2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Bukowsko oraz organizacja i prowadzenie PSZOK-a w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjne z terenu gminy Bukowsko, oraz organizacja i prowadzenie PSZOK-a w latach 2026-2028. tj.: a) odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 200301), b) odbiór i transport odpadów segregowanych: - odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w tym odpadów wielomateriałowych oraz odpadów opakowaniowych z metali, zbieranych łącznie jako zmieszane odpady opakowaniowe (kod 150106), - papieru i tektury (kod 200101) w tym opakowania z papieru i tektury (kod 150101) - opakowań ze szkła (kod 150107), c) odbiór i transport zbieranych selektywnie odpadów ulegających biodegradacji (kod 200201 zbieranych łącznie z odpadami kuchennymi), d) odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych (kod 200307), zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (kody 200123*, 200135*, 200136), e) odbiór i zagospodarowanie zużytych opon (kod 160103) f) odbiór i zagospodarowanie odpadów innych nieulegających biodegradacji (kod 200203) g) odbiór i zagospodarowanie tekstyliów ( kod 20 01 11, 20 01 10) h) Odbiór i zagospodarowanie popiołu z palenisk domowych (kod ex 200199) i) organizacja i prowadzenie PSZOK-a (rodzaj zbieranych odpadów wskazano w załączniku nr 1 do SWZ szczegółowy opis przedmiotu zamówienia), j) zbieranie danych z kodów QR, k) wyposażenie właścicieli nieruchomości w worki na odpady segregowane (nie dotyczy odpadów na odzież i tekstylia) l) kontrola prawidłowości prowadzonej segregacji, ł) zagospodarowanie odebranych odpadów, m) prowadzenie akcji edukacyjnej (edukacja ekologiczna).
Interne Kennung: IK.271.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjne z terenu gminy Bukowsko, oraz organizacja i prowadzenie PSZOK-a w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjne z terenu gminy Bukowsko, oraz organizacja i prowadzenie PSZOK-a w latach 2026-2028. tj.: a) odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 200301), b) odbiór i transport odpadów segregowanych: - odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w tym odpadów wielomateriałowych oraz odpadów opakowaniowych z metali, zbieranych łącznie jako zmieszane odpady opakowaniowe (kod 150106), - papieru i tektury (kod 200101) w tym opakowania z papieru i tektury (kod 150101) - opakowań ze szkła (kod 150107), c) odbiór i transport zbieranych selektywnie odpadów ulegających biodegradacji (kod 200201 zbieranych łącznie z odpadami kuchennymi), d) odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych (kod 200307), zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (kody 200123*, 200135*, 200136), e) odbiór i zagospodarowanie zużytych opon (kod 160103) f) odbiór i zagospodarowanie odpadów innych nieulegających biodegradacji (kod 200203) g) odbiór i zagospodarowanie tekstyliów ( kod 20 01 11, 20 01 10) h) Odbiór i zagospodarowanie popiołu z palenisk domowych (kod ex 200199) i) organizacja i prowadzenie PSZOK-a (rodzaj zbieranych odpadów wskazano w załączniku nr 1 do SWZ szczegółowy opis przedmiotu zamówienia), j) zbieranie danych z kodów QR, k) wyposażenie właścicieli nieruchomości w worki na odpady segregowane (nie dotyczy odpadów na odzież i tekstylia) l) kontrola prawidłowości prowadzonej segregacji, ł) zagospodarowanie odebranych odpadów, m) prowadzenie akcji edukacyjnej (edukacja ekologiczna). 4.2. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV): 90 50 00 00-2 Usługi związane z odpadami 90 51 10 00-2 Usługi wywozu odpadów 90 51 20 00-9 Usługi transportu odpadów 90 53 30 00-2 Usługi gospodarki odpadami 90 51 40 00-3 Usługi recyklingu odpadów 90 51 31 00-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych. 4.3. Pojazdy Wykonawcy powinny spełniać wymogi normy emisji spalin EURO 6 4.4. Wykonawca wyposaży pojazdy odbierające odpady komunalne w kamery pozwalające monitorowanie odbioru odpadów komunalnych. 4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres usług w tym szacowaną ilość odpadów wskazano w załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy zakres usług). Ostateczna wartość i zakres przedmiotu umowy zależeć będzie od bieżących potrzeb zamawiającego. Podane w załączniku ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. 4.6. Ubezpieczenie. Zamawiający wymaga od Wykonawcy ubezpieczenia zgodnie z warunkami określonymi przez Zamawiającego w Projekcie umowy. 4.7. Przedmiotowe środki dowodowe. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 4.8. Klauzula elektromobilności. 1) Zgodnie z art. 68a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1289) Zamawiający jest zobowiązany zapewnić, aby w odniesieniu do usług polegających na wywozie odpadów (kod CPV 90511000-2) w okresie od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 2269 z późn. zm.), tj. od dnia 24 grudnia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2030 r., udział pojazdów kategorii N2 i N3, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE L 151 z 14.06.2018, str. 1, z późn. zm.), napędzanych paliwami alternatywnymi w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniami, o których mowa w art. 68b wyniesie 7% do dnia 31 grudnia 2035 r. 2) Z tych względów Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował w okresie obowiązywania umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania i wykorzystywał do wykonywania przedmiotu umowy co najmniej 1 pojazd zasilany paliwami alternatywnymi. 3) W trakcie realizacji zamówienia na wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży oświadczenie w zakresie realizacji obowiązku określonego w ust. 1 i 2, poprzez wskazanie pojazdu zasilanego paliwami alternatywnymi. 4) Niewykonanie obowiązków, o których mowa w ust. 1 i 2, skutkować będzie obowiązkiem zapłaty kary umownej w wysokości 20 000,00 zł.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden