73378-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen) – Udbud af fliser, betonvarer samt afløbsmateriale og brønde
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af fliser, betonvarer samt afløbsmateriale og brønde
BeschreibungUdbuddet omfatter køb af fliser, betonvarer samt afløbsmateriale og brønde til Aarhus Kommune, Teknik og Miljø, Entreprenørenheden (ENT).
Interne Kennung645976
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44100000 Baustoffe und Zubehör, 44200000 Bauerzeugnisse
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenAarhus Kommune kan forlænge Aftalen 2 x 12 måneder på uændrede vilkår, eller på ændrede vilkår, som aftales mellem parterne og som samlet set er økonomisk gunstige for Aarhus Kommune. Forlænges Aftalen på ændrede vilkår, vil Aftalens overordnede karakter dog ikke blive ændret. Meddelelse herom skal gives til Leverandøren senest 1 måned før aftaleudløb. I modsat fald ophører Aftalen uden særskilt opsigelse. Efter de første 2 måneder har Leverandøren mulighed for at opsige aftalen med et varsel på 6 måneder. Aarhus Kommune kan udnytte optionen helt eller delvist ad en eller flere omgange. Såfremt optionen udnyttes, ophører Aftalen uden særskilt opsigelse ved optionens udløb. Leverandøren kan ikke kræve aftaleperioden forlænget.