2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie i utrzymanie terenów zieleni oraz prace związane z opróżnianiem koszy ulicznych w latach 2026-2027.
Beschreibung: 11.1. Prace polegają na: a) Utrzymanie czystości na terenach zieleni wzdłuż dróg gminnych; b) Koszenie trawników; c) Wiosenne grabienie; d) Jesienne grabienie; e) Pielenie krzewów; f) Pielęgnacja krzewów; g) Odmładzanie krzewów; h) Pielenie i pielęgnacja bylin; i) Nasadzenia krzewów; j) Sadzenie bylin; k) Cięcie żywopłotów; l) Renowacja trawników; m) Podlewanie interwencyjne; n) Karczowanie samosiewów o obwodzie do 15 cm; o) Karczowanie samosiewów o obwodzie do 30 cm; p) Odchwaszczanie nawierzchni utwardzonych; q) Wywóz zanieczyszczeń gabarytowych z terenów zieleni; r) Wywóz zanieczyszczeń organicznych z terenów zieleni; s) Opróżnianie koszy ulicznych (betonowych z wkładem metalowym); t) Prace konserwacyjne, porządkowe różne i interwencyjne; u) Naprawa, uzupełnienie słupków, przyulicznych wygrodzeń zabezpieczających; v) Zakładanie i pielęgnacja kwietników; w) Oczyszczanie , usuwanie pnączy, roślinności z latarni i słupów; x) Konserwacja ławek. 11.2. Wykonawca zobowiązuje się do dysponowania na czas realizacji zamówienia przeszkolonymi pracownikami fizycznymi 11.3. Zamawiający planuje wykonać nie mniej niż 50% łącznej wartości zamówienia. Zamawiający zastrzega możliwość zmian (zwiększenia lub zmniejszenia) w ilościach jednostek obmiarowych / krotności zabiegów, podanej w kosztorysie ofertowym w przypadku, gdy w trakcie realizowania umowy wystąpi konieczność wykonania większej ilości określonego zakresu prac (kosztem zmniejszenia innego zakresu prac). Dokonywane w ten sposób zmiany nie mogą przekroczyć wynagrodzenia wykonawcy określonego na ten cel w § 4 ust.1. Projektowanych postanowień umowy. Zakres prac objętych umową może ulec zmianie w trakcie realizacji Umowy poprzez zaniechanie niektórych czynności wymienionych w kosztorysie ofertowym i wykonanie czynności zamiennych w ramach asortymentu prac ujętych w załączniku nr 2 a) i b) do PPU - Kosztorysie ofertowym. 11.4. Zgodnie z § 7 ust.2 PPU, Wykonawca podczas realizacji zamówienia zobowiązany jest spełniać obowiązki wynikające z przepisów o elektromobilności i paliwach alternatywnych, tj. zapewnić 10 % udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający ma prawo na każdym etapie realizacji do weryfikacji powyższego wymogu poprzez żądanie w wyznaczonym terminie: wykazu pojazdów wykorzystywanych do realizacji zamówienia lub stosownego oświadczenia Wykonawcy. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca ma obowiązek przedstawić także dowód rejestracyjny pojazdu. Zamawiający przewiduje w postępowaniu zastosowanie art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej ustawa Pzp). Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 527784-2025
Interne Kennung: PN.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 11.1. Prace polegają na: a) Utrzymanie czystości na terenach zieleni wzdłuż dróg gminnych; b) Koszenie trawników; c) Wiosenne grabienie; d) Jesienne grabienie; e) Pielenie krzewów; f) Pielęgnacja krzewów; g) Odmładzanie krzewów; h) Pielenie i pielęgnacja bylin; i) Nasadzenia krzewów; j) Sadzenie bylin; k) Cięcie żywopłotów; l) Renowacja trawników; m) Podlewanie interwencyjne; n) Karczowanie samosiewów o obwodzie do 15 cm; o) Karczowanie samosiewów o obwodzie do 30 cm; p) Odchwaszczanie nawierzchni utwardzonych; q) Wywóz zanieczyszczeń gabarytowych z terenów zieleni; r) Wywóz zanieczyszczeń organicznych z terenów zieleni; s) Opróżnianie koszy ulicznych (betonowych z wkładem metalowym); t) Prace konserwacyjne, porządkowe różne i interwencyjne; u) Naprawa, uzupełnienie słupków, przyulicznych wygrodzeń zabezpieczających; v) Zakładanie i pielęgnacja kwietników; w) Oczyszczanie , usuwanie pnączy, roślinności z latarni i słupów; x) Konserwacja ławek. 11.2. Wykonawca zobowiązuje się do dysponowania na czas realizacji zamówienia przeszkolonymi pracownikami fizycznymi 11.3. Zamawiający planuje wykonać nie mniej niż 50% łącznej wartości zamówienia. Zamawiający zastrzega możliwość zmian (zwiększenia lub zmniejszenia) w ilościach jednostek obmiarowych / krotności zabiegów, podanej w kosztorysie ofertowym w przypadku, gdy w trakcie realizowania umowy wystąpi konieczność wykonania większej ilości określonego zakresu prac (kosztem zmniejszenia innego zakresu prac). Dokonywane w ten sposób zmiany nie mogą przekroczyć wynagrodzenia wykonawcy określonego na ten cel w § 4 ust.1. Projektowanych postanowień umowy. Zakres prac objętych umową może ulec zmianie w trakcie realizacji Umowy poprzez zaniechanie niektórych czynności wymienionych w kosztorysie ofertowym i wykonanie czynności zamiennych w ramach asortymentu prac ujętych w załączniku nr 2 a) i b) do PPU - Kosztorysie ofertowym. 11.4. Zgodnie z § 7 ust.2 PPU, Wykonawca podczas realizacji zamówienia zobowiązany jest spełniać obowiązki wynikające z przepisów o elektromobilności i paliwach alternatywnych, tj. zapewnić 10 % udział pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający ma prawo na każdym etapie realizacji do weryfikacji powyższego wymogu poprzez żądanie w wyznaczonym terminie: wykazu pojazdów wykorzystywanych do realizacji zamówienia lub stosownego oświadczenia Wykonawcy. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca ma obowiązek przedstawić także dowód rejestracyjny pojazdu.