See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie przez Wykonawców usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Pakietu pożyczek (hipoteczna, inwestycyjna, obrotowa) ze środków pochodzących ze zwrotów instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wyłonionego Wykonawcę (zwanego także „Pośrednikiem Finansowym”) usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Pakietu pożyczek (hipoteczna, inwestycyjna, obrotowa) ze środków pochodzących ze zwrotów instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”. Warunki, na jakich będą udzielane Pożyczki, zostały opisane we wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawcy ze Środków przekazanych przez Zamawiającego będą udzielać w swoim imieniu, ale na rachunek Zamawiającego, Pożyczek zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym SWZ i na podstawie zawartych z Zamawiającym Umów. 2. Pośrednikiem Finansowym jest Wykonawca wybrany w ramach niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, który zawarł z Zamawiającym Umowę, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ. Wzór Umowy określa szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy. 3. Wykonawca w celu realizacji zamówienia zapewni co najmniej dwa punkty obsługi klienta (POK) usytuowane na terenie województwa lubuskiego w różnych lokalizacjach (uwaga! kryterium oceny ofert). 4. Wykonawcę obciąża ryzyko kredytowe wynikające z prowadzonej działalności pożyczkowej. 5. Kwota środków pieniężnych udostępnionych przez Zamawiającego na realizację zamówienia podstawowego (bez prawa opcji) wynosi 70.000.000,00 (słownie: siedemdziesiąt milionów) złotych, z możliwością udzielenia zamówienia na cztery wyodrębnione części, o czym mowa w Rozdziale VIII niniejszej SWZ. Podana kwota nie stanowi szacunkowej wartości zamówienia. INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI SKŁADANIA OFERT CZĘŚCIOWYCH 1. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na cztery części: Usługa I – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 14.000.000,00 (słownie: czternaście milionów 00/100) złotych; Usługa II – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 16.000.000,00 (słownie: szesnaście milionów 00/100) złotych; Usługa III – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 18.000.000,00 (słownie: osiemnaście milionów 00/100) złotych; Usługa IV – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 22.000.000,00 (słownie: dwadzieścia milionów 00/100) złotych. 2. Każdy Wykonawca może złożyć ofertę, zgodnie z własnym wyborem, na jedną lub dwie części zamówienia (Usługi), spośród wskazanych powyżej. Do każdej części zamówienia należy złożyć odrębną ofertę oraz spełniać warunki wyszczególnione w Rozdziale IX. W przypadku złożenia ofert na więcej niż dwie części zamówienia, oferty wykonawcy zostaną odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 PZP – jako niezgodne z warunkami zamówienia. 3. Każdy Wykonawca może uzyskać zamówienie tylko w jednej części. W przypadku gdy Wykonawca składa oferty na dwie części i w przypadku obu części jego oferta jest najkorzystniejsza wówczas udzielone mu zostanie zamówienie na część, na którą Zamawiający przeznacza najwyższą kwotę (gradacja pierwszeństwa wyboru: 1. część IV -22 mln., 2. część III - 18 mln., 3. część II – 16 mln., IV – część IV – 14 mln., chyba, że w zakresie danej części cena oferty przekracza kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia i Zamawiający unieważnia tą część ponieważ nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do poziomu ceny oferty najkorzystniejszej). 4. Uwaga: Zamawiający wymaga zastosowania tej samej (jednolitej) stawki procentowej zarówno w zakresie zamówienia podstawowego jak i Opcji 1 i Opcji 2 pod rygorem odrzucenia oferty. Informacje o podmiotowych i przedmiotowych środkach dowodowych znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 506921-2025
Interne Kennung: ZP.02.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa I – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 14.000.000,00 (słownie: czternaście milionów 00/100) złotych.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: Usługa I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje Prawo Opcji: Usługa I: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia o kwotę 7.000.000,00 (słownie: siedem milionów 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia o kwotę 7.000.000,00 (słownie: siedem milionów 00/100) złotych, łącznie do wysokości 100% wartości tej części zamówienia. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 8 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji są następujące: 1) Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu nie mniej niż 80%* wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. 2) Prawo Opcji 2 – do 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 75%* wartości Środków przekazanych przez zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego i Prawa Opcji 1 lub po wykorzystaniu nie mniej niż 80 % Środków przekazanych przez Zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego, jeżeli nie skorzystał wcześniej z Prawa Opcji 1. Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 2 nie może przekroczyć 36 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Usługa II – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 16.000.000,00 (słownie: szesnaście milionów 00/100) złotych.
Interne Kennung: Usługa II
Beschreibung der Optionen: Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje Prawo Opcji: Usługa II: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia o kwotę 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia o kwotę 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych, łącznie do wysokości 100% wartości tej części zamówienia. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 8 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji są następujące: 1) Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu nie mniej niż 80%* wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. 2) Prawo Opcji 2 – do 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 75%* wartości Środków przekazanych przez zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego i Prawa Opcji 1 lub po wykorzystaniu nie mniej niż 80 % Środków przekazanych przez Zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego, jeżeli nie skorzystał wcześniej z Prawa Opcji 1. Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 2 nie może przekroczyć 36 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Usługa III – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 18.000.000,00 (słownie: osiemnaście milionów 00/100) złotych.
Interne Kennung: Usługa III
Beschreibung der Optionen: Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje Prawo Opcji: Usługa III: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia o kwotę 9.000.000,00 (słownie: dziewięć milionów 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia o kwotę 9.000.000,00 (słownie: dziewięć milionów 00/100) złotych, łącznie do wysokości 100% tej części zamówienia. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 8 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji są następujące: 1) Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu nie mniej niż 80%* wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. 2) Prawo Opcji 2 – do 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 75%* wartości Środków przekazanych przez zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego i Prawa Opcji 1 lub po wykorzystaniu nie mniej niż 80 % Środków przekazanych przez Zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego, jeżeli nie skorzystał wcześniej z Prawa Opcji 1. Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 2 nie może przekroczyć 36 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Usługa IV – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 22.000.000,00 (słownie: dwadzieścia milionów 00/100) złotych.
Interne Kennung: Usługa IV
Beschreibung der Optionen: Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje Prawo Opcji: Usługa IV: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia o kwotę 11.000.000,00 (słownie: jedenaście milionów 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia o kwotę 11.000.000,00 (słownie: jedenaście milionów 00/100) złotych, łącznie do wysokości 100% tej części zamówienia. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 8 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji są następujące: 1) Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu nie mniej niż 80%* wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. 2) Prawo Opcji 2 – do 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 75%* wartości Środków przekazanych przez zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego i Prawa Opcji 1 lub po wykorzystaniu nie mniej niż 80 % Środków przekazanych przez Zamawiającego w ramach zamówienia podstawowego, jeżeli nie skorzystał wcześniej z Prawa Opcji 1. Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 2 nie może przekroczyć 36 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.