2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wsparcie i wzmocnienie możliwości analitycznych lubuskiej Policji poprzez dostawę specjalistycznego oprogramowania Financial Trail oraz Mercure V5, wraz ze wsparciem technicznym na okres 24 miesięcy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Wsparcie i wzmocnienie możliwości analitycznych lubuskiej Policji poprzez dostawę specjalistycznego oprogramowania Financial Trail oraz Mercure V5, wraz ze wsparciem technicznym na okres 24 miesięcy”. 2. Kod CPV Główny: 48000000-8 - pakiety oprogramowania i systemy komputerowe, Kody CPV dodatkowe: 72268000-1 – usługi dostawy oprogramowania 3. Na przedmiot zamówienia składają się następujące czynności: a) sprzedaż i dostarczenie przez Wykonawcę do siedziby Zamawiającego oprogramowania zgodnie SWZ i jej załącznikami: a.1 - Dostawa oprogramowania Financial Trail wraz z usługą wsparcia technicznego na okres 24 miesięcy. – 2 szt.; a.2 -Dostawa oprogramowania Mercure V5 wraz z usługą wsparcia technicznego na okres 24 miesięcy. 2 szt.; b) zapewnienie licencji na oprogramowanie i przekazanie Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentów licencyjnych sporządzonych w języku polskim lub angielskim na Przedmiot umowy, kodów licencyjnych/kluczy, zgodnie z SWZ i jej załącznikami. c) przeprowadzenie szkolenia z obsługi oprogramowania. 4. Oprogramowanie stanowiące przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych 5. Szczegółowy opis wymagań w zakresie przedmiotu zamówienia zawierają zał. nr 4A do SWZ- OPZ dot. Financial Trail i 4B do SWZ - OPZ dot. Mercure V5 do SWZ OPZ. 6. Miejsce dostawy: Komenda Wojewódzka Policja w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. 7. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca dostawy na własny koszt i ryzyko. 8. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, wynagrodzenia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 5 do SWZ. 9. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część. 10. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 11. Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie taki sprzęt, który posiada parametry techniczne i/lub funkcjonalne co najmniej równe do określonych niniejszej SWZ i jej załącznikach. 12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Interne Kennung: ZP-40/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), skraca termin składania ofert z 35 dni do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Skrócenie terminu znajduje uzasadnienie w pilnej potrzebie udzielenia zamówienia oraz w specyfice przedmiotu zamówienia. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Jak stanowi przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający, po przeanalizowaniu okoliczności faktycznych i prawnych Zamawiający stwierdził, że rozstrzygnięcie postępowania i zawarcie umowy w standardowym terminie 35 dni mogłoby istotnie zagrozić prawidłowej realizacji jego ustawowych obowiązków. Zamawiający jest jednostką realizującą ustawowe zadania w zakresie bezpieczeństwa publicznego i zwalczania przestępczości. Natychmiastowe wyposażenie w narzędzia informatyki śledczej jest konieczne dla zapewnienia skuteczności prowadzonych działań dochodzeniowo-śledczych, w tym szybkiego zabezpieczania i analizy materiału dowodowego. Zwłoka mogłaby negatywnie wpłynąć na interes publiczny jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego, powodując ryzyko utraty możliwości sprawnego reagowania na zagrożenia. Niezwłoczny zakup oprogramowania jest konieczny, aby bezzwłocznie wyposażyć funkcjonariuszy w narzędzia niezbędne do realizacji ich ustawowych obowiązków przy jednoczesnym zapewnieniu konkurencyjności. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni pozostaje proporcjonalne i uzasadnione celem zamówienia, gdyż służy zaspokojeniu pilnej potrzeby publicznej przy minimalnym wpływie na zasady konkurencji. Skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Skrócenie terminu nie ogranicza możliwości udziału wykonawców – rynek informatyczny skupia wyspecjalizowane podmioty, które są profesjonalnie przygotowane do szybkiego złożenia oferty, a opis zamówienia nie wymaga czasochłonnych analiz czy opracowań. Wymagania funkcjonalne zostały precyzyjnie opisane w SWZ i odpowiadają standardom producentów. Rynek dostawców tego typu narzędzi jest ograniczony – obejmuje producentów i autoryzowanych dystrybutorów. Przygotowanie oferty sprowadza się do przedstawienia cen i warunków dostarczenia gotowych rozwiązań. Nie wymaga to dodatkowych analiz ani projektowania indywidualnych rozwiązań, dlatego 15-dniowy termin jest wystarczający dla wykonawców. Przy zamówieniach na produkty specjalistyczne, których opis jest jednoznaczny, a liczba potencjalnych dostawców ograniczona, dopuszczalne i zasadne jest zastosowanie skróconego terminu składania ofert do 15 dni. Taki okres nie ogranicza konkurencji, a zapewnia sprawność i efektywność postępowania. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne. Rynek informatyczny skupia profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z tych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w warunkach, gdy termin składania ofert ulegnie skróceniu. Skrócenie terminu składania ofert zgodnie z uprawnieniem przyznanym Zamawiającym nie musi wynikać z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, o czym świadczy wykładnia literalna powołanego przepisu. Przepis ustawy służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postępowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówieni
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZP-40/2025 Wsparcie i wzmocnienie możliwości analitycznych lubuskiej Policji poprzez dostawę specjalistycznego oprogramowania Financial Trail oraz Mercure V5, wraz ze wsparciem technicznym na okres 24 miesięcy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Wsparcie i wzmocnienie możliwości analitycznych lubuskiej Policji poprzez dostawę specjalistycznego oprogramowania Financial Trail oraz Mercure V5, wraz ze wsparciem technicznym na okres 24 miesięcy”. 2. Kod CPV Główny: 48000000-8 - pakiety oprogramowania i systemy komputerowe, Kody CPV dodatkowe: 72268000-1 – usługi dostawy oprogramowania 3. Na przedmiot zamówienia składają się następujące czynności: a) sprzedaż i dostarczenie przez Wykonawcę do siedziby Zamawiającego oprogramowania zgodnie SWZ i jej załącznikami: a.1 - Dostawa oprogramowania Financial Trail wraz z usługą wsparcia technicznego na okres 24 miesięcy. – 2 szt. a.2 -Dostawa oprogramowania Mercure V5 wraz z usługą wsparcia technicznego na okres 24 miesięcy. 2 szt. b) zapewnienie licencji na oprogramowanie i przekazanie Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentów licencyjnych sporządzonych w języku polskim lub angielskim na Przedmiot umowy, kodów licencyjnych/kluczy, zgodnie z SWZ i jej załącznikami. c) przeprowadzenie szkolenia z obsługi oprogramowania. 4. Oprogramowanie stanowiące przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych 5. Szczegółowy opis wymagań w zakresie przedmiotu zamówienia zawierają zał. nr 4A do SWZ- OPZ dot. Financial Trail i 4B do SWZ - OPZ dot. Mercure V5 do SWZ OPZ. 6. Miejsce dostawy: Komenda Wojewódzka Policja w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. 7. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca dostawy na własny koszt i ryzyko. 8. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, wynagrodzenia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 5 do SWZ. 9. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część. 10. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 11. Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie taki sprzęt, który posiada parametry techniczne i/lub funkcjonalne co najmniej równe do określonych niniejszej SWZ i jej załącznikach. 12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.