See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leasing af indsamlingskøretøjer - Faxe Forsyning
Beschreibung: Udbuddet omhandler leasing af to stk. 3-akslede køretøjer inkl. serviceaftale.
Vorherige Bekanntmachung: 00043748-2022
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Udbuddet omhandler leasing af to stk. 3-akslede køretøjer den ene med en påmonteret 2 kammer komprimatorkasse med indlæsning bagfra den anden med en et-kammer komprimatorkasse samt en sidelæsset kasse. Begge køretøjer skal være godkendt til en totalvægt på 26 ton. Desuden skal Leverandøren stå for service af de to køretøjer.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge