731246-2025 - Wettbewerb
Polen – Hausmüllbeseitigung – Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Hażlach w okresie od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Hażlach w okresie od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia obejmującego okres od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. jest: • świadczenie usługi obejmującej odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych z terenu Gminy Hażlach, • utworzenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z zagospodarowaniem zebranych odpadów od osób zamieszkujących gminę Hażlach, zlokalizowanego na terenie gminy Hażlach lub w odległości nie większej niż 3 km od granicy Gminy w linii prostej, zwany dalej PSZOK, zapewniający dogodny dojazd dla mieszkańców gminy. Teren PSZOK musi być utwardzony, ogrodzony, oświetlony oraz dozorowany. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, obejmujących w szczególności: a) zmieszane odpady komunalne, b) papier; c) metale; d) tworzywa sztuczne; e) szkło; f) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; g) popiół; h) bioodpady; i) odpady niebezpieczne; j) przeterminowane leki i chemikalia; k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek; l) zużyte baterie i akumulatory; m) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; n) meble i inne odpady wielkogabarytowe; o) zużyte opony; p) odpady budowlane i rozbiórkowe; q) odpady tekstyliów i odzieży; r) itp. (katalog odpadów otwarty) – w ramach realizacji usług wykonawca będzie zobowiązany do odbioru wyłącznie odpadów komunalnych podlegających wpisowi do rejestru działalności regulowanej zgodnie z interpretacją Ministerstwa Środowiska. Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie nieruchomości zamieszkałe położone na obszarze Gminy Hażlach. Tym samym nie obejmuje odbioru i zagospodarowania odpadów wytwarzanych w związku z prowadzonymi przez mieszkańców gminy działalnościami gospodarczymi.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungŚwiadczenie usługi obejmującej odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych z terenu Gminy Hażlach i utworzenie oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z zagospodarowaniem zebranych odpadów od osób zamieszkujących gminę Hażlach
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji. Natomiast przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług w wysokości do 50% zamówienia podstawowego. Zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienie podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. objętym niniejszym postępowaniem. Warunkiem udzielenia zamówień będzie przeprowadzenie negocjacji z wybranym Wykonawcą. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie ustawy Pzp.