2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af skolemad til Sorø Kommune
Beschreibung: Udbudsprocessen omfatter en kontrakt til de folkeskoler hos Ordregiver, der er blevet udvalgt af Børne- og Undervisningsministeriet til deltagelse i en 3-årig national forsøgsordning for skolemad. I Sorø Kommune, er der to (2) skoler, der er udtaget til forsøgsordningen, og som derfor er omfattet af nærværende udbud. De to (2) skoler er: • Frederiksberg Skole (udskolingen) med ca. 212 elever uden egenbetaling • Sorø Borgerskole (udskolingen) med ca. 154 elever med egenbetaling på 25 kr.
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ordregiver foretager indledningsvist en vurdering af alle modtagne tilbud og beslutter, om man ønsker at tildele på baggrund af de indledende tilbud. Hvis Ordregiver overgår til forhandling, foretages vurderingen alene på baggrund af tilbudsgivernes besvarelse af konkurrenceparametrene KP nr. 3, KP nr. 4 og KP nr. 5 i Kontraktbilag 1 – Kravspecifikation. Det vil sige, at de tilbudsgivere, som Ordregiver vurderer, har afgivet de bedste tilbud i relation til KP nr. 3, KP nr. 4 og KP nr. 5, inviteres til at deltage i forhandlingen og aflevere endelige tilbud. Ordregiver udvælger fire (4) tilbudsgivere.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen
5. Los
Los: LOT-0000