See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodów osobowych segmentu C typu SUV w policyjnej wersji oznakowanej dla KWP w Łodzi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowych segmentu C typu SUV w policyjnej wersji oznakowanej dla KWP w Łodzi dostawa fabrycznie nowych samochodów osobowych segmentu C typu SUV w policyjnej wersji oznakowanej - 25 szt. („zamówienie podstawowe”) oraz maksymalnie 10 szt. („zamówienie opcjonalne”), łącznie 35 szt. Zamawiający zastrzega, że prawo opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Decyzję o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy. Po upływie tego terminu, skorzystanie z prawa opcji może nastąpić tylko po wyrażeniu zgody przez Wykonawcę. 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (art. 139 ust. 1 uPzp). 3. W związku z zastosowaniem procedury z art. 139 ust. 1, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Na podstawie art. 257 pkt. 1 uPzp Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień w trybie art. 214 ust. 1 uPzp. 6. Zamawiający nie przeprowadza wstępnych konsultacji rynkowych.
Vorherige Bekanntmachung: 576864-2025
Interne Kennung: FZ-2380/69/25/ET
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Dostawa fabrycznie nowych samochodów osobowych segmentu C typu SUV w policyjnej wersji oznakowanej - 25 szt. („zamówienie podstawowe”) oraz 10 szt. („zamówienie opcjonalne”), łącznie 35 szt
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowych segmentu C typu SUV w policyjnej wersji oznakowanej - 25 szt. („zamówienie podstawowe”) oraz 10 szt. („zamówienie opcjonalne”), łącznie 35 szt. Zamawiający zastrzega, że prawo opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Decyzję o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy. Po upływie tego terminu, skorzystanie z prawa opcji może nastąpić tylko po wyrażeniu zgody przez Wykonawcę. 2. Pojazdy muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednej części tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 3. Wymagane są pojazdy kategorii M1, o nadwoziu zamkniętym, 5-cio drzwiowe, przystosowane do przewozu 5 osób. 4. Pojazdy mający homologację, wystawioną zgodnie z art. 70 ustawy – Prawo o ruchu drogowym. 5. Spełniające wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. 6. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Specyfikacji Technicznej, stanowiącej zał. nr 2 (odpowiednio do numeru części) do SWZ. Warunki realizacji określono we wzorze umowy- załącznik nr 8 do SWZ. 7. Dla części 1 zamawiający przewiduje 19 pojazdów wyposażonych w radiotelefony pracujących w systemie DMR i 6 pracujących w systemie TETRA TEA2 (zamówienie podstawowe), a dla opcji 8 radiotelefonów w systemie DMR i 2 w systemie TETRA TEA2 8. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 9. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25. 10. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 11. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: a) 36 miesięcy na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, b) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, c) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, d) 36 miesięcy na uprzywilejowanie, e) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, f) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej g) 36 miesięcy na oznakowanie
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2: Dostawa fabrycznie nowych samochodów osobowo-terenowych w policyjnej wersji oznakowanej 8 szt. („zamówienie podstawowe”) oraz 2 szt. („zamówienie opcjonalne”), łącznie 10 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowo-terenowych w policyjnej wersji oznakowanej 8 szt. („zamówienie podstawowe”) oraz 2 szt. („zamówienie opcjonalne”), łącznie 10 szt. Zamawiający zastrzega, że prawo opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Decyzję o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy. Po upływie tego terminu, skorzystanie z prawa opcji może nastąpić tylko po wyrażeniu zgody przez Wykonawcę. 2. Pojazdy muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednej części tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 3. Wymagane są pojazdy kategorii M1, o nadwoziu zamkniętym, 5-cio drzwiowe, przystosowane do przewozu 5 osób. 4. Pojazdy mający homologację, wystawioną zgodnie z art. 70 ustawy – Prawo o ruchu drogowym. 5. Spełniające wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. 6. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Specyfikacji Technicznej, stanowiącej zał. nr 2 (odpowiednio do numeru części) do SWZ. Warunki realizacji określono we wzorze umowy- załącznik nr 8 do SWZ. 7. Dla części 2 zamawiający przewiduje 6 pojazdów z DMR, 2 z TETRA TEA2; dla opcji radiotelefony pracujące w systemie DMR. 8. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 9. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25. 10. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 11. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: a) 36 miesięcy na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, b) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, c) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, d) 36 miesięcy na uprzywilejowanie, e) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, f) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej g) 36 miesięcy na oznakowanie