2. Verfahren
Verfahren
Titel: Data landschap NLPO
Beschreibung: Deze opdracht bestaat uit drie percelen: perceel 1:Klantportal perceel 2: Data-opslag oplossing perceel 3: Bereiksdashboard Zie de omvang bij de percelen
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: De procedure wordt uitgevoerd via de methodiek 'best value procurement' of 'prestatie - inkoop'. Meer informatie is te vinden in de Gunningleidraad.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Perceel 1: Klantportal
Beschreibung: Het klantportal biedt lokale omroepen één centrale ingang voor documenten, contracten, statusoverzichten en support. Het klantportal moet worden ondersteund, gemonitord en er is een servicedesk voor hulpvragen. Deze ondersteuning, monitoring en servicedesk geldt ook voor het bestaande HubSpot CRM van NLPO. De opdracht omvat het ontwikkelen en ter beschikking stellen van een klantportal, ondersteuning en monitoring inclusief service desk. Deze ondersteuning, monitoring en servicedesk wordt ook geleverd voor het bestaande CRM Hubspot
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 72261000 Software-Unterstützung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: De NLPO kan optioneel doorontwikkeling en beheer van de volgende eigen websites opdragen aan de opdrachtnemer van perceel 1: Klantportal (http://www.nlpo.nl, https://www.delokaleomroepinkaart.nl, https://www.delokaleomroepvernieuwt.nl. Deze optie wordt door de NLPO ingeroepen op het moment dat zij de overeenkomst met de huidige leverancier beeindigd. De periode waarin NLPO deze optie kan inroepen is twaalf (12) maanden na datum ondertekening overeenkomst.
Los: LOT-0002
Titel: Perceel 2: Data - opslag oplossing
Beschreibung: De data - opslag oplossing die ter beschikking wordt gesteld, bundelt organisatorische kenmerken, financiële data en metadata over kwaliteit, bereikcijfers vanuit zeer diverse bronnen in één uniforme omgeving. Alle aanleveringen uit externe bronnen zoals kijk- en luisteronderzoek, online statistieken, het NLPO Bereiksdashboard en het klantportal worden via gestandaardiseerde koppelvlakken ingelezen. ETL- en validatiestromen zorgen ervoor dat definities overal gelijk zijn, dat dubbelen en fouten worden opgeschoond en dat de herkomst van elke datapunt traceerbaar blijft. Daarnaast wordt de oplossing gemonitord en is een servicedesk aanwezig voor ondersteuning De data opslag oplossing is cloud-native en schaalbaar. Nieuwe bronnen worden via gestandaardiseerde connectors aangesloten, waardoor uitbreiding met bijvoorbeeld podcastplatforms of nieuwe metingen nauwelijks herontwerp vraagt. Batchverwerking en near-realtime streams bestaan naast elkaar, zodat dagelijkse rapportages en operationele monitoring tegelijk bediend worden. Het systeem is voorbereid op analytische workloads zoals forecasting en scenario-analyse, waarbij machinelearning-modellen hun features en uitkomsten gecontroleerd wegschrijven in het analytische domein.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 72212600 Entwicklung von Datenbank- und Betriebssystemsoftware
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung
Los: LOT-0003
Titel: Perceel 3: Doorontwikkeling bereiksdashboard
Beschreibung: Het NLPO Bereiksdashboard is hét centrale instrument waarmee lokale omroepen en de NLPO inzicht krijgen (reeds hebben) in hun prestaties en online bereik.Voor de NLPO fungeert het dashboard als een monitorings- en sturingsinstrument. Het laat sectorbrede trends zien, signaleert sterke en zwakke punten en biedt een feitelijke onderbouwing voor gesprekken met overheid, toezichthouders en stakeholders. Op termijn wordt het dashboard verder uitgebreid. Met behulp van AI en machine learning kan worden gewerkt aan voorspellende functies: bijvoorbeeld een voorspelling van het verwachte bereik van bepaalde content, of een scenario-analyse die laat zien wat er gebeurt als een omroep meer inzet op digitale kanalen. Daarmee groeit het bereiksdashboard van een puur registrerend instrument naar een strategisch hulpmiddel dat niet alleen terugkijkt, maar ook vooruitkijkt. Naast de doorontwikkeling van het bestaande bereiksdashboard, geldt dat ondersteuning, monitoring en een servicedesk wordt gevraagd.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung