733582-2025 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Jednorazowa dostawa aparatury medycznej wraz z uruchomieniem i przeprowadzeniem instruktażu (Pakiety 1 – 16). Najem automatycznego analizatora parametrów krytycznych wykonującego wskazane oznaczenia (pakiety badań) w ilości 21 600 oznaczeń (pakietów badań) (Pakiet 17).
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelJednorazowa dostawa aparatury medycznej wraz z uruchomieniem i przeprowadzeniem instruktażu (Pakiety 1 – 16). Najem automatycznego analizatora parametrów krytycznych wykonującego wskazane oznaczenia (pakiety badań) w ilości 21 600 oznaczeń (pakietów badań) (Pakiet 17).
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: 1) jednorazowa dostawa aparatury medycznej wraz z uruchomieniem i przeprowadzeniem instruktażu dla pracowników zamawiającego w zakresie obsługi i użytkowania urządzenia – Pakiety 1 – 16, 2) najem automatycznego analizatora parametrów krytycznych wykonującego wskazane oznaczenia (pakiety badań) w ilości 21 600 oznaczeń (pakietów badań) przez okres trwania umowy – Pakiet 17. Przedmiot zamówienia został podzielony na 17 części określone w SWZ jako pakiety. Wymagania dla Pakietów 1 - 16: Zamawiający wymaga zaoferowania produktów fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2024 roku. Wykonawca udziela 36 miesięcznej rękojmi na urządzenia będące przedmiotem zamówienia, która obejmuje bezpłatną naprawę lub wymianę uszkodzonego elementu (podzespołu) przedmiotu zamówienia w przypadku ujawnienia się wady urządzenia w wyżej określonym terminie.
Interne KennungCLO/ZP/10/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien, 38434520 Blutanalysegeräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1
Beschreibung1. Dermatom siatkujący do siatkowania i perforowania skóry – 4 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup urządzenia: Profil działalności operacyjnej zamawiającego oraz fakt intensywnego wykorzystania produktów tkankowych wymaga opracowania na bieżąco przeszczepów skórnych. W celu zapewnienia optymalnego wykorzystania posiadanych półproduktów tkankowych potrzebne jest odpowiednie opracowanie mechaniczne przeszczepów – siatkowanie. Planowany zakup ma umożliwić zamawiającemu płynną realizację procesów bloku operacyjnego w przedłożonym zakresie. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 1. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy
LosLOT-0002
TitelPakiet 2
Beschreibung1. Aparat USG – 1 szt. 2. Głowica Convex – 1 szt. 3. Głowica Liniowa – 1 szt. 4. Głowica Kardiologiczna – 1 szt. Podstawową potrzebą, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup urządzenia jest możliwość szybkiej, dokładnej i bezpiecznej diagnostyki obrazowej pacjentów po oparzeniach termicznych, szczególnie w oparzeniach kończyn dolnych, badania przepływu tętniczego i żylnego w owrzodzeniach i trudno gojących się ranach kończyn dolnych, ocena narządów jamy brzusznej oraz jam opłucnowych u chorych ciężko oparzonych w stanach zagrażającej niewydolności wielonarządowej, oraz oceny innych stanów chorobowych stwierdzonych w czasie leczenia choroby oparzeniowej. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 2. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung2
LosLOT-0003
TitelPakiet 3
Beschreibung1. Aparat USG przenośny – 1 szt. 2. Głowica Liniowa – 1 szt. 3. Głowica Convex – 1 szt. Podstawową potrzebą, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup urządzenia jest poszerzenie możliwości diagnostyki USG na bloku operacyjnym poprzez wykonanie badań zapewniających możliwość szybkiej, dokładnej i bezpiecznej diagnostyki obrazowej pacjentów. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 3. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung3
LosLOT-0004
TitelPakiet 4
Beschreibung1. Diatermia – 1 szt. 2. Urządzenie do usuwania dymu z pola operacyjnego – 1 szt. 3. Włącznik nożny, podwójny – 1 szt. 4. Wózek – 1 szt. 5. Uchwyt elektrod monopolarnych - 6 szt. 6. Elektroda igłowa o dł. min. 40 mm- 6 szt. 7. Elektroda igłowa o dł. min. 50 mm – 6 szt. 8. Elektroda szpatułkowa – 5 szt. 9. Kabel do jednorazowych elektrod neutralnych – 1 szt. 10. Jednorazowa elektroda neutralna - 50 szt. Podstawową potrzebą jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup diatermii jest zabezpieczenie możliwości skutecznego i bezpiecznego przeprowadzania zabiegów chirurgicznych poprzez kontrolę krwawienia oraz precyzyjne cięcie i koagulację tkanek. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 4. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung4
LosLOT-0005
TitelPakiet 5
Beschreibung1. Aparat EKG – 1 szt. 2. Wózek do aparatu EKG – 1 szt. Podstawową potrzebą jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup aparatu EKG jest zapewnienie możliwości szybkiej, dokładnej i nieinwazyjnej diagnostyki zaburzeń pracy serca u pacjentów. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 5. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung5
LosLOT-0006
TitelPakiet 6
Beschreibung1. Zestaw mikroskopu operacyjnego do realizacji świadczeń z zakresu mikrochirurgii w warunkach bloku operacyjnego – 1 zestaw. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup: Obecnie profil hospitalizowanych pacjentów wymaga wdrożenia w szpitalu metod operatywy mikrochirurgicznej co wynika m.in. z aktualnych zaleceń i dobrych praktyk obowiązujących na rynku usług medycznych, związanych z prawidłową, bezpieczną dla pacjenta i znacząco poprawiającą efekt leczniczy procedurą chirurgiczną. W celu wdrożenia tych - wysoce specjalistycznych - procedur mikrochirurgicznych, zamawiający potrzebuje wyposażyć personel bloku operacyjnego w sprzęt niezbędny do realizacji zadań z zakresu mikrochirurgii – mikroskop operacyjny. Profil pacjentów, mogących zostać zakwalifikowanych do zabiegów z wykorzystaniem przedmiotu zamówienia, zakłada jego wykorzystanie m.in. w głębokich oparzeniach, pourazowych ubytkach tkankowych, a także ubytkach tkankowych w wyniku istnienia schorzeń współistniejących. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 6. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5c do SWZ.
Interne Kennung6
LosLOT-0007
TitelPakiet 7
Beschreibung1. Kompleksowy zestaw analityczny składu ciała, masy i wagi – 1 szt. 2. Torba transportowa – 1 szt. 3. Stojak – 1 szt. 4. Jednorazowe akcesoria pomiarowe – 1 kpl. Podstawową potrzebą, jaką zamawiający zamierza zaspokoić planowanym zakupem, jest prowadzenie pomiarów bioimpedancji hospitalizowanych pacjentów. Podczas intensywnego nawadniania, będącego elementem składowym pierwszych dni terapii pacjentów oparzonych, pojawiają się u hospitalizowanych obrzęki, mające negatywny wpływ na proces kontroli stanu masy ciała, co często prowadzi do braku możliwości precyzyjnego dostosowania żywienia, a także opracowania samego procesu leczenia. Dlatego wymagane jest wprowadzenie zaawansowanego pomiaru z wykorzystaniem bioimpedancji. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 7. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung7
LosLOT-0008
TitelPakiet 8
Beschreibung1. Urządzenie do magnetoterapii – 1 szt. Podstawową potrzebą zamawiającego, związaną z zakupem w ramach niniejszego pakietu, jest umożliwienie personelowi zamawiającego uzupełnienia świadczeń terapeutycznych o działania przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Przedmiot niniejszego zamówienia ma służyć również akceleracji procesu dogajania ran i resztkowych pól ziarniny i ma stać się istotnym urządzeniem rehabilitacyjnym dla modernizowanego oddziału rehabilitacji. Planowany zakup odpowiada profilowi leczonych pacjentów, u których zarówno towarzyszący leczeniu ból, obrzęki kończyn czy przedłużony proces gojenia się ran negatywnie wpływają na proces terapeutyczny. Z uwagi na specyfikę docelowego zastosowania urządzenia, zamawiający wymaga dostarczenia aparatu do magnetoterapii (zaoferowanie aparatu do magnetostymulacji będzie skutkowało odrzuceniem oferty). Przez magnetoterapie zamawiający rozumie rodzaj terapii, której definicja odpowiada definicji przyjętej w publikacji: „Zastosowanie pól magnetycznych w medycynie” red. A. Sieroń. Zgodnie z treścią tej publikacji, zamawiający wymaga dostarczenia urządzenia, które emituje pole magnetyczne odpowiadające definicji: „Pola magnetyczne stosowane w magnetoterapii, zgodnie z ogólnie przyjętymi w medycynie fizykalnej kryteriami, mają częstotliwość mniejszą od 100 Hz i indukcje magnetyczną rzędu 0,1 mT do 20 mT.” Zgodnie z tym, zamawiający odrzuci wszelkie oferty, których przedmiot zamówienia będzie emitował pole magnetyczne zgodne z poniższą definicją z tej samej publikacji: „Pola magnetyczne stosowane w magnetostymulacji mają zwykle większą częstotliwość przebiegu podstawowego, która mieści się w przedziale od kilku do 3000 Hz. Wartości indukcji magnetycznej wynoszą od 1 Pt do 100 uT.” Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 8. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung8
LosLOT-0009
TitelPakiet 9
Beschreibung1. Respirator transportowy – 1 szt. 2. Wielorazowa zastawka wydechowa z czujnikiem przepływu wydechowego – 2 szt. 3. Wielorazowa torba transportowa – 1 szt. 4. Uchwyt na ramię łóżka – 1 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić przez zakup respiratora transportowego, jest zapewnienie ciągłego i bezpiecznego wsparcia oddechowego pacjentom wymagającym wentylacji mechanicznej podczas transportu wewnątrzszpitalnego lub między placówkami medycznymi. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 9. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung9
LosLOT-0010
TitelPakiet 10
Beschreibung1. Videolaryngoskop – 1 szt. 2. Łyżki jednorazowe ułatwiające trudną intubacje w rozmiarze (M) – 10 szt. 3. Łyżki jednorazowe ułatwiające trudną intubacje w rozmiarze (L) – 10 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup videolaryngoskopu, jest zapewnienie skutecznego i bezpiecznego udrażniania dróg oddechowych, zwłaszcza w trudnych warunkach intubacji. Urządzenie to ma na celu zwiększenie skuteczności procedur anestezjologicznych i ratunkowych oraz poprawę bezpieczeństwa pacjentów poprzez umożliwienie precyzyjnego obrazowania struktur anatomicznych podczas intubacji. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 10. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung10
LosLOT-0011
TitelPakiet 11
Beschreibung1. Monitor do bronchoskopów jednopacjentowych – 1 szt. 2. Bronchoskop jednorazowy „S” – 5 szt. 3. Bronchoskop jednorazowy „M” – 35 szt. 4. Bronchoskop jednorazowy „L” – 30 szt. 5. Sterylna rurka dotchawicza „S” – 10 szt. 6. Sterylna rurka dotchawicza „M” – 10 szt. 7. Sterylna rurka dotchawicza „L” – 10 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup jednorazowej endoskopii giętkiej, jest zapewnienie bezpiecznej, szybkiej i skutecznej diagnostyki oraz leczenia z minimalizacją ryzyka zakażeń krzyżowych. Jednorazowe endoskopy giętkie mają umożliwiać wykonanie procedur endoskopowych bez konieczności czasochłonnej dekontaminacji przez co zwiększają bezpieczeństwo pacjentów i usprawniają organizację pracy w szpitalu. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 11. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung11
LosLOT-0012
TitelPakiet 12
Beschreibung1. Aparat do znieczuleń – 1 szt. 2. Monitor pacjenta - 1szt. 3. Moduł do pomiaru NMT – 1 szt. 4. Akcesoria (wielorazowe) do realizacji pomiaru NMT - 1szt. 5. Kabel EKG – 1 szt. 6. EKG, przewody pacjenta min. 3 żyłowe – 1 szt. 7. Jednorazowe elektrody do pomiaru EKG – 150 szt. 8. Przewód łączący mankiet z monitorem, dla dorosłych – 1 szt. 9. Mankiet wielorazowy dla dorosłych (L) – 2 szt. 10. Wielorazowy wodoszczelny czujnik do pomiaru saturacji na palec typu klips – 1 szt. 11. Wielorazowy wodoszczelny czujnik do pomiaru saturacji typu „Y” – 1 szt. 12. Moduł/przewód do podłączenia jednorazowych przetworników ciśnienia krwi – 1 szt. 13. Wielorazowy czujnik temperatury głębokiej lub powierzchniowej – 1 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup aparatu do znieczuleń, jest zapewnienie bezpiecznego i skutecznego prowadzenia znieczulenia ogólnego podczas zabiegów operacyjnych oraz innych procedur wymagających kontroli funkcji życiowych pacjenta. Nowoczesny aparat do znieczuleń powinien pozwalać na precyzyjne podawanie anestetyków, monitorowanie stanu pacjenta oraz szybkie reagowanie na zmieniające się warunki kliniczne. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 12. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung12
LosLOT-0013
TitelPakiet 13
Beschreibung1. Respirator – 2 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup respiratora, jest zapewnienie skutecznego wsparcia oddechowego pacjentom z niewydolnością oddechową wymagającym wentylacji mechanicznej. Respirator musi umożliwiać precyzyjne dostosowanie parametrów wentylacji do indywidualnych potrzeb pacjenta, co jest kluczowe dla poprawy rokowania i skuteczności leczenia w stanach zagrożenia życia. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 13. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung13
LosLOT-0014
TitelPakiet 14
Beschreibung1. Pompa infuzyjna strzykawkowa – 5 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup pompy infuzyjnej, jest zapewnienie precyzyjnego i bezpiecznego podawania leków, płynów oraz składników odżywczych pacjentom wymagającym terapii infuzyjnej. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 14. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung14
LosLOT-0015
TitelPakiet 15
Beschreibung1. Pompa objętościowa – 5 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup pompy objętościowej, jest zapewnienie bezpiecznego, precyzyjnego i kontrolowanego podawania dużych objętości płynów infuzyjnych pacjentom w trakcie leczenia. Pompa objętościowa umożliwia dokładne dawkowanie roztworów leczniczych i płynów na przestrzeni określonego czasu, co jest szczególnie istotne w intensywnej terapii, chirurgii oraz podczas leczenia stanów nagłych. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 15. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung15
LosLOT-0016
TitelPakiet 16
Beschreibung1. Respirator hiperbaryczny – 1 szt. Podstawowa potrzeba, jaką zamawiający zamierza zaspokoić poprzez zakup respiratora hiperbarycznego, jest zapewnienie możliwości prowadzenia bezpiecznej i skutecznej wentylacji mechanicznej pacjentów podczas terapii w warunkach podwyższonego ciśnienia w komorze hiperbarycznej. Respirator hiperbaryczny musi umożliwiać precyzyjne dostosowanie parametrów oddechowych do specyficznych warunków panujących podczas terapii hiperbarycznej, co jest niezbędne dla pacjentów z zaburzeniami oddechowymi poddawanych terapii HBOT. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 16. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung16
LosLOT-0017
TitelPakiet 17
Beschreibung1. Najem automatycznego analizatora do oznaczania parametrów krytycznych wykonującego wskazane oznaczenia (pakiety badań) w ilości 21 600 oznaczeń (pakietów badań) – 1 szt. Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne przedmiotu zamówienia opisano w Rozdziale 5 pkt 5.2 SWZ Opis części zamówienia Pakiet 17. Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisano w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5d do SWZ.
Interne Kennung17
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, polegającego na zmniejszeniu ilości pakietów badań, określonych w załączniku nr 1 do umowy, w zakresie 30% w przypadku zmniejszenia ilości pakietów badań (prawo opcji). O skorzystaniu z prawa opcji (jego wykonaniu) zamawiający powiadomi wykonawcę z co najmniej 14. dniowym wyprzedzeniem poprzez złożenie oświadczenia o wykonaniu opcji na adres mailowy wykonawcy. Rozliczenie związane z wykorzystaniem prawa opcji w zakresie ilości podanych w załączniku nr 1 do SWZ odbywać się będzie w oparciu o ceny jednostkowe zawarte w tym załączniku. Powyższe uprawnienie zamawiającego nie stanowi zmiany umowy na podstawie art. 454 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, polegającego na możliwości rozwiązania umowy ze względu na wyczerpanie środków przeznaczonych na wynagrodzenie wykonawcy, określonych w § 4 ust. 1 umowy (załącznik nr 5d do SWZ), przed zakończeniem terminu realizacji umowy. O skorzystaniu z prawa opcji (jego wykonaniu) zamawiający powiadomi wykonawcę niezwłocznie po wykorzystaniu środków przewidzianych na realizację przedmiotu umowy poprzez złożenie oświadczenia o wykonaniu opcji. Powyższe uprawnienie zamawiającego nie stanowi zmiany umowy na podstawie art. 454 ust. 1 ustawy Pzp.