See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af teknisk rådgivning for Frølunde Fed II
Beschreibung: Ordregiver ønsker at indgå en rådgiverkontrakt om teknisk rådgivning for Frølunde Fed II, der er et spildevandskloakeringsprojekt af 355 sommerhusejendomme i sommerhusområdet Frølunde Fed i Slagelse Kommune. Spildvandskloakeringsprojektet skal efterfølgende udbydes i to entreprisekontrakter for henholdsvis jord- og pumpearbejdet.
Vorherige Bekanntmachung: 00443048-2023
Interne Kennung: 144357
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Slagelse Kommune har gennem spildevandsplan 2019 vedtaget, at de resterende større ukloakerede sommerhusområder i kommunen skal spildevandskloakeres. Bygherren skal i den forbindelse gennemføre et spildevandskloakeringsprojekt af 355 ejendomme i sommerhusområdet Frølunde Fed. For yderligere henvises til bilaget "Tillæg 7 til spildevandsplanen – Kloakering af Frølunde Fed – Miljø, Plan og Teknik". Rådgiverkontrakten indgås mellem ordregiver og rådgiver og vedrører rådgivers ydelser til teknisk bistand i forbindelse med projektet. Spildvandskloakeringsprojektet skal efterfølgende udbydes i to entreprisekontrakter for henholdsvis jord- og pumpearbejdet.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen, 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen