2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu diagnostyki obrazowej dla Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa sprzętu diagnostyki obrazowej dla Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku”. Zamówienie obejmuje dostawę, montaż, uruchomienie, konfigurację oraz przeszkolenie personelu w zakresie obsługi i eksploatacji następujących urządzeń: 1) tomograf komputerowy wielorzędowy, 2) cyfrowy aparat RTG ze stołem do zdjęć kostnych, statywem do zdjęć płuc oraz zawieszeniem sufitowym lampy RTG 3) cyfrowy ultrasonograf 2. Realizacja zamówienia ma na celu doposażenie Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku w nowoczesny sprzęt diagnostyki obrazowej, umożliwiający wykonywanie specjalistycznych badań obrazowych, zwiększający dostępność i jakość świadczeń zdrowotnych oraz poprawiający bezpieczeństwo pacjentów. 3. Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu państwa w ramach Wojewódzkiego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (WPOLiOC) na 2025 rok, w obszarze II – „Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw”, zgodnie z ogłoszeniem Wojewody Mazowieckiego z dnia 22 października 2025 r. o naborze uzupełniającym wniosków o udzielenie dotacji. 4. Zamawiający informuje, że realizacja niniejszego zamówienia jest uzależniona od uzyskania dotacji celowej w ramach wskazanego Programu. W przypadku nieprzyznania środków publicznych, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320).
Interne Kennung: 24/PN/2025/BK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert W dniu 22 października 2025 r. Wojewoda Mazowiecki ogłosił nabór uzupełniający wniosków o udzielenie dotacji w ramach Wojewódzkiego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (WPOLiOC) na 2025 rok, w ramach którego Powiat Otwocki uzyskał możliwość realizacji zadania polegającego na zakupie sprzętu diagnostyki obrazowej – tomografu komputerowego, cyfrowego aparatu rentgenowskiego oraz ultrasonografu – z przeznaczeniem dla Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku. Zgodnie z treścią ogłoszenia Wojewody Mazowieckiego, wszystkie zadania objęte Programem muszą zostać zrealizowane i rozliczone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2025 r. Oznacza to, że Zamawiający – Starostwo Powiatowe w Otwocku – dysponuje niezwykle krótkim okresem na przeprowadzenie pełnej procedury przetargowej, wybór wykonawcy, podpisanie umowy, realizację dostaw, montaż, uruchomienie sprzętu oraz przekazanie dokumentacji rozliczeniowej. Ogłoszenie naboru nastąpiło dopiero 22 października 2025 r., a termin składania wniosków o dotację upływał 27 października 2025 r., co oznacza, że decyzja o przyznaniu środków oraz podpisanie umowy dotacyjnej przypadają na ostatnie tygodnie roku budżetowego. Zamawiający nie miał wpływu na terminy ogłoszenia ani rozstrzygnięcia naboru przez Wojewodę, a ewentualne wydłużenie procedury przetargowej groziłoby utratą przyznanego finansowania z budżetu państwa. Dodatkowo należy wskazać, że przedmiot zamówienia – zakup, dostawa i uruchomienie sprzętu diagnostyki obrazowej dla Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku – wymaga czasu na produkcję, transport, montaż i konfigurację specjalistycznych urządzeń, a także przeszkolenie personelu medycznego. Utrzymanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert spowodowałoby realne zagrożenie dla terminowego zakończenia inwestycji i rozliczenia dotacji. Wobec powyższego zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, której Zamawiający nie mógł przewidzieć i za którą nie ponosi odpowiedzialności, w rozumieniu art. 138 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (TED) nie ogranicza konkurencji, ponieważ: ogłoszenie zostanie niezwłocznie przekazane do publikacji w TED, pełna dokumentacja postępowania (Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącz-nikami) zostanie natychmiast udostępniona na stronie internetowej Zamawiającego, co umożliwi wykonawcom niezwłoczny dostęp do informacji i przygotowanie ofert w skróconym terminie.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33115000 Ausrüstung für Tomografie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie numer 1
Beschreibung: Szczegółowy przedmiot zamówienia został przez Zamawiającego opisany w załączniku nr 2A do SWZ - Parametry wymagane.
Interne Kennung: Zadanie numer 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie numer 2
Beschreibung: Szczegółowy przedmiot zamówienia został przez Zamawiającego opisany w załączniku nr 2 B do SWZ - Parametry wymagane
Interne Kennung: Zadanie numer 2
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie numer 3
Beschreibung: Szczegółowy przedmiot zamówienia został przez Zamawiającego opisany w załączniku nr 2 C do SWZ - Parametry wymagane
Interne Kennung: Zadanie numer 3
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage