733274-2025 - Wettbewerb
Polen – Allgemeine und berufliche Bildung – Świadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 1 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 60 h - dla części 2 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 250 h - dla części 3 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 450 h - dla części 4 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 80 h - dla części 5 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 250 h - dla części 6 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 200 h - dla części 7 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 300 h 3. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 4. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka.
Interne KennungZP/749/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia prowadzi Pełnomocnik Zamawiającego: Centrum Usług Wspólnych w Katowicach, działający w imieniu i na rzecz Zamawiającego, na podstawie pełnomocnictwa dyrektora Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Katowicach udzielonego w trybie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024, poz. 1320 tj.), dalej „ustawa Pzp”. Adres do korespondencji: ul. Graniczna 27, 40-017 Katowice. NIP: 954-22-23-043; REGON: 271521223, Telefon: 32 357 08 00; Adres strony internetowej: https://cuwkatowice.bip.gov.pl/ Adres e-mail: zp@cuw.katowice.pl 2. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego , o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp. Zamawiający w niniejszym postępowaniu stosuje uproszczenia proceduralne wynikające z art. 359 -361 ustawy Pzp, przewidziane dla zamówień na usługi społeczne, o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części. Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej części zamówienia. 4. Zamówienie będzie realizowane w okresie: od daty zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od dnia 02.01.2026 r.) do 31.12.2026 r. 5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/ (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice 6. Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Oświadczenia i dokumenty składane wraz z ofertą wskazane są w punkcie 8.1 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna, część 1
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 1 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 60 h 3. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka. 4. Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Katowice. Zajęcia będą odbywać się w lokalizacjach wskazanych przed podpisaniem umowy przez Wykonawcę, pod warunkiem spełniania warunków gwarantujących należyte wykonanie usługi terapii będącej przedmiotem zamówienia oraz uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający informuje, że na potrzeby wykonania zamówienia Zamawiający udostępnia pomieszczenia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ul. Sokolska 26, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Sale do zajęć oraz sprzęt rehabilitacyjny będący w sali, będzie udostępniany Wykonawcy nieodpłatnie na czas realizacji zajęć/ terapii. 5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 2.7. Wymiar etatu musi odpowiadać czasowi niezbędnemu na wykonanie przez pracowników wszystkich czynności objętych usługą świadczenia wczesnego wspomagania rozwoju. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników. UWAGA: wymóg nie dotyczy wykonawców, będących osobami fizycznymi, którzy przedmiot umowy będą wykonywać osobiście.
Interne Kennungczęść 1
Menge60 Stunden
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 1 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 60 h 2. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez zwiększenie ilości godzin terapii do realizacji: a) W przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji, gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna ilość godzin terapii osiągnie minimalną ilość wskazaną w pkt. 2.4 , b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza, że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia ilości godzin terapii dokonane na podstawie prawa opcji. c) Maksymalna wartość opcji (ilość godzin terapii) wynosi: - dla części 1 postępowania szacowana maksymalna ilość godzin wynosi 180 h Jest to maksymalna ilość godzin, jaką Zamawiający może zlecić do realizacji w ramach danej części. d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 4. Zamawiającemu przysługuje również prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty wysokości wynagrodzenia, o czym mowa w §9 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
LosLOT-0002
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna, część 2
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 2 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 250 h 3. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka. 4. Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Katowice. Zajęcia będą odbywać się w lokalizacjach wskazanych przed podpisaniem umowy przez Wykonawcę, pod warunkiem spełniania warunków gwarantujących należyte wykonanie usługi terapii będącej przedmiotem zamówienia oraz uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający informuje, że na potrzeby wykonania zamówienia Zamawiający udostępnia pomieszczenia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ul. Sokolska 26, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Sale do zajęć oraz sprzęt rehabilitacyjny będący w sali, będzie udostępniany Wykonawcy nieodpłatnie na czas realizacji zajęć/ terapii. 5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 2.7. Wymiar etatu musi odpowiadać czasowi niezbędnemu na wykonanie przez pracowników wszystkich czynności objętych usługą świadczenia wczesnego wspomagania rozwoju. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników. UWAGA: wymóg nie dotyczy wykonawców, będących osobami fizycznymi, którzy przedmiot umowy będą wykonywać osobiście.
Interne Kennungczęść 2
Menge250 Stunden
Beschreibung der Optionen1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 2 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 250 h 2. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez zwiększenie ilości godzin terapii do realizacji: a) W przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji, gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna ilość godzin terapii osiągnie minimalną ilość wskazaną w pkt. 2.4 , b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza, że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia ilości godzin terapii dokonane na podstawie prawa opcji. c) Maksymalna wartość opcji (ilość godzin terapii) wynosi: - dla części 2 postępowania szacowana maksymalna ilość godzin wynosi 800 h Jest to maksymalna ilość godzin, jaką Zamawiający może zlecić do realizacji w ramach danej części. d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 4. Zamawiającemu przysługuje również prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty wysokości wynagrodzenia, o czym mowa w §9 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
LosLOT-0003
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna, część 3
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 3 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 450 h 3. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka. 4. Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Katowice. Zajęcia będą odbywać się w lokalizacjach wskazanych przed podpisaniem umowy przez Wykonawcę, pod warunkiem spełniania warunków gwarantujących należyte wykonanie usługi terapii będącej przedmiotem zamówienia oraz uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający informuje, że na potrzeby wykonania zamówienia Zamawiający udostępnia pomieszczenia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ul. Sokolska 26, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Sale do zajęć oraz sprzęt rehabilitacyjny będący w sali, będzie udostępniany Wykonawcy nieodpłatnie na czas realizacji zajęć/ terapii. 5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 2.7. Wymiar etatu musi odpowiadać czasowi niezbędnemu na wykonanie przez pracowników wszystkich czynności objętych usługą świadczenia wczesnego wspomagania rozwoju. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników. UWAGA: wymóg nie dotyczy wykonawców, będących osobami fizycznymi, którzy przedmiot umowy będą wykonywać osobiście.
Interne Kennungczęść 3
Menge450 Stunden
Beschreibung der Optionen1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 3 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 450 h 2. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez zwiększenie ilości godzin terapii do realizacji: a) W przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji, gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna ilość godzin terapii osiągnie minimalną ilość wskazaną w pkt. 2.4 , b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza, że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia ilości godzin terapii dokonane na podstawie prawa opcji. c) Maksymalna wartość opcji (ilość godzin terapii) wynosi: - dla części 3 postępowania szacowana maksymalna ilość godzin wynosi 1300 h Jest to maksymalna ilość godzin, jaką Zamawiający może zlecić do realizacji w ramach danej części. d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 4. Zamawiającemu przysługuje również prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty wysokości wynagrodzenia, o czym mowa w §9 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
LosLOT-0004
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna, część 4
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 4 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 80 h 3. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka. 4. Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Katowice. Zajęcia będą odbywać się w lokalizacjach wskazanych przed podpisaniem umowy przez Wykonawcę, pod warunkiem spełniania warunków gwarantujących należyte wykonanie usługi terapii będącej przedmiotem zamówienia oraz uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający informuje, że na potrzeby wykonania zamówienia Zamawiający udostępnia pomieszczenia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ul. Sokolska 26, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Sale do zajęć oraz sprzęt rehabilitacyjny będący w sali, będzie udostępniany Wykonawcy nieodpłatnie na czas realizacji zajęć/ terapii. 5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 2.7. Wymiar etatu musi odpowiadać czasowi niezbędnemu na wykonanie przez pracowników wszystkich czynności objętych usługą świadczenia wczesnego wspomagania rozwoju. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników. UWAGA: wymóg nie dotyczy wykonawców, będących osobami fizycznymi, którzy przedmiot umowy będą wykonywać osobiście.
Interne Kennungczęść 4
Menge80 Stunden
Beschreibung der Optionen1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 4 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 80 h 2. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez zwiększenie ilości godzin terapii do realizacji: a) W przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji, gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna ilość godzin terapii osiągnie minimalną ilość wskazaną w pkt. 2.4 , b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza, że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia ilości godzin terapii dokonane na podstawie prawa opcji. c) Maksymalna wartość opcji (ilość godzin terapii) wynosi: - dla części 4 postępowania szacowana maksymalna ilość godzin wynosi 290 h Jest to maksymalna ilość godzin, jaką Zamawiający może zlecić do realizacji w ramach danej części. d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 4. Zamawiającemu przysługuje również prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty wysokości wynagrodzenia, o czym mowa w §9 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
LosLOT-0005
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna, część 5
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 5 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 250 h 3. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka. 4. Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Katowice. Zajęcia będą odbywać się w lokalizacjach wskazanych przed podpisaniem umowy przez Wykonawcę, pod warunkiem spełniania warunków gwarantujących należyte wykonanie usługi terapii będącej przedmiotem zamówienia oraz uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający informuje, że na potrzeby wykonania zamówienia Zamawiający udostępnia pomieszczenia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ul. Sokolska 26, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Sale do zajęć oraz sprzęt rehabilitacyjny będący w sali, będzie udostępniany Wykonawcy nieodpłatnie na czas realizacji zajęć/ terapii. 5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 2.7. Wymiar etatu musi odpowiadać czasowi niezbędnemu na wykonanie przez pracowników wszystkich czynności objętych usługą świadczenia wczesnego wspomagania rozwoju. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników. UWAGA: wymóg nie dotyczy wykonawców, będących osobami fizycznymi, którzy przedmiot umowy będą wykonywać osobiście.
Interne Kennungczęść 5
Beschreibung der Optionen1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 5 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 250 h 2. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez zwiększenie ilości godzin terapii do realizacji: a) W przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji, gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna ilość godzin terapii osiągnie minimalną ilość wskazaną w pkt. 2.4 , b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza, że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia ilości godzin terapii dokonane na podstawie prawa opcji. c) Maksymalna wartość opcji (ilość godzin terapii) wynosi: - dla części 5 postępowania szacowana maksymalna ilość godzin wynosi 800 h Jest to maksymalna ilość godzin, jaką Zamawiający może zlecić do realizacji w ramach danej części. d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 4. Zamawiającemu przysługuje również prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty wysokości wynagrodzenia, o czym mowa w §9 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
LosLOT-0006
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna, część 6
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 6 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 200 h 3. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka. 4. Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Katowice. Zajęcia będą odbywać się w lokalizacjach wskazanych przed podpisaniem umowy przez Wykonawcę, pod warunkiem spełniania warunków gwarantujących należyte wykonanie usługi terapii będącej przedmiotem zamówienia oraz uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający informuje, że na potrzeby wykonania zamówienia Zamawiający udostępnia pomieszczenia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ul. Sokolska 26, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Sale do zajęć oraz sprzęt rehabilitacyjny będący w sali, będzie udostępniany Wykonawcy nieodpłatnie na czas realizacji zajęć/ terapii. 5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 2.7. Wymiar etatu musi odpowiadać czasowi niezbędnemu na wykonanie przez pracowników wszystkich czynności objętych usługą świadczenia wczesnego wspomagania rozwoju. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników. UWAGA: wymóg nie dotyczy wykonawców, będących osobami fizycznymi, którzy przedmiot umowy będą wykonywać osobiście.
Interne Kennungczęść 6
Menge200 Stunden
Beschreibung der Optionen1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 6 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 200 h 2. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez zwiększenie ilości godzin terapii do realizacji: a) W przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji, gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna ilość godzin terapii osiągnie minimalną ilość wskazaną w pkt. 2.4 , b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza, że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia ilości godzin terapii dokonane na podstawie prawa opcji. c) Maksymalna wartość opcji (ilość godzin terapii) wynosi: - dla części 6 postępowania szacowana maksymalna ilość godzin wynosi 600 h Jest to maksymalna ilość godzin, jaką Zamawiający może zlecić do realizacji w ramach danej części. d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 4. Zamawiającemu przysługuje również prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty wysokości wynagrodzenia, o czym mowa w §9 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
