2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy odczynników wraz z najmem analizatorów oraz laboratoryjnego systemu informatycznego dla SPZOZ w Parczewie w podziale na 5 zadań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników wraz z najmem analizatorów oraz laboratoryjnego systemu informatycznego (LIS dotyczy tylko zadania nr 1) dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Parczewie. Szczegółowy wykaz asortymentu w podziale na 5 zadań zawarty jest w Załączniku Nr 3 do SWZ – Formularzu cenowym. Zamawiający wymaga pełnej kompatybilności oferowanych odczynników, surowic kontrolnych, kalibratorów i materiałów eksploatacyjnych z oferowanym analizatorem. Przedmiot zamówienia ma być nowy, dopuszczony do obrotu na podstawie obowiązujących przepisów prawa i odpowiadać wszelkim wymaganiom określonym przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 z pózn. zm.) oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy, a także wolny od jakichkolwiek wad fizycznych lub prawnych oraz posiadać w dniu dostawy gwarancję na analizatory, zgodną z Tabelą warunków gwarancji i serwisu gwarancyjnego, stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ. Odczynniki i pozostałe produkty będą posiadały gwarancję na okres min. 6 miesięcy.
Interne Kennung: SPZOZ.ZP.3520.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest na Platformie Zakupowej pod adresem: https://spzozparczew.ezamawiajacy.pl. WYKAZ DOKUMENTÓW I OŚWIADCZEŃ, KTÓRYCH ZŁOŻENIA ZAMAWIAJĄCY WYMAGA OD WYKONAWCY W POSTĘPOWANIU: A. OŚWIADCZENIE Z ART. 125 UST. 1 PZP. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 1. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć aktualne oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, na formularzu JEDZ, zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ: 1) W części IV formularza JEDZ pod nazwą „Kryteria kwalifikacji” Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α. 2) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, JEDZ składa każdy z tych wykonawców. 3) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z jednolitym dokumentem, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby. 4) Wykonawca wskazuje w formularzu JEDZ (część II sekcja D) te części zamówienia, które zamierza powierzyć podwykonawcom (jeśli dotyczy) wraz z podaniem przez wykonawcę firm podwykonawców. 2. Podmiotowe środki dowodowe dotyczące potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, składane na wezwanie Zamawiającego przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego: 1) Dla zadania nr 1: wykaz dostaw wraz z najmem analizatorów odpowiadających rodzajowo przedmiotowi zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 1 500 000,00 zł brutto (w jednej umowie), wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, wraz z załączonymi dowodami określającymi, czy te dostawy zostały wykonane należycie, wg wzoru stanowiącego zał. nr 9 do SWZ. 2) Dla zadania nr 2: wykaz dostaw wraz z najmem analizatorów odpowiadających rodzajowo przedmiotowi zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 120 000,00 zł brutto (w jednej umowie), wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, wraz z załączonymi dowodami określającymi, czy te dostawy zostały wykonane należycie, wg wzoru stanowiącego zał. nr 9 do SWZ. 3) Dla zadania nr 3: wykaz dostaw wraz z najmem analizatorów odpowiadających rodzajowo przedmiotowi zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto (w jednej umowie), wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, wraz z załączonymi dowodami określającymi, czy te dostawy zostały wykonane należycie, wg wzoru stanowiącego zał. nr 9 do SWZ. 4) Dla zadania nr 4: wykaz dostaw wraz z najmem urządzeń odpowiadających rodzajowo przedmiotowi zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto (w jednej umowie), wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, wraz z załączonymi dowodami określającymi, czy te dostawy zostały wykonane należycie, wg wzoru stanowiącego zał. nr 9 do SWZ. 5) Dla zadania nr 5: wykaz dostaw wraz z najmem analizatorów odpowiadających rodzajowo przedmiotowi zamówienia o łącznej wartości nie mniejszej niż 130 000,00 zł brutto (w jednej umowie), wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, wraz z załączonymi dowodami określającymi, czy te dostawy zostały wykonane należycie, wg wzoru stanowiącego zał. nr 9 do SWZ. 3. Podmiotowe środki dowodowe dotyczące wykazania braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu, składane na wezwanie Zamawiającego przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. 3) Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 PZP. 4) Zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzający, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 PZP. 5) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP. 6) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. 7) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w cz. A ust. 3 SWZ: a) pkt 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, b) pkt 3, 4, 5 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: - nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat, lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, - nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 8) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1 PZP, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy... 9) Dokumenty, o których mowa powyżej w cz. A ust. 3, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. B. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE (cd. poniżej)
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434520 Blutanalysegeräte, 33696200 Reagenzien für Bluttests, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 Biochemia, immunochemia, analiza moczu
Beschreibung: Zadanie nr 1 - Biochemia, immunochemia, analiza moczu wraz z najmem analizatorów i dostawą Laboratoryjnego Systemu Informatycznego.
Interne Kennung: Zadanie 1
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434520 Blutanalysegeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 Hematologia, najmem analizatorów
Beschreibung: Zadanie nr 2 - Hematologia wraz z najmem analizatorów
Interne Kennung: Zadanie 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434520 Blutanalysegeräte, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 KOAGULOLOGIA, najem analizatorów
Beschreibung: Zadanie nr 3 - KOAGULOLOGIA wraz z najmem analizatorów
Interne Kennung: Zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 SEROLOGIA, najem urządzeń
Beschreibung: Zadanie nr 4 SEROLOGIA wraz z najmem urządzeń
Interne Kennung: Zadanie 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 GAZOMETRIA, najem analizatorów
Beschreibung: Zadanie nr 5 GAZOMETRIA wraz z najmem analizatorów
Interne Kennung: Zadanie 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 38434520 Blutanalysegeräte