See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie ZZ Kraków w obszarze: NW Bochnia, NW Brzesko, NW Kraków, NW Myślenice, NW Oświęcim i NW Proszowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na realizacji prac interwencyjnych związanych z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie ZZ Kraków w obszarze: NW Bochnia, NW Brzesko, NW Kraków, NW Myślenice, NW Oświęcim i NW Proszowice. Część 1: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Bochnia Część 2: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Brzesko Część 3: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Kraków – prawa strona rzeki Wisły Część 4: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Kraków – lewa strona rzeki Wisły Część 5: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Myślenice Część 6: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Oświęcim Część 7: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Proszowice Prace obejmują m.in.: • interwencyjną (awaryjną) wycinkę chorych, silnie pochylonych stanowiących realne zagrożenie dla życia i mienia oraz przycinkę drzew rosnących w obrębie gruntów Skarbu Państwa na skarpach rzek i potoków, w pobliżu zabudowań, dróg, budynków użyteczności publicznej, użytków rolnych, • Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji prac wskazanych przez Zamawiającego, prowadzić nadzór przyrodniczy, którego odbiór i rozliczenie za całość umowy nastąpi przy odbiorze końcowym, • raport z prowadzonego nadzoru przyrodniczego dla poszczególnych zleceń (jeżeli był prowadzony) należy przedłożyć Zamawiającemu podczas odbiorów częściowych. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, warunki ich realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: - wzór umowy – Załącznik nr 1 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 2 do SWZ - kosztorys ofertowy – Załącznik nr 3.1 – 3.7 do SWZ Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z następującymi publikacjami: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych • Dobre praktyki utrzymania rzek https://www.wwf.pl/sites/default/files/201810/Dobre_praktyki_utrzymania_rzek_wyd_II.pdf • Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych https://www.wody.gov.pl/images/Aktualnosci/foto/renaturyzacjaKPRWP/Podrecznik_renaturyzacji.pdf Prace należy przeprowadzić pod nadzorem przyrodniczym, który winien zapewnić Wykonawca. Nadzór przyrodniczy powinien być wykonywany na wszystkich częściach zamówienia przez osobę /osoby/ posiadającą/e niezbędne kwalifikacje gwarantujące należyte wykonanie powierzonych obowiązków, tj. osobę /osoby/ z wykształceniem wyższym z zakresu nauk przyrodniczych lub leśnych. Szczegółowy zakres zadań pełnionych w ramach nadzoru przyrodniczego dla zamówienia został opisany w § 16 wzoru umowy oraz OPZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na TYLKO JEDNĄ część zamówienia. Temu samemu wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na jedną część zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza podziału zamówienia w ramach poszczególnych części. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowanie prawa opcji polegającego na zwiększeniu ilości prac zawartych w kalkulacji ofertowej. Zamówienie w ramach prawa opcji realizowane będzie na zasadach określonych w umowie oraz zgodnie z poniższymi regulacjami: Zlecenie prawa opcji o którym mowa w pkt 4.12 może nastąpić do maksymalnie 200% wynagrodzenia Wykonawcy brutto określonego w § 3 ust.1 projektu umowy. Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego. Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny. Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie, tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji. Skorzystanie z Prawa opcji wymaga uprzedniego zabezpieczenia środków finansowych w Planie finansowym Zamawiającego. Szczegółowe informacje dot. prawa opcji zawiera § 12 wzoru umowy, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszego SWZ Zamawiający na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o zakresie prac przewidzianych przedmiotową umową do 30% wartości umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 315981-2025
Interne Kennung: K.ROZ.2710.44.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71340000 Von Ingenieuren erbrachte Verbundleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Bochnia
Beschreibung: Prace obejmują m.in.: • interwencyjną (awaryjną) wycinkę chorych, silnie pochylonych stanowiących realne zagrożenie dla życia i mienia oraz przycinkę drzew rosnących w obrębie gruntów Skarbu Państwa na skarpach rzek i potoków, w pobliżu zabudowań, dróg, budynków użyteczności publicznej, użytków rolnych, • Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji prac wskazanych przez Zamawiającego, prowadzić nadzór przyrodniczy, którego odbiór i rozliczenie za całość umowy nastąpi przy odbiorze końcowym, • raport z prowadzonego nadzoru przyrodniczego dla poszczególnych zleceń należy przedłożyć Zamawiającemu podczas odbiorów częściowych. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, warunki ich realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: - wzór umowy – Załącznik nr 1 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 2 do SWZ - kosztorys ofertowy – Załącznik nr 3.1 – 3.7 do SWZ Prace należy przeprowadzić pod nadzorem przyrodniczym, który winien zapewnić Wykonawca. Nadzór przyrodniczy powinien być wykonywany na wszystkich częściach zamówienia przez osobę /osoby/ posiadającą/e niezbędne kwalifikacje gwarantujące należyte wykonanie powierzonych obowiązków, tj. osobę /osoby/ z wykształceniem wyższym z zakresu nauk przyrodniczych lub leśnych. Szczegółowy zakres zadań pełnionych w ramach nadzoru przyrodniczego dla zamówienia został opisany w § 16 wzoru umowy oraz OPZ
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Brzesko
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Kraków – prawa strona rzeki Wisły
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Kraków – lewa strona rzeki Wisły
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Myślenice
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Oświęcim
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7: Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew na terenie NW Proszowice
Interne Kennung: Część 7