734330-2025 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych należących do Centrum Zielonej Energii Sp. z o.o. w Rybniku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych należących do Centrum Zielonej Energii Sp. z o.o. w Rybniku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów wchodzących w skład Centrum Zielonej Energii Sp. z o.o. znajdujących się: a) PSZOK, ul. Oskara Kolberga 67, 44-251 Rybnik b) PSZOK, ul. Sportowa , 44-273 Rybnik-Niewiadom zgodnie z przepisami: 1) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 2) Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2017 r. poz. z 1289 z dnia 9 czerwca 2016 r.) 3) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (Dz. U. z 2016 r. poz. 1742); 4) Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobliności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 ze zm.); 5) Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U.2020 poz. 10); 6) Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. 2022 poz. 1747 z późn. zm.). Szacunkowa ilość odpadów w rozbiciu na kody w zestawieniu rocznym została określona w załączniku nr 2 do SWZ. W przypadku upływu terminu ważności posiadanych przez Wykonawcę zezwoleń w trakcie obowiązywania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu nowe zezwolenia nie później niż z upływem terminu obowiązywania pierwotnie wydanych zezwoleń. Odbiór odpadów obiektów wchodzących w skład CZE Sp. z o.o. odbywać się będzie w godzinach pracy PSZOK od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 08:00-15:00 po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym oraz/lub mailowym. Zgłoszenia odbiorów kontenerów przez Zamawiającego w formie telefonicznej i e-mailowej mają być odbierane przez Wykonawcę w godzinach pracy PSZOK-ów. Zgłoszenia odbioru wykonane przed końcem pracy PSZOK muszą być zrealizowane w godzinie otwarcia PSZOK następnego dnia pracy. W sytuacji, gdy termin odbioru odpadów nie został dotrzymany z winy Wykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do odbioru odpadów w dniu następnym, który nie jest ustawowo wolny od pracy. Uruchomienie przez Zamawiającego usługi wywozu musi nastąpić obowiązkowo e-mailem oraz może być potwierdzone telefonicznie. Czas reakcji Wykonawcy na wywiezienie kontenera od zgłoszenia przez Zamawiającego maksymalnie wynosi do dwóch godzin. Zakazuje się wykorzystywania kontenerów należących do Zamawiającego do innej działalności Wykonawcy. Ważenie wywożonych odpadów odbywa się na terenie PSZOK-ów Transport odpadów komunalnych z miejsca ich wytworzenia do miejsca zagospodarowania, odbywa się zgodnie z zasadami ochrony środowiska, przy czym: a) pojazdy przewożące odpady powinny być trwale i czytelnie oznakowane w sposób umożliwiający identyfikację przedsiębiorcy (nazwa firmy, dane adresowe), b) konstrukcja pojazdów musi zabezpieczać przed niekontrolowanym wydostawaniem się odpadów na zewnątrz, c) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych odbywać będzie się poprzez bezpośrednie przekazanie do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j.: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). Wykonawca ma obowiązek do prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją umowy: 1. Generowanie kart przekazania odpadów w wersji elektronicznej w systemie BDO (baza danych odpadowych) leży po stronie Zamawiającego. 2. Wykonawca każdorazowo potwierdzi w wersji elektronicznej w BDO ilość odpadów przekazanych do dalszego zagospodarowania. 3. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania Zamawiającemu miesięcznych sprawozdań o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych oraz półrocznych zestawień o sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odpady odebrane z PSZOK. 4. Sprawozdanie, o którym mowa powyżej należy przekazywać Zamawiającemu w terminie do 10. dnia miesiąca, którego sprawozdanie dotyczy. 5. Sprawozdanie miesięczne będzie dołączane do faktury i stanowi niezbędny element do zatwierdzenia wypłaty wynagrodzenia za wykonanie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów za miesiąc, którego dotyczy raport. 6. Brak pełnego raportu skutkować będzie wstrzymaniem wypłaty wynagrodzenia do czasu jego przedstawienia. Wykonawca do 10 każdego miesiąca dostarczy wraz z fakturą rozliczenie z odebranych odpadów. Podstawą wystawienia faktury Vat jest zaakceptowany Protokół Wykonania Usługi. Płatność następuje na podstawie faktury VAT. Miesięczne rozliczenia na podstawie zatwierdzonego przez Zleceniodawcę Protokołu Wykonania Usługi wg załącznika nr 3 do umowy. Zamawiający zastrzega, że wielkości podane w zestawieniu asortymentowo-cenowym mają charakter szacunkowy (informacyjny), a rzeczywista ilość odpadów komunalnych może ulec zmianie, w zależności od aktualnego zapotrzebowania zgłaszanego dla poszczególnych lokalizacji. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w przypadku mniejszej niż oszacowana, ilości odpadów odebranych i przekazanych do zagospodarowania. Zamawiający określa następujące wymagania odnośnie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę: 1. Zgodnie z art. 95 Prawa zamówień publicznych Zamawiający wymaga od Wykonawcy (podwykonawcy), aby osoby wskazane jako odpowiedzialne za realizację przedmiotu zamówienia, które wykonywać będą czynności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia były zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, chyba, że z obowiązujących przepisów wynika, że czynności wykonywane przez te osoby nie wypełniają definicji stosunku pracy, z zastrzeżeniem, że powyższy wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy osób wykonujących czynności nadzoru i dozoru realizowanych
Interne KennungRZP-0001/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 5. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania. 6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych); 7. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (zw. dalej rozporządzeniem w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. 8. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: - w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub - jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”). 9. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@czerybnik.pl (nie dotyczy składania ofert). 10. W przypadku załączników, które są zgodnie z Pzp lub Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 11. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 12. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. 13. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 14. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 15. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 16. Zasady komunikacji określone w niniejszym rozdziale nie dotyczą komunikacji po wyborze oferty, która odbywa się drogą e-mail.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001