2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prowadzenie bieżącego utrzymania i napraw systemu pomiarowego zlokalizowanego na drogach zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Lublinie wraz z dostarczaniem danych, w okresie 18 miesięcy.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie bieżącego utrzymania i napraw systemu pomiarowego zlokalizowanego na drogach zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Lublinie wraz z dostarczaniem danych, w okresie 18 miesięcy. Kompleksowe bieżące utrzymanie systemu pomiarowego obejmuje prowadzenie działań pozwalających na nieprzerwane funkcjonowanie systemu zgodnie z wymaganiami OPZ wraz z dostarczaniem danych zarejestrowanych przez urządzenia systemu pomiarowego i wymianą danych ze Regionalnym Systemem Zarządzania Ruchem Zamawiającego (RSZR). Działania utrzymaniowe obejmują m.in.: konserwację i utrzymanie w ciągłej sprawności i właściwym stanie technicznym wszystkich elementów składających się na system pomiarowy, w szczególności infrastrukturę techniczną i programową, zbieranie zarejestrowanych danych oraz wykonywanie działań pomocniczych, tj. kalibracji i testów sprawdzających zapewniających osiągnięcie wymaganej dokładności danych dostarczanych przez stacje. W zakresie utrzymania systemu pomiarowego leży również zapewnienie zbierania, wymiany i transmisji danych do i ze stacji pomiarowych oraz całość działań związanych z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania poszczególnych modułów stacji, w tym znaków i tablic zmiennej treści stanowiących element infrastruktury stacji pomiarowej. Utrzymanie systemu pomiarowego obejmuje również wykonywanie napraw infrastruktury i wyposażenia systemu pomiarowego niezbędnych do utrzymania właściwego stanu technicznego oraz zapewnienia ciągłości dostarczania danych. Dostarczanie danych obejmuje działania związane ze zbieraniem, przekazywaniem i archiwizacją danych zbieranych na stacjach pomiarowych i przekazaniem ich Zamawiającemu. Przekazanie danych obejmuje w szczególności zapewnienie transferu danych pomiędzy infrastrukturą stacji pomiarowych a oprogramowaniem Regionalnego Systemu Zarządzania Ruchem (RSZR) w Centrum Zarządzania Ruchem w m. Dys. PODWYKONAWSTWO I KLUCZOWE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA: a) Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia: Identyfikacja kluczowych zadań wraz z uzasadnieniem: Zamówienie składa się z dwóch części, z których pierwsza, tj. wykonanie prac związanych z uruchomieniem systemu stanowi część podstawową decydującą o możliwości i jakości wykonania pozostałych działań polegających na kompleksowym utrzymaniu i dostarczaniu danych. Pierwsza część zamówienia jako kluczowa, wymaga zapewnienia odpowiedniej jakości wykonania zamówienia, a przez to wprowadzenia zastrzeżenia, że Wykonawca powinien zrealizować tę część Zamówienia samodzielnie, co będzie skutkowało, że do postępowania przystąpią tylko Wykonawcy dysponujący potencjałem odpowiednim do wykonania zadania. Wykaz zadań wskazanych jako kluczowe: Jako zadania kluczowe dla wykonania zadania uznane zostały zadania określone w p. 5.1 Opisu Przedmiotu Zamówienia. W odniesieniu do kluczowych zadań zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności podmiotu udostępniającego zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania odnośnych warunków udziału w postępowaniu. b)Wykonawca może powierzyć wykonanie pozostałych (niezastrzeżonych w lit. a) jako kluczowych) części zamówienia podwykonawcy. c) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, zgodnie z pkt 12.2. IDW. d) Pozostałe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Tomie II SIWZ – IPU.
Interne Kennung: OLU.D-3.2421.19.2025.ap
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) Rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 12. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% ceny brutto podanej w ofercie w formach określonych w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50312610 Wartung von Informationstechnologieeinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63712710 Verkehrsüberwachung, 72318000 Datenübertragung, 32571000 Kommunikationsinfrastruktur, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0008
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie bieżącego utrzymania i napraw systemu pomiarowego zlokalizowanego na drogach zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Lublinie wraz z dostarczaniem danych, w okresie 18 miesięcy. Kompleksowe bieżące utrzymanie systemu pomiarowego obejmuje prowadzenie działań pozwalających na nieprzerwane funkcjonowanie systemu zgodnie z wymaganiami OPZ wraz z dostarczaniem danych zarejestrowanych przez urządzenia systemu pomiarowego i wymianą danych ze Regionalnym Systemem Zarządzania Ruchem Zamawiającego (RSZR). Działania utrzymaniowe obejmują m.in.: konserwację i utrzymanie w ciągłej sprawności i właściwym stanie technicznym wszystkich elementów składających się na system pomiarowy, w szczególności infrastrukturę techniczną i programową, zbieranie zarejestrowanych danych oraz wykonywanie działań pomocniczych, tj. kalibracji i testów sprawdzających zapewniających osiągnięcie wymaganej dokładności danych dostarczanych przez stacje. W zakresie utrzymania systemu pomiarowego leży również zapewnienie zbierania, wymiany i transmisji danych do i ze stacji pomiarowych oraz całość działań związanych z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania poszczególnych modułów stacji, w tym znaków i tablic zmiennej treści stanowiących element infrastruktury stacji pomiarowej. Utrzymanie systemu pomiarowego obejmuje również wykonywanie napraw infrastruktury i wyposażenia systemu pomiarowego niezbędnych do utrzymania właściwego stanu technicznego oraz zapewnienia ciągłości dostarczania danych. Dostarczanie danych obejmuje działania związane ze zbieraniem, przekazywaniem i archiwizacją danych zbieranych na stacjach pomiarowych i przekazaniem ich Zamawiającemu. Przekazanie danych obejmuje w szczególności zapewnienie transferu danych pomiędzy infrastrukturą stacji pomiarowych a oprogramowaniem Regionalnego Systemu Zarządzania Ruchem (RSZR) w Centrum Zarządzania Ruchem w m. Dys.
Haupteinstufung (cpv): 50312600 Wartung und Reparatur von Informationstechnologieeinrichtungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres prac przewidzianych do realizacji w ramach prawa opcji obejmuje całość prac i obowiązków opisanych w Tomie III niniejszej SWZ - OPZ z wyjątkiem prac związanych z uruchomieniem systemu pomiarowego opisanych w p. 5.1. OPZ, które jako wykonane w zakresie zamówienia podstawowego będą wyłączone z zakresu prac w ramach prawa opcji. Zamawiający informuje, iż działając na podstawie art. 28 i nast. Ustawy Pzp, przy ustaleniu wartości zamówienia przyjął największy możliwy zakres tego zamówienia uwzględniając prawo opcji. Realizacja tej części przedmiotu Umowy jest uzależniona m. in. od posiadania przez Zamawiającego środków finansowych na jej realizację. W przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z realizacji części przedmiotu Umowy objętej prawem opcji, Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia.