See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju opałowego lekkiego dla potrzeb Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i jednostek jej podległych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy oleju opałowego lekkiego dla potrzeb Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i jednostek jej podległych 2.Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (art. 139 ust. 1 uPzp). 3. W związku z zastosowaniem procedury z art. 139 ust. 1, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Na podstawie art. 257 pkt. 1 uPzp Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego dla potrzeb ośmiu obiektów: 1) Magazyny Łódź, ul. Smutna 23 2) VII KP KMP w Łodzi 3) KP w Strykowie 4) KP w Ozorkowie 5) KPP w Kutnie 6 ) KP w Krośniewicach 7) KPP w Łowiczu 8) KP w Białej Rawskiej spełniającego wymagania normy PN C-96024:2011 zgodnie z bieżącymi potrzebami dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i jednostek jej podległych, wg ilości wskazanych w Wykazie kotłowni i zapotrzebowania – Załącznik nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ. 2. Szczegółowy opis wymogów przedmiotu zamówieni: Olej opałowy lekki o wartości opałowej min. 42,6 MJ/kg winien wykazywać się następującymi parametrami: • Gęstość w temp. 15ºC max 860 kg/m³ ; • Lepkość kinematyczna w temperaturze 20ºC max 6,00 mm²/s; • Zawartość siarki max 0,10 % (m/m) ; • Pozostałość po spopieleniu max 0,01 % (m/m) ; • Zawartość wody max 200 mg/kg ; • Całkowita zawartość zanieczyszczeń stałych nie większa niż 24 mg/kg ; • Temperatura płynięcia max - 20ºC ; • Temperatura zapłonu min 56ºC. 3. Szczegółowy wykaz miejsc dostaw oraz ilości oleju opałowego dla poszczególnych obiektów określono w Załączniku nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ – Wykazie kotłowni i zapotrzebowania. 4. Ilości zamawianego asortymentu przedstawione w poszczególnych pozycjach Załącznika nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ są ilościami szacunkowymi służącymi do skalkulowania ceny oferty, które mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia, ale ogólna wartość realizowanych dostaw nie przekroczy kwoty zapisanej w umowie. Ostateczna ilość poszczególnych dostaw oleju opałowego będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków budżetowych, a w przypadku mniejszych potrzeb, nie mogą one stanowić podstaw do roszczeń ze strony Wykonawcy. 5. Minimalna wartość jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70 % wartości określonej w umowie. 6. Wykonawca do każdej dostawy będzie zobowiązany załączyć aktualne świadectwo jakości paliwa, poświadczone przez producenta paliwa lub atest akredytowanego laboratorium. Świadectwo z umieszczonym na nim numerem i data dostawy lub wydania winno być dołączone do faktury VAT. 7. Dostawy oleju opałowego będą realizowane na podstawie zleceń składanych telefonicznie lub drogą mailową przez Zamawiającego u Wykonawcy w dni robocze ( dni robocze oznaczają dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 800 do godz. 1500 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) po uprzednim powiadomieni Zamawiającego przez Wykonawcę o terminie realizacji dostawy, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 8. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić transport wraz z rozładunkiem oleju opałowego środkami do tego przystosowanymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Powyższe środki transportu winny być wyposażone w legalizowane przepływomierze wskazujące ilość wydanego paliwa. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość dostaw oleju opałowego do innych obiektów ( nie wymienionych w Załączniku nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ - Wykazie kotłowni i zapotrzebowanie w przypadku oddania do użytku nowych obiektów w trakcie obowiązywania umowy, bądź dokonania wymiany kotłowni na olejową w trakcie obowiązywania umowy. W powyższym przypadku wartość umowy nie ulegnie zmianie. 10. Rozliczenie każdorazowego tankowania odbywać się będzie w oparciu o ilości rzeczywiście zatankowanego oleju ( wg. wskazań przepływomierza ). Zamówienie zostanie uznane za zrealizowane z chwilą przepompowania oleju do zbiornika Zamawiającego i potwierdzenia przez niego ilości i rodzaju zamówienia. 11. Szczegółowy opis i warunki wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. 12. Zamawiający nie będzie udzielał zaliczek na wykonanie przedmiotu zamówienia. 13. Wykonawcy za dostarczony olej, będzie przysługiwać wynagrodzenie stanowiące iloczyn ceny jednostkowej 1 litra oleju opałowego z dnia dostawy każdej partii towaru wg aktualnego cennika rafinerii i jego ilości z zastosowaniem stałego upustu z oferty i powiększone o obowiązującą stawkę podatku VAT. 14. Wykonawca zobowiązuje się dostarczać (wraz z rozładunkiem) towar na własny koszt i własnym transportem do poszczególnych kotłowni (w każdym obiekcie) zgodnie z zamówieniem, co zostanie uwzględnione w cenie oferty. 15. Cena jednostkowa paliwa dla każdorazowej dostawy nie może przekroczyć iloczynu ceny paliw PKN ORLEN S.A. na dzień dostawy (jeżeli cena nie została w tym dniu ogłoszona to z dnia poprzedzającego) i współczynnika cenowego Wykonawcy. Współczynnik cenowy jest ilorazem ceny paliwa zaoferowanego przez Wykonawcę i ceny hurtowej paliw netto w dostawach kolejowych i autocysternach producenta paliw na rynku krajowym PKN ORLEN S.A. publikowanych codziennie na stronach internetowych tego producenta, na 5 dni przed terminem otwarcia ofert (jeżeli cena nie została w tym dniu ogłoszona to z dnia poprzedzającego) 16. Współczynnik zostanie wpisany do umowy i będzie niezmienny przez cały okres obowiązywania umowy. 17. Podane przez Zamawiającego w SWZ normy mają charakter przykładowy a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust 4 ustawy. Nazwy norm lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Przedstawione normy stanowią minimum techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ofert równoważnych. 18. Wszelkie koszty i czynności związane z potwierdzeniem spełniania przez ofertę równoważną parametrów jakościowych spoczywają na Wykonawcy
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0002
Titel: część 2
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego dla potrzeb czterech obiektów: 1) KPP w Pajęcznie 2) KP w Widawie 3) KPP w Wieruszowie 4) KP w Osjakowie spełniającego wymagania normy PN C-96024:2011 zgodnie z bieżącymi potrzebami dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i jednostek jej podległych, wg ilości wskazanych w Wykazie kotłowni i zapotrzebowania – Załącznik nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ. 2. Szczegółowy opis wymogów przedmiotu zamówieni: Olej opałowy lekki o wartości opałowej min. 42,6 MJ/kg winien wykazywać się następującymi parametrami: • Gęstość w temp. 15ºC max 860 kg/m³ ; • Lepkość kinematyczna w temperaturze 20ºC max 6,00 mm²/s; • Zawartość siarki max 0,10 % (m/m) ; • Pozostałość po spopieleniu max 0,01 % (m/m) ; • Zawartość wody max 200 mg/kg ; • Całkowita zawartość zanieczyszczeń stałych nie większa niż 24 mg/kg ; • Temperatura płynięcia max - 20ºC ; • Temperatura zapłonu min 56ºC. 3. Szczegółowy wykaz miejsc dostaw oraz ilości oleju opałowego dla poszczególnych obiektów określono w Załączniku nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ – Wykazie kotłowni i zapotrzebowania. 4. Ilości zamawianego asortymentu przedstawione w poszczególnych pozycjach Załącznika nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ są ilościami szacunkowymi służącymi do skalkulowania ceny oferty, które mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia, ale ogólna wartość realizowanych dostaw nie przekroczy kwoty zapisanej w umowie. Ostateczna ilość poszczególnych dostaw oleju opałowego będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków budżetowych, a w przypadku mniejszych potrzeb, nie mogą one stanowić podstaw do roszczeń ze strony Wykonawcy. 5. Minimalna wartość jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70 % wartości określonej w umowie. 6. Wykonawca do każdej dostawy będzie zobowiązany załączyć aktualne świadectwo jakości paliwa, poświadczone przez producenta paliwa lub atest akredytowanego laboratorium. Świadectwo z umieszczonym na nim numerem i data dostawy lub wydania winno być dołączone do faktury VAT. 7. Dostawy oleju opałowego będą realizowane na podstawie zleceń składanych telefonicznie lub drogą mailową przez Zamawiającego u Wykonawcy w dni robocze ( dni robocze oznaczają dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 800 do godz. 1500 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) po uprzednim powiadomieni Zamawiającego przez Wykonawcę o terminie realizacji dostawy, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 8. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić transport wraz z rozładunkiem oleju opałowego środkami do tego przystosowanymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Powyższe środki transportu winny być wyposażone w legalizowane przepływomierze wskazujące ilość wydanego paliwa. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość dostaw oleju opałowego do innych obiektów ( nie wymienionych w Załączniku nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ - Wykazie kotłowni i zapotrzebowanie w przypadku oddania do użytku nowych obiektów w trakcie obowiązywania umowy, bądź dokonania wymiany kotłowni na olejową w trakcie obowiązywania umowy. W powyższym przypadku wartość umowy nie ulegnie zmianie. 10. Rozliczenie każdorazowego tankowania odbywać się będzie w oparciu o ilości rzeczywiście zatankowanego oleju ( wg. wskazań przepływomierza ). Zamówienie zostanie uznane za zrealizowane z chwilą przepompowania oleju do zbiornika Zamawiającego i potwierdzenia przez niego ilości i rodzaju zamówienia. 11. Szczegółowy opis i warunki wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. 12. Zamawiający nie będzie udzielał zaliczek na wykonanie przedmiotu zamówienia. 13. Wykonawcy za dostarczony olej, będzie przysługiwać wynagrodzenie stanowiące iloczyn ceny jednostkowej 1 litra oleju opałowego z dnia dostawy każdej partii towaru wg aktualnego cennika rafinerii i jego ilości z zastosowaniem stałego upustu z oferty i powiększone o obowiązującą stawkę podatku VAT. 14. Wykonawca zobowiązuje się dostarczać (wraz z rozładunkiem) towar na własny koszt i własnym transportem do poszczególnych kotłowni (w każdym obiekcie) zgodnie z zamówieniem, co zostanie uwzględnione w cenie oferty. 15. Cena jednostkowa paliwa dla każdorazowej dostawy nie może przekroczyć iloczynu ceny paliw PKN ORLEN S.A. na dzień dostawy (jeżeli cena nie została w tym dniu ogłoszona to z dnia poprzedzającego) i współczynnika cenowego Wykonawcy. Współczynnik cenowy jest ilorazem ceny paliwa zaoferowanego przez Wykonawcę i ceny hurtowej paliw netto w dostawach kolejowych i autocysternach producenta paliw na rynku krajowym PKN ORLEN S.A. publikowanych codziennie na stronach internetowych tego producenta, na 5 dni przed terminem otwarcia ofert (jeżeli cena nie została w tym dniu ogłoszona to z dnia poprzedzającego) 16. Współczynnik zostanie wpisany do umowy i będzie niezmienny przez cały okres obowiązywania umowy. 17. Podane przez Zamawiającego w SWZ normy mają charakter przykładowy a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust 4 ustawy. Nazwy norm lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Przedstawione normy stanowią minimum techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ofert równoważnych. 18. Wszelkie koszty i czynności związane z potwierdzeniem spełniania przez ofertę równoważną parametrów jakościowych spoczywają na Wykonawcy
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: część 3
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego dla potrzeb trzynastu obiektów: 1) PP w Ruścu 2) PP w Drużbicach 3) PP w Szczercowie 4) KPP w Opocznie 5) PP w Drzewicy 6 ) KP w Czerniewicach 7) KP w Kolonii Rokiciny 8) PP w Grabicy 9) PP w Moszczenicy 10) KP w Sulejowie 11) PP w Rozprzy 12) PP w Woli Krzysztoporskiej 13) KP w Przedborzu spełniającego wymagania normy PN C-96024:2011 zgodnie z bieżącymi potrzebami dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i jednostek jej podległych, wg ilości wskazanych w Wykazie kotłowni i zapotrzebowania – Załącznik nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ. 2. Szczegółowy opis wymogów przedmiotu zamówieni: Olej opałowy lekki o wartości opałowej min. 42,6 MJ/kg winien wykazywać się następującymi parametrami: • Gęstość w temp. 15ºC max 860 kg/m³ ; • Lepkość kinematyczna w temperaturze 20ºC max 6,00 mm²/s; • Zawartość siarki max 0,10 % (m/m) ; • Pozostałość po spopieleniu max 0,01 % (m/m) ; • Zawartość wody max 200 mg/kg ; • Całkowita zawartość zanieczyszczeń stałych nie większa niż 24 mg/kg ; • Temperatura płynięcia max - 20ºC ; • Temperatura zapłonu min 56ºC. 3. Szczegółowy wykaz miejsc dostaw oraz ilości oleju opałowego dla poszczególnych obiektów określono w Załączniku nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ – Wykazie kotłowni i zapotrzebowania. 4. Ilości zamawianego asortymentu przedstawione w poszczególnych pozycjach Załącznika nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ są ilościami szacunkowymi służącymi do skalkulowania ceny oferty, które mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia, ale ogólna wartość realizowanych dostaw nie przekroczy kwoty zapisanej w umowie. Ostateczna ilość poszczególnych dostaw oleju opałowego będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków budżetowych, a w przypadku mniejszych potrzeb, nie mogą one stanowić podstaw do roszczeń ze strony Wykonawcy. 5. Minimalna wartość jaką Zamawiający zamierza zrealizować nie będzie mniejsza niż 70 % wartości określonej w umowie. 6. Wykonawca do każdej dostawy będzie zobowiązany załączyć aktualne świadectwo jakości paliwa, poświadczone przez producenta paliwa lub atest akredytowanego laboratorium. Świadectwo z umieszczonym na nim numerem i data dostawy lub wydania winno być dołączone do faktury VAT. 7. Dostawy oleju opałowego będą realizowane na podstawie zleceń składanych telefonicznie lub drogą mailową przez Zamawiającego u Wykonawcy w dni robocze ( dni robocze oznaczają dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 800 do godz. 1500 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) po uprzednim powiadomieni Zamawiającego przez Wykonawcę o terminie realizacji dostawy, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 8. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić transport wraz z rozładunkiem oleju opałowego środkami do tego przystosowanymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Powyższe środki transportu winny być wyposażone w legalizowane przepływomierze wskazujące ilość wydanego paliwa. 9. Zamawiający dopuszcza możliwość dostaw oleju opałowego do innych obiektów ( nie wymienionych w Załączniku nr 2.1-2.3 (odpowiednio do numeru części) do SWZ - Wykazie kotłowni i zapotrzebowanie w przypadku oddania do użytku nowych obiektów w trakcie obowiązywania umowy, bądź dokonania wymiany kotłowni na olejową w trakcie obowiązywania umowy. W powyższym przypadku wartość umowy nie ulegnie zmianie. 10. Rozliczenie każdorazowego tankowania odbywać się będzie w oparciu o ilości rzeczywiście zatankowanego oleju ( wg. wskazań przepływomierza ). Zamówienie zostanie uznane za zrealizowane z chwilą przepompowania oleju do zbiornika Zamawiającego i potwierdzenia przez niego ilości i rodzaju zamówienia. 11. Szczegółowy opis i warunki wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. 12. Zamawiający nie będzie udzielał zaliczek na wykonanie przedmiotu zamówienia. 13. Wykonawcy za dostarczony olej, będzie przysługiwać wynagrodzenie stanowiące iloczyn ceny jednostkowej 1 litra oleju opałowego z dnia dostawy każdej partii towaru wg aktualnego cennika rafinerii i jego ilości z zastosowaniem stałego upustu z oferty i powiększone o obowiązującą stawkę podatku VAT. 14. Wykonawca zobowiązuje się dostarczać (wraz z rozładunkiem) towar na własny koszt i własnym transportem do poszczególnych kotłowni (w każdym obiekcie) zgodnie z zamówieniem, co zostanie uwzględnione w cenie oferty. 15. Cena jednostkowa paliwa dla każdorazowej dostawy nie może przekroczyć iloczynu ceny paliw PKN ORLEN S.A. na dzień dostawy (jeżeli cena nie została w tym dniu ogłoszona to z dnia poprzedzającego) i współczynnika cenowego Wykonawcy. Współczynnik cenowy jest ilorazem ceny paliwa zaoferowanego przez Wykonawcę i ceny hurtowej paliw netto w dostawach kolejowych i autocysternach producenta paliw na rynku krajowym PKN ORLEN S.A. publikowanych codziennie na stronach internetowych tego producenta, na 5 dni przed terminem otwarcia ofert (jeżeli cena nie została w tym dniu ogłoszona to z dnia poprzedzającego) 16. Współczynnik zostanie wpisany do umowy i będzie niezmienny przez cały okres obowiązywania umowy. 17. Podane przez Zamawiającego w SWZ normy mają charakter przykładowy a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust 4 ustawy. Nazwy norm lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Przedstawione normy stanowią minimum techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ofert równoważnych. 18. Wszelkie koszty i czynności związane z potwierdzeniem spełniania przez ofertę równoważną parametrów jakościowych spoczywają na Wykonawcy
Interne Kennung: część 3