2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa drogi powiatowej nr 1930D w miejscowości Chrząstawa Mała, gm. Czernica
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje optymalizację dokumentacji projektowej (udostępnionej przez Zamawiającego) i na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Roboty budowlane polegają na przebudowie drogi powiatowej nr 1930D położonej na dz. nr 336 obręb Nadolice Wielkie i dz. nr 130 obręb Chrząstawa Mała z podziałem na dwa odcinki: odcinek docelowy – od Nadolic Wielkich, ul. Borowa, do rowu na dz. nr 175 i 263 na długości ok. 2068 m oraz odcinek przejściowy – od 2068m do 2080m czyli na długości ok. 12mb, z podziałem na etapy tj.: 1) Etap I – opracowanie kompletnej optymalizacji dokumentacji projektowej w zakresie drogi powiatowej nr 1930D położonej na dz. nr 336 obręb Nadolice Wielkie i dz. nr 130 obręb Chrząstawa Mała: odcinek docelowy – od Nadolic Wielkich, ul. Borowa, do rowu na dz. nr 175 i 263 na długości ok. 2068 m oraz odcinek przejściowy – od 2068m do 2080m czyli na długości ok. 12mb. Ponadto utrzymanie ważności zaświadczenia nr 343/2023 z dnia 30.10.2023 r. w sprawie braku sprzeciwu do zgłoszenia na przebudowę przedmiotowej drogi lub - jeśli będzie to wynikało z wprowadzonych zmian do dokumentacji lub ustaleń, uzgodnień, opinii i pozwoleń – uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszystkich wymaganych prawem zaświadczeń lub decyzji umożliwiających realizację robót budowlanych, 2) Etap II – wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi powiatowej nr 1930D położonej na dz. nr 336 obręb Nadolice Wielkie i dz. nr 130 obręb Chrząstawa Mała na odcinkach: odcinek docelowy – od Nadolic Wielkich, ul. Borowa, do rowu na dz. nr 175 i 263 na długości ok. 2068m oraz odcinek przejściowy – od 2068m do 2080m czyli na długości ok. 12mb w oparciu o opracowaną przez Wykonawcę zoptymalizowaną dokumentację projektową, o której mowa w pkt 1, oraz sprawowanie nadzoru autorskiego, 3) Etap III – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy (jeśli wymagane). Zakres rzeczowy zamówienia: Zamawiający wyjaśnia, że pod pojęciem zoptymalizowana dokumentacja projektowa zawiera się dokumentacja projektowa opracowana przez biuro DrogTim (udostępniona przez Zamawiającego) wraz ze wszystkimi zmianami wynikającymi z optymalizacji o których mowa poniżej. Zakres prac na odcinku podstawowym obejmuje optymalizację dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane w oparciu i tą dokumentację oraz dokumentację firmy DrogTim w tym między innymi budowę kanalizacji deszczowej, wymianę konstrukcji i nawierzchni jezdni oraz jej poszerzenie do szerokości 5,50 – 6,00 m, budowę chodnika o szerokości 1,50 m – 3,00 m (w zależności od warunków terenowych), przebudowę istniejącej infrastruktury, wycinkę kolidujących z inwestycją drzew oraz wprowadzenie czasowej i docelowej organizacji ruchu. Na odcinku przejściowym prace polegać mają na zaprojektowaniu i wybudowaniu odprowadzenia kanalizacji deszczowej do rowu i wykonanie nakładki asfaltowej z dostosowaniem do istniejącego poziomu terenu. Przedmiot zamówienia określony w dokumentacji projektowej nie obejmuje odcinka od kilometra 2+068 do 2+588,51, gdyż zakres ten będzie realizowany przez Gminę Czernica wraz z budowa kanalizacji sanitarnej. Na tym odcinku może być wykonywany odcinek przejściowy na długości około 12m o którym mowa powyżej, w przypadku gdy Gmina Czernica do zakończenia przedmiotowej inwestycji nie zakończy swojego zakresu prac.
Interne Kennung: SP-PZP.272.2.67.2025.KJ.II
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233140 Straßenarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje optymalizację dokumentacji projektowej (udostępnionej przez Zamawiającego) i na jej podstawie wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Roboty budowlane polegają na przebudowie drogi powiatowej nr 1930D położonej na dz. nr 336 obręb Nadolice Wielkie i dz. nr 130 obręb Chrząstawa Mała z podziałem na dwa odcinki: odcinek docelowy – od Nadolic Wielkich, ul. Borowa, do rowu na dz. nr 175 i 263 na długości ok. 2068 m oraz odcinek przejściowy – od 2068m do 2080m czyli na długości ok. 12mb, z podziałem na etapy tj.: 1) Etap I – opracowanie kompletnej optymalizacji dokumentacji projektowej w zakresie drogi powiatowej nr 1930D położonej na dz. nr 336 obręb Nadolice Wielkie i dz. nr 130 obręb Chrząstawa Mała: odcinek docelowy – od Nadolic Wielkich, ul. Borowa, do rowu na dz. nr 175 i 263 na długości ok. 2068 m oraz odcinek przejściowy – od 2068m do 2080m czyli na długości ok. 12mb. Ponadto utrzymanie ważności zaświadczenia nr 343/2023 z dnia 30.10.2023 r. w sprawie braku sprzeciwu do zgłoszenia na przebudowę przedmiotowej drogi lub - jeśli będzie to wynikało z wprowadzonych zmian do dokumentacji lub ustaleń, uzgodnień, opinii i pozwoleń – uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszystkich wymaganych prawem zaświadczeń lub decyzji umożliwiających realizację robót budowlanych, 2) Etap II – wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi powiatowej nr 1930D położonej na dz. nr 336 obręb Nadolice Wielkie i dz. nr 130 obręb Chrząstawa Mała na odcinkach: odcinek docelowy – od Nadolic Wielkich, ul. Borowa, do rowu na dz. nr 175 i 263 na długości ok. 2068m oraz odcinek przejściowy – od 2068m do 2080m czyli na długości ok. 12mb w oparciu o opracowaną przez Wykonawcę zoptymalizowaną dokumentację projektową, o której mowa w pkt 1, oraz sprawowanie nadzoru autorskiego, 3) Etap III – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy (jeśli wymagane). Zamawiający wyjaśnia, że pod pojęciem zoptymalizowana dokumentacja projektowa zawiera się dokumentacja projektowa opracowana przez biuro DrogTim (udostępniona przez Zamawiającego) wraz ze wszystkimi zmianami wynikającymi z optymalizacji o których mowa poniżej. Zakres prac na odcinku podstawowym obejmuje optymalizację dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane w oparciu i tą dokumentację oraz dokumentację firmy DrogTim w tym między innymi budowę kanalizacji deszczowej, wymianę konstrukcji i nawierzchni jezdni oraz jej poszerzenie do szerokości 5,50 – 6,00 m, budowę chodnika o szerokości 1,50 m – 3,00 m (w zależności od warunków terenowych), przebudowę istniejącej infrastruktury, wycinkę kolidujących z inwestycją drzew oraz wprowadzenie czasowej i docelowej organizacji ruchu. Na odcinku przejściowym prace polegać mają na zaprojektowaniu i wybudowaniu odprowadzenia kanalizacji deszczowej do rowu i wykonanie nakładki asfaltowej z dostosowaniem do istniejącego poziomu terenu. Przedmiot zamówienia określony w dokumentacji projektowej nie obejmuje odcinka od kilometra 2+068 do 2+588,51, gdyż zakres ten będzie realizowany przez Gminę Czernica wraz z budowa kanalizacji sanitarnej. Na tym odcinku może być wykonywany odcinek przejściowy na długości około 12m o którym mowa powyżej, w przypadku gdy Gmina Czernica do zakończenia przedmiotowej inwestycji nie zakończy swojego zakresu prac.