LosLOT-0007
TitelŚwiadczenie usług z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” – terapia logopedyczna, część 7
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi terapii logopedycznej dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Usługi terapii świadczone będą w formie indywidualnych zajęć z dziećmi w wieku od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej. Za jedną godzinę terapii przyjmuje się pełną godzinę zegarową (60 min.). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 7 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 300 h 3. Zakres obowiązków specjalisty prowadzącego indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci obejmuje: - po powołaniu w skład zespołu specjalistów dla konkretnego dziecka ustalenie kierunków i harmonogramu działań podejmowanych w zakresie wczesnego wspomagania i wsparcia rodziny, - nawiązanie współpracy z placówką, w której dziecko jest objęte innymi działaniami terapeutycznymi w celu zapewnienia spójności oddziaływań, - opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania rozwoju w części przeznaczonej dla terapeuty logopedy, - organizowanie spotkań i konsultacji dla rodziców dziecka, prawnych opiekunów dziecka, opiekunów faktycznych dziecka, - ocenianie postępów oraz trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym identyfikowanie i eliminowanie barier i ograniczeń w środowisku utrudniających jego aktywność i uczestnictwo w życiu społecznym, - analizowanie skuteczności pomocy udzielanej na podstawie programu dziecku i jego rodzinie, - wprowadzanie zmian w programie stosownie do aktualnych potrzeb dziecka i jego rodziny, - planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania, - współpraca z pozostałymi terapeutami prowadzącymi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, - uczestnictwo w zebraniach ewaluacyjnych i w innych dotyczących analizy skuteczności terapii oraz planowania dalszych działań w zakresie terapii dziecka. 4. Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia muszą odbywać się na terenie miasta Katowice. Zajęcia będą odbywać się w lokalizacjach wskazanych przed podpisaniem umowy przez Wykonawcę, pod warunkiem spełniania warunków gwarantujących należyte wykonanie usługi terapii będącej przedmiotem zamówienia oraz uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego. Równocześnie Zamawiający informuje, że na potrzeby wykonania zamówienia Zamawiający udostępnia pomieszczenia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ul. Sokolska 26, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Sale do zajęć oraz sprzęt rehabilitacyjny będący w sali, będzie udostępniany Wykonawcy nieodpłatnie na czas realizacji zajęć/ terapii. 5. Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 2.7. Wymiar etatu musi odpowiadać czasowi niezbędnemu na wykonanie przez pracowników wszystkich czynności objętych usługą świadczenia wczesnego wspomagania rozwoju. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników. UWAGA: wymóg nie dotyczy wykonawców, będących osobami fizycznymi, którzy przedmiot umowy będą wykonywać osobiście.
Interne Kennungczęść 7
Menge300 Stunden
Beschreibung der Optionen1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części według przewidywanej liczby godzin (h) usługi: - dla części 7 postępowania szacowana minimalna ilość godzin wynosi 300 h 2. Przydzielona ilość godzin do realizacji będzie uzależniona od liczby faktycznie zakwalifikowanych do programu dzieci. Z tytułu niewykorzystanej części umowy nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne roszczenia, poza roszczeniem o zapłatę za wykonaną usługę. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na jednostronnym uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez zwiększenie ilości godzin terapii do realizacji: a) W przypadku gdy po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług objętych Umową Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji, gdy w okresie obowiązywania Umowy łączna ilość godzin terapii osiągnie minimalną ilość wskazaną w pkt. 2.4 , b) Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie aż do osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) poniżej, co oznacza, że celem ustalenia osiągnięcia maksymalnej wartości opcji wskazanej w lit. c) sumuje się wszystkie dokonane przez Zamawiającego zwiększenia ilości godzin terapii dokonane na podstawie prawa opcji. c) Maksymalna wartość opcji (ilość godzin terapii) wynosi: - dla części 7 postępowania szacowana maksymalna ilość godzin wynosi 1100 h Jest to maksymalna ilość godzin, jaką Zamawiający może zlecić do realizacji w ramach danej części. d) Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na takich samych zasadach jak zamówienie nieobjęte opcją (podstawowe) i po takich samych cenach jednostkowych, co oznacza iż będzie ono realizowane na warunkach umownych obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji i po cenach jednostkowych usług obowiązujących w dacie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. e) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy. f) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego, czy też zawarcia dodatkowej umowy na nowych warunkach, ale jest realizacją umowy, zawartej w zakresie ustalonym przez nią warunków - następuje w wyniku złożenia przez Zamawiającego pisemnego jednostronnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 4. Zamawiającemu przysługuje również prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy, polegających na świadczeniu usług wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w ramach kompleksowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”, poprzez przedłużenie okresu obowiązywania Umowy z równoczesnym podwyższeniem kwoty wysokości wynagrodzenia, o czym mowa w §9 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.