych: 1 stanowisko ratownicze na każde 100 mb plaży strzeżonej. Obsługa ratownicza stanowisk na kąpielisku morskim Dziwnów od zejścia na plażę przy ul. Żeromskiego w stronę wschodnią do zejścia na plażę przy ul. Parkowej: − w okresie od 15 czerwca do 30 czerwca – 9 osób (w tym 3 stanowiska ratownicze po 3 ratowników wodnych), − w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia - 15 osób (w tym 5 stanowisk ratowniczych po 3 ratowników wodnych), Obsługa ratownicza stanowisk na kąpielisku morskim w Dziwnowie „Przymorze”, „Spadochroniarzy Polskich” i „Słoneczne”: - w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia - 3 osoby (1 stanowisko ratownicze z 3 ratownikami wodnymi). Czas pracy ratowników w czasie realizacji umowy: każdego dnia kalendarzowego od godziny 9:00 do 17:00. Terminy otwarcia i zamknięcia kąpieliska morskiego w Dziwnowie w okresie od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia 2024 roku oraz od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia 2025 roku: Kąpielisko morskie Dziwnów: − w okresie od 15 czerwca do 30 czerwca plaża strzeżona o długości 300 mb z 3 stanowiskami ratowniczymi i obsadą 9 ratowników wodnych, na odcinku pomiędzy ulicą Parkową a ulicą Władysława Reymonta; − w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia plaża strzeżona 500 mb z 5 stanowiskami ratowniczymi i obsadą 15 ratowników wodnych, na odcinku pomiędzy ulicą Parkową a ulicą Stefana Żeromskiego; Kąpielisko Dziwnów „Przymorze”: − od 01 lipca do 31 sierpnia plaża strzeżona o długości 100 mb z 1 stanowiskiem ratowniczym i obsadą 3 ratowników wodnych, na odcinku plaży na wschód od ujścia Dziwnej przy zejściu na plażę od ul. Przymorze; Kąpielisko Dziwnów „Spadochroniarzy Polskich”: − od 01 lipca do 31 sierpnia plaża strzeżona o długości 100 mb z 1 stanowiskiem ratowniczym i obsadą 3 ratowników wodnych, na odcinku plaży od ulicy Spadochroniarzy Polskich po zachodniej stronie ujścia rzeki Dziwnej; Kąpielisko Dziwnów „Słoneczne”: − od 01 lipca do 31 sierpnia plaża strzeżona o długości 100 mb z 1 stanowiskiem ratowniczym i obsadą 3 ratowników wodnych, na odcinku plaży na zachód od wejścia od ul. Słonecznej. Zamawiający daje Wykonawcy możliwość wzięcia w nieodpłatne użyczenie, na okres 01 czerwca 2024 roku do 15 września 2025 roku w sprawie ratownictwa wodnego, bazy ratowników na ul. Kochanowskiego w Dziwnowie na podstawie odrębnej umowy. Projekt umowy użyczenia stanowi załącznik nr 7 do niniejszej SWZ.
Menge: 800 Meter
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ II. Zapewnienie obsługi ratowniczej plaży strzeżonej w miejscowości Łukęcin
Beschreibung: Do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczono następujący odcinek plaży: − kąpielisko morskie w Łukęcinie 2 o długości 100 mb na zachód od wejścia na plażę od ul. Bajkowej; − kąpielisko morskie w Łukęcinie 2 o długości 100 mb na zachód od wejścia na plażę od ul. Spacerowej. Ilość stanowisk ratowniczych: 1 stanowisko ratownicze na każde 100 mb plaży strzeżonej. Obsługa ratownicza ww. stanowisk: − w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia – 3 osoby (1 stanowisko ratownicze z 3 ratownikami wodnymi). Czas pracy ratowników w czasie realizacji umowy: każdego dnia kalendarzowego od godziny 9:00 do 17:00. Terminy otwarcia i zamknięcia kąpieliska morskiego w Łukęcinie 2 w okresach od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia w 2024 roku oraz od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia 2025 roku: − w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia plaża strzeżona o długości 100 mb z 1 stanowiskiem ratowniczym i obsadą 3 ratowników wodnych, na odcinku plaży na zachód od wejścia od ul. Bajkowej; − w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia plaża strzeżona o długości 100 mb z 1 stanowiskiem ratowniczym i obsadą 3 ratowników wodnych, na odcinku plaży na zachód od wejścia przy ul. Spacerowej. Zamawiający daje Wykonawcy możliwość wzięcia w nieodpłatne użyczenie, na okres 01 czerwca 2024 roku do 15 września 2025 roku w sprawie ratownictwa wodnego, bazy ratowników na działce nr 514/2 w Łukęcinie na podstawie odrębnej umowy. Projekt umowy użyczenia stanowi załącznik nr 7 do niniejszej SWZ.
Menge: 200 Meter
Los: LOT-0003
Titel: Część III. Zapewnienie obsługi ratowniczej plaży strzeżonej w miejscowości Międzywodzie
Beschreibung: Do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczono następujący odcinek plaży: − kąpielisko morskie w Międzywodziu od ul. Westerplatte do ul. Szkolnej – 600 mb plaży. Ilość stanowisk ratowniczych: 1 stanowisko ratownicze na każde 100 mb plaży strzeżonej. Obsługa ratownicza stanowisk: − w okresie od 15 czerwca do 30 czerwca – 9 osób (w tym 3 stanowiska ratownicze po 3 ratowników wodnych), − w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia - 18 osób (w tym 6 stanowisk ratowniczych po 3 ratowników wodnych), Czas pracy ratowników w czasie realizacji umowy: każdego dnia kalendarzowego od godziny 9:00 do 17:00. Terminy otwarcia i zamknięcia kąpieliska morskiego w Międzywodziu w okresach od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia w roku 2024 oraz od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia 2025 roku: − w okresie od 15 czerwca do 30 czerwca plaża strzeżona o długości 300 mb z 3 stanowiskami ratowniczymi i obsadą 9 ratowników wodnych, na odcinku plaży od wejścia przy ul. Wojska Polskiego w stronę zachodnią, − w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia plaża strzeżona 600 mb z 6 stanowiskami ratowniczymi i obsadą 18 ratowników wodnych, od wejścia na plażę przy ul. Szkolnej do wejścia na plażę przy ul. Westerplatte. Zamawiający daje Wykonawcy możliwość wzięcia w nieodpłatne użyczenie, na okres 01 czerwca 2024 roku do 15 września 2025 roku w sprawie ratownictwa wodnego, bazy ratowników na działkach nr 855 i 856/1 w Międzywodziu na podstawie odrębnej umowy. Projekt umowy użyczenia stanowi załącznik nr 7 do niniejszej SWZ.
Menge: 700 Meter
Los: LOT-0004
Titel: Część IV. Zapewnienie obsługi ratowniczej plaży strzeżonej w miejscowości Dziwnówek.
Beschreibung: Do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczono następujące odcinki plaży: − kąpielisko morskie Dziwnówek o długości 400 mb linii brzegowej, w tym: 100 mb na zachód i 300 mb na wschód od wejścia na plażę od ul. Kamieńskiej. Ilość stanowisk ratowniczych: 4 (1 stanowisko ratownicze na każde 100 mb plaży strzeżonej). Obsługa ratownicza ww. stanowisk: w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia – 12 osób (3 ratowników wodnych na każde 1 stanowisko ratownicze), Czas pracy ratowników w czasie realizacji umowy: każdego dnia kalendarzowego od godziny 9:00 do 17:00. Terminy otwarcia i zamknięcia kąpieliska morskiego w Dziwnówku w okresie od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia 2024 roku oraz od dnia 15 czerwca do dnia 31 sierpnia 2025 roku: − w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia plaża strzeżona o długości 400 mb z 4 stanowiskami ratowniczymi i obsadą 12 ratowników wodnych, na odcinkach plaży, w tym: - na zachód od wejścia od ul. Kamieńskiej – 100 mb; - na wschód od wejścia przy ul. Kamieńskiej – 300 mb. Zamawiający daje Wykonawcy możliwość wzięcia w nieodpłatne użyczenie, na okres 01 czerwca 2024 roku do 15 września 2025 roku w sprawie ratownictwa wodnego, bazy ratowników na działce nr 182/3 w Dziwnówku na podstawie odrębnej umowy. Projekt umowy użyczenia stanowi załącznik nr 7 do niniejszej SWZ.
Menge: 400 Meter