734324-2025 - Wettbewerb
Polen – Erteilung von Fahrstunden – Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów prawa jazdy dla uczniów szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów prawa jazdy dla uczniów szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. B oraz B+E dla uczniów - uczestników projektu pn. „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Kursy muszą być prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (tekst jednolity Dz.U. z 2025 r. poz. 1226) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 1885, ze zmianami). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. POSTĘPOWANIE ZOSTAŁO PODZIELONE NA DWIE CZĘŚCI:• Część I: Organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kategorii B wraz z egzaminem. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 120 osób. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 150 osób. Miejsce przeprowadzenia kursu: • zajęcia teoretyczne (wykłady i ćwiczenia) – wskazana przez Wykonawcę sala znajdująca się w granicach administracyjnych miasta Nowego Sącza,• zajęcia praktyczne - plac manewrowy położony w granicach administracyjnych miasta Nowego Sącza oraz w ruchu drogowym na terenie Nowego Sącza i poza miastem, • egzaminy wewnętrzny i państwowy (część teoretyczna i część praktyczna) – Nowy Sącz. Wykonawca zobowiązany będzie poinformować Zamawiającego w formie pisemnej o miejscu przeprowadzenia części teoretycznej kursu w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy. • Część II Organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kategorii B+E wraz z egzaminem. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 20 osób. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 30 osób. Miejsce przeprowadzenia kursu: • zajęcia praktyczne - plac manewrowy położony w granicach administracyjnych miasta Nowego Sącza oraz w ruchu drogowym na terenie Nowego Sącza i poza miastem, • egzaminy wewnętrzny i państwowy (część praktyczna) – Nowy Sącz. • Zamówienie należy wykonać w terminie do: • W przypadku części I zamówienie należy wykonać w terminie do 350 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować kurs dla wszystkich osób, na podstawie uzgodnionego harmonogramu. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany będzie przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy lub grup osób realizujących kurs. • W przypadku części II zamówienie należy wykonać w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować kurs dla wszystkich osób, na podstawie uzgodnionego harmonogramu. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany będzie przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy lub grup realizujących kurs. Postępowanie zostało podzielone na dwie części. • liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę: wykonawca może złożyć ofertę na dwie części zamówienia lub część zamówienia dowolnie przez siebie wybraną, • maksymalna liczba części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy: dwie. Zamówienie jest objęte zakresem porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY 1. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, sporządzoną, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. Razem z ofertą wykonawca składa: a) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, z którego wynika, które usługi, wykonają poszczególni wykonawcy, sporządzone w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ, b) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy jeśli umocowanie do reprezentowania wykonawcy nie wynika z innych dokumentów (patrz pkt X ppkt 8 SWZ), sporządzone w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. 2. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na każdą część zamówienia.
Interne KennungZP.272.34.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zmianami/, zwanej w dalszej części SWZ „ustawą Pzp”. Ze względu na charakter zamówienia - zamówienie na usługi społeczne, zgodnie z art. 359 pkt 1) ustawy Pzp przy udzieleniu zamówienia zamawiający stosuje przepisy art. 360 pkt 2) – pkt 4) ustawy Pzp. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80411200 Erteilung von Fahrstunden
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I: Organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kategorii B wraz z egzaminem.
BeschreibungCzęść I: Organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kategorii B wraz z egzaminem. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 120 osób. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 150 osób. Miejsce przeprowadzenia kursu: • zajęcia teoretyczne (wykłady i ćwiczenia) – wskazana przez Wykonawcę sala znajdująca się w granicach administracyjnych miasta Nowego Sącza, • zajęcia praktyczne - plac manewrowy położony w granicach administracyjnych miasta Nowego Sącza oraz w ruchu drogowym na terenie Nowego Sącza i poza miastem, • egzaminy wewnętrzny i państwowy (część teoretyczna i część praktyczna) – Nowy Sącz. Wykonawca zobowiązany będzie poinformować Zamawiającego w formie pisemnej o miejscu przeprowadzenia części teoretycznej kursu w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku części I zamówienie należy wykonać w terminie do 350 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować kurs dla wszystkich osób, na podstawie uzgodnionego harmonogramu. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany będzie przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy lub grup osób realizujących kurs.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 120 osób. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, o której mowa powyżej, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 150 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego postępowania. Zamawiający w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy przekaże Wykonawcy listę maksymalnie 50 uczestników kursu, pozostałe listy uczestników Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy sukcesywnie po zakończeniu rekrutacji. Maksymalna liczba uczestników kursu w danej grupie wynosi 10 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie 80 dni od dnia zawarcia umowy pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść II Organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kategorii B+E wraz z egzaminem.
BeschreibungCzęść II Organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kategorii B+E wraz z egzaminem. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 20 osób. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 30 osób. Miejsce przeprowadzenia kursu: • zajęcia praktyczne - plac manewrowy położony w granicach administracyjnych miasta Nowego Sącza oraz w ruchu drogowym na terenie Nowego Sącza i poza miastem, • egzaminy wewnętrzny i państwowy (część praktyczna) – Nowy Sącz. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku części II zamówienie należy wykonać w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować kurs dla wszystkich osób, na podstawie uzgodnionego harmonogramu. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany będzie przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy lub grup realizujących kurs.
Interne KennungCzęść II
Beschreibung der OptionenZamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 30 osób. Szczegóły dot. prawa opcji opisane zostały w projekcie umowy stanowiącym zał. nr 2b do Specyfikacji warunków zamówienia. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 20 osób. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, o której mowa powyżej, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 30 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego postępowania. Zamawiający w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy przekaże Wykonawcy listę maksymalnie 20 uczestników kursu, pozostałe listy uczestników Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy sukcesywnie po zakończeniu rekrutacji. Maksymalna liczba uczestników kursu w danej grupie wynosi 10 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego Wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie 60 dni od dnia zawarcia umowy pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.